Протидія домашньому насильству та торгівлі людьми

Оголошення

 

20.12.2024

ОГОЛОШЕННЯ

 

У рамках проведення Всеукраїнської акції «16 Днів проти насильства» працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини розроблено та презентовано 28.11.2024 посібник із запобігання та протидії домашньому насильству, у якому міститься інформація про поняття
«домашнє насильство», його види, прояви та допомогу, яку може отримати постраждала особа.

Детальніше про посібник за посиланням: https://ombudsman.gov.ua/storage/app/media/uploaded-files/posibnikzzapobigannyataprotidiidomashnomunasilstvu.pdf

 

16.12.2024

Кропивницький приєднався до міжнародного проєкту з протидії домашньому насильству

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» місто Кропивницький приєдналося до міжнародного проєкту з протидії домашньому насильству «Червона лавка».

09 грудня 2024 року за ініціативи громадської організації «Десяте квітня» в місті Кропивницькому з’явилися «червоні лавки» з табличками, які містять QR-код, що дозволяє отримати інформацію про контакти допомоги постраждалим особам. До відкриття двох «червоних лавок» приєдналися представники департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради, Комунальної установи «Кропивницький міський центр запобігання та протидії насильству» Кропивницької міської ради, мобільних бригад
соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, ГО «ГР «Віра, Надія, Любов» та небайдужі громадяни міста.

Ідея створення «червоних лавок» народилася в Італії у 2014 році. Вона передбачає встановлення лавок, пофарбованих у яскраво-червоний колір, з контактами спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства.

 У Кропивницькому «червоні лавки» встановлені на Студенському бульварі біля Обласного центру планування сім’ї та репродукції людини. І ця локація вибрана не випадково. Тут щодня буває чимало містян, серед яких багато учнівської та студентської молоді. І «червоні лавки» покликані привернути увагу жителів та гостей міста до проблем насильства.

Після урочистого відкриття «червоних лавок» у КНП «Обласний центр планування сім’ї та репродукції людини Кіровоградської обласної ради» (далі – Центр) фахівці громадської організації «Десяте квітня» для учасників заходу представили презентацію «16 днів проти насильства в Україні» з метою привернення уваги громадськості до дуже важливої для українського суспільства проблеми подолання домашнього насильства.

Також у Центрі відбулося обговорення актуальних проблем, з якими стикаються особи, які постраждали від насильства. До слова була запрошена Тетяна Крамаренко – директорка Комунальної установи «Кропивницький міський центр запобігання та протидії насильству» Кропивницької міської ради, яка розповіла про те, як в місті функціонують спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб, та надала контакти допомоги. Закінчився захід плетінням ляльок-мотанок з використанням стрічок офіційних кольорів протидії домашньому насильству – помаранчевого, бузкового, фіолетового, синього та білого, що символізують світле та вільне від насильства майбутнє.

               
 


06.12.2024

Разом проти насильства!

В рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” 04 грудня

2024 року у денному центрі соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, Комунальної установи “Кропивницький міський центр запобігання та протидії насильству” Кропивницької міської ради (далі – денний центр) відбулася зустріч представників департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради і Комунальної установи “Кропивницький міський центр запобігання та протидії насильству” Кропивницької міської ради з викладачами та здобувачами освіти 3 курсу факультету № 3 підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції Донецького державного університету внутрішніх справ. Студенти ознайомилися зі створенням муніципальної системи запобігання та протидії насильству, з особливостями взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання і протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, отримали інформацію щодо роботи спеціалізованих сервісів допомоги постраждалим особам та контактні дані суб’єктів взаємодії. Під час спілкування обговорювалися питання звернення неповнолітніх осіб у випадках домашнього насильства, особливості роботи з кривдниками та їх відповідальність за скоєне.

В кінці зустрічі студентам провели оглядову екскурсію по денному центру.

 


05.12.2024

Чуйність перемагає насильство

За ініціативи Служби Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України - Міністра юстиції України спільно з громадською організацією “UA Experts” та за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні у 2024 році на національному рівні реалізується комунікаційна кампанія “Чуйність перемагає насильство. Зроби крок” (далі - Кампанія).

У межах Кампанії проводиться обмін досвідом з розбудови комплексної системи реагування на домашнє насильство представників громад у форматі регіональних візитів.

26-27 листопада 2024 року відбувся візит представників уповноважених органів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству громад Полтавської області до м. Кропивницького з метою ознайомлення з роботою служб підтримки постраждалих осіб та муніципальною системою протидії насильству.

26 листопада 2024 року у Кропивницькій міській раді відбулася зустріч гостей з Полтавщини з суб’єктами взаємодії, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

Гостей привітав заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергій Колодяжний.

Роботу щодо розбудови муніципальної системи запобігання та протидії насильству презентувала директор департаменту соціальної політики КМР Юлія Вовк.

На зустрічі були присутні представники виконавчих органів міської ради, сектору протидії домашньому насильству відділу превенції Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області, Комунальної установи “Кропивницький міський центр запобігання та протидії насильству” КМР, спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, Кропивницького міського центру соціальних служб, мобільних бригад соціально-психологічної особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, (які функціонують за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні), Центру допомоги врятованим, Донецького державного університету внутрішніх справ.

Після зустрічі гості відвідали спеціалізовані сервіси допомоги постраждалим особам, а саме денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, (з кризовою кімнатою) КУ “КМЦЗПН” КМР, притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, КУ “КМЦЗПН” КМР. Ознайомилися з роботою мобільної бригади
соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, КУ “КМЦЗПН” КМР.

