Антоніна Корінь: і доля, й слово нероздільні!

Вівторок, 25 вересня 2018 13:47

У Кропивницькому літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбулася творча зустріч з відомою на Кіровоградщині поетесою, громадською діячкою, членом Національної спілки письменників України Антоніною Корінь, яка у серпні відзначила свій ювілей.

Народилася майбутня мисткиня на Чернігівщині. Закінчила в Харкові інститут культури, 38 років працювала у наукових та дитячих бібліотеках Дніпропетровська, Білорусії й Кіровограда (нині міста Кропивницького), де живе з 1974 року. Авторка 24 книг регулярно  друкується в періодиці та колективних збірках.

До ювілею знаної літераторки у музеї створено виставку «І доля, й слово нероздільні», матеріали якої розповідають про багаторічну та багатогранну діяльність поетеси. Експозиція знайомить відвідувачів з добіркою книг пані Антоніни: від першої - «Заворожи мене» (1993), до видань 2000-х років - «Сім нот мінору», «Монолог метелика», «За руки - по райдузі», «Сонячна гойдалка», «Гріхопис». Три книги: «Молоде чорнило», «Ополоник в ополонці» та «Слово не сорочка, а душу гріє» підготовлені в електронному варіанті.

Численні фотографії висвітлюють кіровоградський період життя Антоніни Михайлівни: участь у літературних та громадських заходах, коло дружнього спілкування. У музейних вітринах - рукописи шкільного твору «Ровесниці» та студентських поезій (1960-і рр.)

На творчу зустріч завітали студенти музичного коледжу, які спілкувалися з поетесою, слухали вірші у її виконанні. Майбутні музиканти разом з викладачами культури мови Галиною Романюк та майстерності актора Олексієм Дорошевим підготували поетичну композицію з ліричних творів ювілярки. Сповнені любові до рідного краю, щирого захоплення красою природи, теплими почуттями до батьків, вони знайшли гарячий відгук у серцях молоді.

Фінальним акордом стали музичні дарунки композиторів Андрія Шульги та Лариси Гайдай  - пісні на вірші Антоніни Корінь: «Питав козак у дівчини», «Ладо-Ладонько», «Лист на край світу», «Останні яблука».

Усі новини

Вдячні переселенці — кропивничанам
Вівторок, 17 травня 2022 14:25
Нескорені патріоти України
Понеділок, 16 травня 2022 18:15