27 листопада 2024 року представники уповноважених органів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству громад Полтавської області відвідали Центр життєстійкості, “зелену кімнату”, Центр допомоги врятованим, та ознайомилися з їх роботою.

Під час візиту були обговорені питання створення та функціонування спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, особливості взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

 

  

     

  


27.11.2024

Просвітницька акція “Кропивницький. Життя без насильства”

 

Починаючи з 1991 року, вся міжнародна спільнота і наша країна теж проводить акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більше ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити рівень поінформованості громадян про всі форми насильства, створити в громаді соціальний простір, вільний від насильства, не допускати його проявів та своєчасно комплексно реагувати на всі випадки насильства.

В Україні, у період повномасштабного військового вторгнення питання проявів насильства набуло нового жахливого змісту, пов’язаного зі зростанням виявлення випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.

25 листопада 2024 року о 09.00 біля приміщення Центру надання адміністративних послуг міста Кропивницького «Прозорий офіс»
(вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26), проводилася просвітницька акція «Кропивницький. Життя без насильства».

Акція проводилася за участі керівництва міста та області, депутатського корпусу, виконавчих органів міської ради, спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, сектору протидії домашньому насильству відділу превенції Кропивницького РУП ГУНП, громадських організацій, Донецького державного університету внутрішніх справ

Акцію відкрила заступник директора департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради Олена Костенко, яка акцентувала увагу присутніх на меті та завданнях Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Заступник начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Катерина Колтунова наголосила на тій колосальній роботі, яка була зроблена для побудови муніципальної системи запобігання та протидії насильству. В місті існують всі необхідні сервіси надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. І тепер саме основне – їх злагоджена робота для надання комплексної допомоги всім, хто її потребує.

Керівник, психолог мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, Наталія Цумарєва розповіла про роботу мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, які функціонують на території Кропивницької міської територіальної громади за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, і закликала всіх присутніх бути небайдужими та ділитися інформацією про сервіси з оточуючими.

Директор Комунальної установи “Кропивницький міський центр запобігання та протидії насильству” Кропивницької міської ради Тетяна Крамаренко наголосила на тому, що домашнє насильство є серйозною проблемою, яка ламає долі багатьох жінок по всьому світу. В Кропивницькому створена муніципальна система із запобігання та протидії домашньому насильству, яка надає дієву допомогу постраждалим особам завдяки злагодженій взаємодії суб’єктів.

На завершення акції Олена Костенко запросила всіх присутніх залишити власні побажання щодо того, що потрібно зробити для подолання насильства у місті.

    

    


17.10.2024

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

З нагоди відзначення Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми з 16 по 22 жовтня 2024 року Кропивницькою міською територіальною громадою проводяться інформаційно-просвітницькі заходи з метою підвищення  обізнаності населення у сфері протидії торгівлі людьми.

Зокрема, 16 жовтня 2024 року представники департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради, Кропивницького міського центру соціальних служб та мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильств за ознакою статі,  UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні взяли участь в  інтерактивному квесті на тему безпечної міграції, безпечного працевлаштування та протидії торгівлі людьми на базі комунального закладу "Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського".

Квест було проведено громадською організацією "Чистий аркуш" спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) у співпраці з громадською організацією "Обласний жіночий інформаційний центр".

Учасники в ігровому форматі пройшли через ризиковані ситуації, пов’язані з влаштуванням на роботу, здійсненням незаконної угоди, виїздом за кордон, шахрайством, телефонували на Національну Гарячу лінію з питань протидії торгівлі людьми.

Всі присутні отримали теоретичні знання та практичні навички, щоб протидіяти такому явищу, та захистити себе.

  

  


15.10.2024

 

18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

 

Європейський день протидії торгівлі людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, зокрема сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Вона може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Жінки, чоловіки, діти стають жертвами сексуальної та трудової експлуатації. Їх змушують красти, жебракувати, використовують навіть з метою вилучення органів.

В нашій державі проблема торгівлі людьми особливо загострилася після повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, прямують до інших країн, де можуть зіткнутися з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми.

Держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим. Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. Стаття 149 Кримінального кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років.

 
Якщо ви чи ваші знайомі стали жертвою торгівлі людьми або володієте інформацією щодо таких злочинів негайно повідомте за телефонами:

Кожен постраждалий має право на допомогу!

 

З метою надання необхідної допомоги постраждалим особам на території Кропивницької міської територіальної громади за фінансової підтримки Фонду ООН з серпня 2022 року функціонують дві мобільні бригади соціально‑психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (мобільні бригади). Фінансування створення та функціонування мобільних бригад, включаючи виплати заробітної плати працівникам, оренду автомобіля, закупівлю пального та інше забезпечується ресурсами UNFPA

14 жовтня мобільна бригада 49.3 взяла участь в тренінгу для мобільних бригад соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства «Перша медична допомога».

  


Розірви коло

Контакти допомоги
Оберіть область та місто, щоб отримати список пунктів допомоги. За потреби Ви можете обрати окремий вид допомоги у Вашому місті.


30.09.2024

Допомога постраждалим від насильства!

Громадська організація «Чистий аркуш» разом з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) реалізує на теренах Кіровоградської області проєкт «Допоможемо! Підтримаємо! Переможемо!». Проєкт серед інших цілей має на меті надання комплексної допомоги цивільному населенню, яке зазнало насильства та було змушене покинути свою домівку через російську агресію.

До програми підтримки (за умовами проєкту) можуть бути включені наступні особи:

Комплексна допомога в межах програми підтримки передбачає:

Для того, щоб взяти участь в програмі підтримки необхідно попередньо заповнити онлайн-анкету за посиланням: https://bit.ly/3EkipBU. Після розгляду анкети на відповідність критеріям, Вам зателефонує кейс-менеджер проєкту та повідомить детальну інформацію.

Контакти відповідальної особи:  (050) 518 64 07 – Валентин Боровиков


02.09.2024

ПАНІЧНА АТАКА - ЯК ОПАНУВАТИ СЕБЕ

Панічна атака може трапитись у будь-якої людини в певний період її життя. Хоча прояви панічної атаки дуже яскраві, вона не є шкідливою для здоров’я. Однак, якщо панічні атаки трапляються часто та утруднюють ваше життя, варто звернутись по допомогу.

Панічна атака - це короткий раптовий приступ сильного почуття тривоги. Вона супроводжується низкою фізичних симптомів, як-от підвищене серцебиття, запаморочення та нудота. Під час панічної атаки людині може здаватись, що вона божеволіє, втрачає контроль або помирає.

Фізичні прояви панічної атаку можуть включати:

прискорене серцебиття; задуха, пришвидшене або ускладнене дихання; оніміння або тремтіння рук та ніг; нудота й дискомфорт у шлунку; запаморочення; надмірна чутливість до світла; потік сліз, які неможливо зупинити; відчуття скам’яніння та неможливості рухатися; сухість у роті; відчуття нереальності або відірваності від навколишнього середовища.

Чому виникає панічна атака?

Інколи панічна атака може виникнути без жодної причини. Це стається тоді, коли тіло перейшло в режим “бийся або біжи”, хоча реальної небезпеки немає. Оскільки ваше тіло намагається отримати якнайбільше кисню, то дихання прискорюється. Також організм починає виділяти адреналін, який пришвидшує серцебиття та збільшує напругу в м’язах. Панічні атаки можуть виникати й через певні тригери. До таких тригерів можуть належати: надмірний стрес; перевтома; раптова стресова ситуація (переїзд, фізична хвороба, смерть близької людини); емоційне або професійне вигорання; досвід насильства в дитячому чи дорослому віці і т.д.

Техніка самодопомоги

Найважливіше, що потрібно пам’ятати про панічну атаку - вона обов’язково мине. Тому важливо не лякатися та за можливості мати план дій. Скористайтеся технікою “5-4-3-2-1”, яка допоможе зменшити прояви панічної атаки. Техніка полягає в концентрації на речах, які нас оточують. Вголос або подумки перелічіть:

5 речей, які ви бачите перед собою (стіл, ноутбук, клавіатура, блокнот, мишка);

4 речі, які ви відчуваєте фізично (одяг на тілі, біжутерія, взуття, підлога під ногами);

3 речі, які ви чуєте ( розмови сусідів, звук машин, звуки побутової техніки);

2 речі, які ви відчуваєте на нюх ( аромат кави та квітів);

1 річ, яку ви зможете відчути на смак (печиво).

Постарайтесь практикувати глибоке дихання або вправи на зняття напруги в тілі. Повільно вдихніть. Порахуйте до трьох і повільно видихніть. Продовжуйте, поки не почнете заспокоюватись.

Коли звертатись по допомогу?

Техніки самодопомоги зменшують прояви панічної атаки, однак важливо також розуміти, коли варто звертатись по допомогу: Якщо панічні атаки повторюються.

Вам страшно, що панічні атаки повторяться знову, і ви ніколи не позбудитесь цих приступів. Панічні атаки утруднюють ваше життя. Наприклад, ви перестаєте виходити з дому, постійно перевіряєте серцебиття, всіляко убезпечувати себе на випадок, якщо у вас трапиться панічна атака (носите з собою медикаменти або тонометр).

До кого звертатись по допомогу?

Запишіться на візит до свого сімейного лікаря. Він допоможе включити соматичні причини, які можуть провокувати панічні атаки. За потреби та за вашої згоди сімейний лікар може скерувати вас до психолога, психотерапевта чи психіатра.

Будьте здорові!

 


19.08.2024

В Україні після широкомасштабного російського вторгнення в рази посилились міграційні процеси. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців, і загалом постраждалого від війни населення призводять до зростання ризиків торгівлі людьми. Коли бракує знань та інформації, коли людина погано орієнтується на новому місці, коли вона перебуває в стресовому, пригніченому стані чи навіть у відчаї, то досить легко може потрапити в ситуацію торгівлі людьми, експлуатації та будь-якого насильства.

 
Торгівля людьми – загальнолюдська проблема, і нікому не можна втрачати пильність у незнайомій місцевості, чи то за кордоном, чи то в іншій області. Торгівля людьми може бути і без ознаки перетину державних кордонів. Адже є велика кількість випадків «внутрішньої» торгівлі людьми, що відбувається під час переміщення людей з одного регіону в інший у межах однієї країни. Це ганебне явище має різні види, серед яких примусова праця, рабство, звичаї подібні до рабства, сексуальна експлуатація, використання у порнобізнесі, примусова вагітність, вилучення органів, проведення дослідів над людиною, використання у жебрацтві, втягнення в злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, продаж дитини. Зловмисники є всюди і вони найчастіше шукають найбільш розгублених людей, які потрапили у скруту. Стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації.
 
Радимо дотримуватися простих правил при міграції:
• надавайте документи лише офіційним особам. Заздалегідь зробіть та зберігайте копії найважливіших документів, у тому числі в електронному вигляді;
• не сідайте в авто до незнайомих чи підозрілих людей; повідомте про поїздку рідних чи друзів, вишліть рідним чи друзям номер транспортного засобу, яким пересуваєтеся;
• не віддавайте нікому свій мобільний телефон чи інші засоби зв’язку;
• підтримуйте постійний зв’язок із рідними, друзями, колегами. Повідомляйте про будь-які зміни свого маршруту, місця проживання чи роботи. Домовтеся з ними про кодове слово або фразу, які повідомлять, що ви в небезпеці;
• погоджуйтеся тільки на офіційне працевлаштування, вимагайте оформлення трудового договору, один екземпляр якого зберігайте у себе.
Наголошуємо, що в Україні, європейських та інших країнах торгівля людьми, експлуатація та насильство вважаються злочинами, з якими борються. Для цього є відповідні закони. Головне – не мовчати й звертатися по допомогу. Проте пропозиції допомоги радимо приймати тільки від осіб і організацій, яким можна довіряти. За цією інформацією можна звертатися до поліції та органів місцевої влади в місцях перебування.
 
Якщо ви, ваші знайомі стали жертвою торгівлі людьми або якщо ви володієте інформацією щодо таких злочинів, негайно телефонуйте:
– Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 (безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні)
0-800-505-501 безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні(графік роботи гарячої лінії: пн-нд з 08:00 до 20:00);527.org.ua – електронні консультації;
– єдиний контакт- центр системи безоплатної правової допомоги 
0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів);
– департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, національної поліції України (044) 254 74 30;
– особи, які перебувають за кордоном, можуть звернутися до консультантів гарячої лінії за електронною адресою 527.hotline@gmail.com.

09.08.2024

«Допоможемо! Підтримаємо! Переможемо!»

Громадська організація «Чистий аркуш» разом з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) реалізує на теренах Кіровоградської області проєкт «Допоможемо! Підтримаємо! Переможемо!». Проєкт серед інших цілей має на меті надання комплексної допомоги цивільному населенню, яке зазнало насильства та було змушене покинути свою домівку через російську агресію.

Проєкт передбачає певні критерії для включення в програму підтримки осіб, які зазнали насильства та були змушені покинути свою домівку через російську агресію:

Особи, що знаходились в окупації і мали негативний досвід спілкування з окупантами;

Особи, що втратили цивільних родичів через убивство або зазнали прямої загрози вбивства;

Постраждалі від тяжких фізичних травм або каліцтв, які є наслідком воєнних дій;

Особи, які пережили фізичні катування;

Особи, які зазнали жорстокого або принизливого поводження;

Особи, які зазнали незаконного арешту або були утримані без законних на те підстав;

Особи, які були викрадені або утримувались як заручники.

 

Комплексна допомога в межах програми підтримки передбачає:

Для того, щоб податися в програму підтримки необхідно попередньо заповнити онлайн-анкету за посиланням: https://bit.ly/3EkipBU Після розгляду анкети на відповідності критеріям особі зателефонує кейс-менеджер проєкту та повідомить детальну інформацію.


05.08.2024

В рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми
з 24 липня по 07 серпня 2024 року в Кропивницькій міській територіальній громаді проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів.

Для внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Комунальному закладі «Кропивницький міський гуртожиток № 1», 01 серпня 2024 року фахівцями мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі,
ГО «Громадський рух «Віра, Надія, Любов» 49.3 було проведено інформаційний захід «Як не стати жертвою торгівлі людьми».

Спеціалісти мобільної бригади поінформували мешканців гуртожитку про правила безпеки, які унеможливлять потрапляння у складну ситуацію торгівлі людьми незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації, та певні ознаки, що свідчать про злочинні наміри людей, які пов’язані з індустрією торгівлі людьми. Завершенням заходу стало розповсюдження друкованої продукції та розміщення плакатів і буклетів для ознайомлення.


25.07.2024

30 липня- Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Торгівля людьми – це злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність. Кожен, незалежно від віку, статі, матеріального чи соціального становища може постраждати від нього.

З метою привернення уваги світової спільноти та підвищення рівня поінформованості населення у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 30 липня проголошено Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. 

На сьогодні для українців, в умовах воєнного стану, ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми як всередині країни, так і за її межами став ще більшим. Багато громадян переїхали із зони бойових дій в інші регіони або за кордон та шукають нову роботу.

Відзначення цього дня допомагає привернути увагу до важкого становища осіб, які стали жертвами цього злочину, а також заохотити людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

З метою підвищення рівня поінформованості громадян Кропивницької міської територіальної громади у сфері протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим особам 23 липня 2024 року департаментом соціальної політики Кропивницької міської ради разом із фахівцями денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильств та/або насильства за ознакою статі (з кризовою кімнатою), КУ «Кропивницький міський центр запобігання та протидії насильству» Кропивницької міської ради було проведено  інформаційно-просвітницький захід – лекцію з елементами тренінгу «Торгівля людьми. Розпізнай небезпеку вчасно».

Обізнаність – крок до безпеки!


24.07.2024

Скажи # ДОСИТЬ!

Онлайн-платформа для жінок, які страждають від домашнього, ґендерно зумовленого насильства та є в зоні ризику

Громадською організацією "Інша Жінка" у партнерстві з Управлінням ООН з координації гуманітарних справ/OCHA Ukraine за підтримки Ukrainian Humanitarian Fund (UHF) реалізується проєкт "Досить", у рамках якого створено онлайн-платформу для жінок, які страждають від домашнього, гендерно зумовленого насильства та є в зоні ризику.

Сайт з детальною інформацією: https://www.divergentwoman.com/enough


16.05.2024

У Кропивницькому відкрили

денний центр соціально-психологічної допомоги особам,

які постраждали від домашнього насильства

та/або насильства за ознакою статі

 

У м. Кропивницькому 14 травня 2024 року  відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (з кризовою кімнатою) (далі – Денний центр) Комунальної установи «Кропивницький міський центр запобігання та протидії насильству» Кропивницької міської ради.

Денний центр представляє собою відкритий простір, у якому в комфортних умовах постраждалі можуть отримати комплексну, а головне безоплатну допомогу. Саме тут жінкам пропонують допомогу психолога та послуги соціального працівника, діяльність яких направлена на подолання або мінімізацію наслідків домашнього насильства.

Основним напрямком роботи Денного центру є надання комплексної соціально-психологічної та первинної правової допомоги, а також соціальних послуг особам/сім’ям, в тому числі внутрішньо переміщеним особам/сім’ям, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, насильства, зокрема сексуального, пов’язаного із збройним конфліктом, у тому числі у випадках, коли такі особи звернулися разом із дитиною.

Площа простору Денного центру становить 110 кв.м. Для надання якісних послуг постраждалим особам створено кілька локацій, зокрема простір для тренінгових занять із сучасним обладнанням (сенсорний стіл, інтерактивна пісочниця із проєктуванням зображення у форматі 3-d, проектор та смарт-телевізор), дитячий куточок, кабінет для індивідуального психологічного консультування, кухонний простір, побутова кімната з відкидним пеленальним столиком.

У Денному центрі створено безбар’єрне середовище для осіб з інвалідністю, осіб з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітних жінок, жінок з дітьми на дитячих візочках та осіб похилого віку.

Денний центр працює: понеділок – четвер з 8:00 до 17:15

                                        п’ятниця з 8:00 до 16:00

Контактний телефон: 066-866-55-12.

 


24.04.2024

Постраждалим від насильства під час війни

Платформа допомога врятованим

https://www.help-platform.in.ua

Тут представлено інформацію щодо всіх актуальних сервісів безоплатної допомоги та підтримки постраждалим від насильства під час війни, створена за участі членів Міжвідомчої робочої групи: ключевих міністерств, органів місцевого самоврядування, міжнародних та громадських організацій.


29.03.2024

Департаментом соціального захисту населення обласної військової адміністрації проведено фото та відеозйомку восьми спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у територіальних громадах області, які отримали кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2021 та 2023 роках.

 

 


 

 


14.03.2024

м. Кропивницький

 МИ ВАМ ДОПОМОЖЕМО!

Якщо Ви зіштовхнулися з насильством (фізичним, сексуальним, психологічним чи економічним) – зверніться за допомогою!

«Гарячі лінії» та телефони довіри

Урядова «гаряча лінія»:1547 (цілодобово, анонімно, безкоштовно)

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і ґендерної дискримінації (цілодобово, безкоштовно, анонімно та конфіденційно) для отримання консультацій юриста або психолога, а також інформації щодо закладів, до яких Ви можете звернутися по допомогу за місцем проживання:

0 800 500 335 (зі стаціонарного або мобільного) або 116 123 (з мобільного)

Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді (цілодобово, анонімно, безкоштовно):

0 800 500 225 (зі стаціонарного або мобільного) або 116 111 (з мобільного)

«Гаряча лінія» для психологічної підтримки для чоловіків (безоплатно, анонімно):

067 752 23 45 (для абонентів Kyivstar) або 2345 (для абонентів Lifecell,Vodafon)

Телефон інформаційної лінії центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (безкоштовно у буднв з 08:00 до 18:00)

0 800 213 103 (з мобільного або стаціонарного)

Безпека та безпечний простір

Екстрений номер виклику поліції – 102 (цілодобово)

 

Сектор протидії домашньому насильству відділу превенції Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області:

м. Кропивницький, вул. Юрія Бутусова, буд. 22А

 

Кропивницьке РУП ГУНП в Кіровоградській області:

м. Кропивницький, вул. Вокзальна, буд. 58

Соціально-психологічна допомога

 

Якщо ви є батьком або матір’ю здобувача освіти, то ви маєте право скористатися послугами шкільного/практичного психолога.

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, які діють за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення – UNFPA:

063 216 90 82, 063 216 87 35, м. Кропивницький, вул. Шатіла, буд. 12

Комунальна установа «Кропивницький міський центр запобігання та протидії насильству» Кропивницької міської ради, до складу якого входять:

-денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (з кризовою кімнатою, яка працює цілодобово): (пн - пт 8.00 - 17.00)

066 866 55 12, м. Кропивницький, вул. Шатіла, буд. 12;

-притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (працює цілодобово)

066 866 55 12;

-мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

(пн. – пт. 11.00 - 20.00)

066 866 55 12, 050 577 43 60;

-телефон довіри (цілодобово, безкоштовно, конфіденційно)

050 577 43 60

Кропивницький міський центр соціальних служб Кропивницької міської ради: (пн - пт 8.00 - 17.00),

(0522) 32 04 78, м. Кропивницький, пров. Павла Бута, буд. 3

Телеграм канал - #СТОП НАСИЛЬСТВУ Кропивницький#

Розірви коло – Інформаційна кампанія – https://rozirvykolo.org/

Медична допомога

Якщо Ви постраждали від сексуального насильства, якомога швидше зверніться до лікаря, щоб попередити важкі наслідки для Вашого здоров'я:

Швидка медична допомога – 103;

КНП «Міський пологовий будинок з функціями перинатального центру

II рівня» Кропивницької міської ради» (кабінет безбар'єрного доступу № 59):

(пн. – пт. 08.00 - 14.00),

095 919 91 29, м. Кропивницький, вул. Олени Журливої, буд. 1;

КНП «Міська лікарня швидкої медичної допомоги» Кропивницької міської ради»:

(0522) 34 12 13, м. Кропивницький, вул. Короленка, буд. 56;

Травмпункт:

м. Кропивницький, вул. Ціолковського, буд. 1;

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1

м. Кропивницького» Кропивницької міської ради»:

066 447 18 12, м. Кропивницький, вул. Кропивницького, буд. 22;

КНП «Дитяча міська лікарня»:

(0522) 55 71 71, м. Кропивницький, пр. Університетський, буд. 6, каб. 316;

КНП «Центральна міська лікарня» Кропивницької міської ради»:

(0522) 32 31 77, м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, буд. 45/35;

КНП «Полікліничне об’єднання» Кропивницької міської ради»:

(0522) 33 20 50, м. Кропивницький, вул. Габдрахманова, буд. 5, каб. 304;

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2

м. Кропивницького» Кропивницької міської ради»:

(0522) 55 37 27, 55 54 26, м. Кропивницький, вул. Попова, буд. 9б, каб. 416;

КПП «Територіальне стоматологічне об’єднання» Кропивницької міської ради»:

050 278 00 17, м. Кропивницький, вул. Шевченка, буд. 36;

КНП «Амбулаторія загальної практики- сімейної медицини»

Кропивницької міської ради»:

(0522) 27 10 74, 27 10 72, м. Кропивницький, с.Гірниче, вул. Лінія 10-А, буд. 61;

Кіровоградське обласне бюро судово – медичної експертизи:

м. Кропивницький, вул. Гоголя, буд. 44

Координація та правова допомога:


Департамент соціальної політики Кропивницької міської ради – відділ з питань організації надання соціальних послуг:

099 120 00 74 (535), м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, буд 41/26, каб. 118, (пн – чт 8.00 - 17.00, пт 8.00 - 16.00);

Управління з питань захисту прав дітей Кропивницької міської ради:

(0522) 35 83 36, 35 83 33, soc.zahist.sdity@krmr.gov.ua, upravlditey@krmr.gov.ua,

м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, буд. 41, каб. 131,

(пн – чт 8.00 - 17.00, пт 8.00 - 16.00);

Управління молоді та спорту Кропивницької міської ради:

(0522) 35 83 09, 35 83 11, umc@krmr.gov.ua,

м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, буд. 41, каб. 313

(пн – чт 8.00 - 17.00, пт 8.00 - 16.00);

Управління освіти Кропивницької міської ради

(0522) 35 83 42, osvita@krmr.gov.ua,

м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, буд. 41, каб. 125-а

(пн – чт 8.00 - 17.00, пт 8.00 - 16.00);

Кропивницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

(0522) 32 08 24, kropyvnytskyi1. kropyvnytskyi @legalaid.kr.ua,

м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, буд. 64/53,

(пн – пт 8.00 - 18.00):

Шлях до допомоги складний, але краще звернутися за нею, ніж залишитися сам на сам зі своєю бідою. Зверніться по допомогу!


31.01.2024

У місті Кропивницький працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги!

Якщо ви або ваші близькі постраждали від насильства, зокрема, домашнього – вам є до кого звернутися. Телефонуйте за номером (номерами) +380632169082, 380632168735

Унікальність послуг бригад полягає в мобільності – фахівці мають можливість виїжджати на виклики та надавати допомогу на місці.

Фахівці мобільних бригад:

В Україні діє 109 мобільних бригад у 22 областях. 
https://bitly.ws/ZKcI  

Мобільні бригади працюють за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, у координації з Офісом Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством соціальної політики України. Послуги мобільних бригад надаються завдяки фінансовій підтримці урядів США (Бюро гуманітарної допомоги USAID), Канади, Норвегії, Швеції, Великої Британії, Фінляндії, Данії та Гуманітарного Фонду для України (UHF).


25.12.2023

Торгівля людьми – це глобальна проблема.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, зокрема сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

Жертвами торгівлі людьми можуть стати люди будь-якого віку, статі, національності та соціального статусу. Вони можуть бути завербовані за допомогою обману, шантажу або насильства.

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні!

Стаття 149 Кримінального кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

Особам, які постраждали від торгівлі людьми, українським законодавством гарантується одноразова матеріальна допомога та комплексна допомога (психологічна, медична, правова, допомога у працевлаштуванні тощо), виходячи з їхніх особистих потреб.


08.12.2023

10 грудня – Міжнародний день прав людини

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який було засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

Головна мета цього свята – проголошення рівності всіх громадян, що є необхідною передумовою свободи, справедливості та миру.

Саме в цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, яка стала видатним документом в історії людства, що започаткував процес створення системи міжнародних стандартів та набуття ними універсального характеру.

Крім основних прав людини, Декларація перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній та культурній сферах.

Одним з пріоритетів, зазначених у Декларації, є право на працю, її сприятливі умови, вільний вибір роботи, захист від безробіття, справедливу винагороду, відпочинок та дозвілля, розумне обмеження робочого дня та оплачувану періодичну відпустку.

Міжнародний день прав людини нагадує всім про гідність кожної особистості, невід’ємність її громадянських, культурних, економічних, політичних і соціальних прав, а також про необхідність захищати ці права.


01.12.2023

6 грудня – День вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

У 1970-1980-хх роках багато жінок навчалися у технічних ВУЗах Монреалю та Канади. Система заохочень для жінок у коледжах та університетах викликала незадоволення у незначної частини чоловіків, які вважали такі заходи дискримінаційними. Саме до цієї категорії незадоволених належав 25-річний Марк Лепін, який звинувачував фемінізм та жінок у своїх життєвих негараздах та неможливості потрапити до Політехнічної школи Монреалю.

Масове вбивство у Політехнічній школі відбулося 6 грудня 1989 року, під час якої злочинець Марк Лепін розстріляв 14 студенок та поранив 13 інших в ім'я «боротьби з фемінізмом». Розстріл жінок мав великий резонанс у суспільстві: він загострив увагу на проблемі насильства проти жінок та призвів до жорсткішого контролю за розповсюдженням вогнепальної зброї у Канаді. В пам'ять про напад у Канаді запроваджено Національний день пам'яті та боротьби з насильством проти всіх форм насильства над жінками (символом цього дня є стрічка білого кольору).

Обставини злочину, який скоїв Лепін та мотиви, які він пояснив у передсмертному листі викликали жваве обговорення, а саме загострили увагу на проблемі насильства проти жінок. У Монреалі та декількох інших містах Канади були споруджені меморіали жертвам трагедії.

Насильство щодо жінок та дівчат – одне з найпоширеніших порушень прав людини у світі. Кожна третя жінка (33%) протягом життя, зазнала фізичного та/або психологічного насильства. Це приголомшливий показник. Ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН) є глобальною проблемою, яка існує у всіх країнах у тих чи інших формах, включно з сексуальним насильством, домашнім насильством та торгівлею людьми з метою сексуальної експлуатації.

Ґендерно зумовлене насильство спричиняє як безпосередні, так і довгострокові наслідки для фізичного, психічного та сексуального здоров’я жінок та дівчат, і зрештою впливає на їхнє благополуччя, стаючи на заваді повноцінній участі в житті суспільства. Ґендерно зумовлене насильство не лише спричиняє біль та страждання, але й руйнує родини, погіршує ефективність праці, послаблює конкурентоздатність країни та сповільнює її розвиток.


01.12.2023

5 грудня – Міжнародний день волонтера

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтерів. Свято було засноване Генеральною Асамблеєю ООН в 1985 році. Волонтери - це добровольці, які без будь-якої нагороди трудяться на благо суспільства і батьківщини.

В Україні волонтерський рух зародився у 90-их роках, а розцвів у 2014 році під час початку війни з Росією. Це свято особливо важливе для України у 2022-2023 роках. Саме волонтери допомагають українським військовим, збирають для них ліки, обладнання та амуніцію, постачають на фронт їжу та буржуйки. Без волонтерської праці армії було б набагато важче.

Щодня волонтери збирають, фасують допомогу, шукають і придбавають обладнання, військову амуніцію, ремонтують техніку, готують їжу, завантажують автомобілі.

Міські волонтерські організації та окремі волонтери доставляють на передову спорядження, продовольство, речі, медикаменти, зібрані жителями для військовослужбовців.

 

Дякуємо всім, хто допомагає нашій країні, за вашу працю, сміливість та здатність вчасно прийти на допомогу!

Бажаємо усім вам невичерпної енергії, впевненості, наснаги у нелегкій, але дуже потрібній роботі!

Разом до перемоги!


29.11.2023

3 грудня – Міжнародний день осіб з інвалідністю

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день осіб з інвалідністю. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких людей ставиться, як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити. Бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць.

Проведення Міжнародного дня осіб з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя. Це день підведення підсумків зробленого, аналіз фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

Відзначаючи Міжнародний день осіб з інвалідністю, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дають змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства. Захищаючи гідність таких особливих людей, ми захищаємо своє людське обличчя.


29.11.2023

2 грудня - Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами.

В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько
600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації. Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють. Торгівля людьми може відбуватись у різних формах.

Процеси скасування рабства без широкого міжнародного розголосу, схоже, мають тенденцію повертатися назад. Ця тема не повинна залишатися без уваги і Міжнародний день боротьби за скасування рабства - хороший привід провести об’єктивну самооцінку нинішнього стану людства.

Проблема торгівлі людьми не втрачає актуальності і сьогодні в умовах воєнного стану в Україні.

Жертв заманюють в інтернеті за допомогою фальшивих обіцянок, вони зазнають насильства при приватному розміщенні за кордоном, або їх перехоплюють торговці людьми просто на кордоні. 

Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам. Також Конституцією України забороняється використання примусової праці.

Завдання Міжнародного дня боротьби за скасування рабства – об’єднання зусиль урядів, громадянського суспільства та приватного сектора, для викорінення всіх сучасних форм рабства.


29.11.2023

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня світ відзначає день боротьби зі СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом - звернути увагу суспільства на цю проблему. Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає. Велика кількість травм, поранень, які супроводжуються масивними коровотечами, та потребують невідкладної домедичної допомоги. Ще один із характерних злочинів війни – сексуальне насильство, коли, нажаль, статевий акт незахищений та досить травматичний. Способи захиститися від ВІЛ є, вони доступні, безкоштовні, не потребують багато часу, а лише Вашого свідомого рішення.

За умови регулярного тестування на ВІЛ можна буде вчасно дізнатися про ВІЛ-позитивний статус та якомога раніше розпочати лікування — антиретровірусну терапію. А вона своєю чергою рятує життя.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна можливість дізнатися про факти щодо поширеності ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти, та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ-інфікованими, вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини. Він вражає і поступово знищує клітини імунної системи людини, які захищають організм від інфекцій. ВІЛ призводить до розвитку СНІДу впродовж 8-10 років. При належному лікуванні цей процес може бути значно довшим.

СНІД – синдром набутого імунодефіциту. Від моменту зараження ВІЛ до вираження симптомів СНІДу може минути понад 10 років. Виявити інфікування може лише спеціальний аналіз крові на ВІЛ. При негативному статусі слід пам’ятати  про «період вікна» — час із моменту інфікування до можливості виявити вірус становить 3-6 місяців. Тому лікарі рекомендують зробити повторний аналіз через 3 і 6 місяців після можливого зараження.

Інкубаційний період від моменту зараження ВІЛ до перших проявів може бути як коротким – 4-5 тижнів, так і дуже довгим – декілька років. За цей період збудник СНІДу руйнує лімфоцити, що неминуче призводить до глибоких змін усієї імунної системи людини.

Вірус передається:

ВІЛ-інфекція не передається:

Що робити, щоб уникнути інфікування ВІЛ-інфекцією:

для ВІЛ-позитивної матері, щоб запобігти інфікуванню дитини, необхідно відмовитись від грудного вигодовування.


24.11.2023

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Тисячі громадян, сотні державних і громадських організацій з більше ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради спільної і дуже важливої мети: привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

У знак підтримки люди у всьому світі пов’язують на одяг помаранчеву стрічку, яка символізує світле та вільне майбутнє без насильства.

Період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства

3 грудня – Міжнародний день осіб з інвалідністю

5 грудня – Міжнародний день волонтера

6 грудня – День вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

10 грудня – Міжнародний день прав людини

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її віку, статі, кольору шкіри тощо є порушенням прав людини.

Тому Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» спрямована на формування нульової толерантності у суспільства до насильства.


16.10.2023

Свобода людини є однією з головних цінностей сучасного цивілізованого суспільства, а забезпечення недоторканності свободи особистості – однією з головних функцій держави.

Сьогодні проблема торгівлі людьми набуває особливого значення та актуальності через широкомасштабне вторгнення російської федерації в Україну, у зв’язку з чим мільйони людей вимушені були евакуюватися на інші території або за кордон. Одними із найбільш уразливих до торгівлі людьми в такій ситуації є діти без супроводу дорослих або діти, розлучені із сім’єю, жінки, особи з інвалідністю, особи похилого віку та особи, які вже колись раніше потрапляли у ситуацію торгівлі людьми.

Тому вкрай важливо забезпечити ефективну протидію таким злочинам шляхом скоординованих дій та колективного реагування на потрапляння в ситуації торгівлі людьми.

18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про необхідність консолідації зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій з метою підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Для цього Урядом схвалено Концепцію Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року та затверджено   Державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2025 року.

Навіть в умовах воєнного стану держава продовжує забезпечувати виплату матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, відповідно до Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2012 р. № 660.

Якщо:

- Вас силою примушували працювати;

- Вам не виплатили обіцяної заробітної плати;

- у Вас відібрали паспорт чи інші документи;

- Вас насильно утримували, контролювали;

- Вам погрожували, шантажували;

- Вас змушували до жебрацтва;

- Вас втягнули у проституцію, порнобізнес;

- Ви стикнулись з обманом, насильством необхідно звернутися за допомогою до:


08.09.2023

У Кропивницькому відкрили притулок для жінок і дітей, які постраждали від домашнього насильства

07 серпня 2023 року відкрився притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (далі – Притулок).

Притулок розрахований на 21 ліжкомісце й облаштований усім необхідним для проживання постраждалих від домашнього насильства жінок, в тому числі жінок з дітьми. Проживання у притулку безкоштовне.

Притулок – це цілком безпечне місце, адреса якого засекречена. Самостійне звернення постраждалої особи безпосередньо до притулку неможливе через нерозголошення інформації про місцерозташування такого закладу з метою убезпечення постраждалих осіб, які там перебувають.

Із запитом про надання необхідних послуг і допомоги, у тому числі про можливість влаштування до притулку, постраждала особа може звернутися до суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі,
відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658, а саме:

Крім того, для забезпечення короткострокового або цілодобового перебування при денному центрі соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, була створена кризова кімната. В ній (за потреби) можуть розмістити постраждалих жінок, в тому числі жінок з дітьми.

Термін перебування в кризовій кімнаті – 10-20 діб. За цей час постраждалі отримають необхідну соціально-психологічну і первинну правову допомогу та за необхідності будуть перенаправлені до притулку або інших надавачів послуг у сфері домашнього насильства.

До кризової кімнати постраждалу особу влаштовують на підставі її особистого звернення або направлення суб’єкта, що здійснює заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

Адреса кризової кімнати теж засекречена, аби жінки і діти могли почуватися в безпеці.

Особи, які постраждали від домашнього насильства, можуть звернутися за допомогою

за телефоном довіри: 050 577 43 60,

або

телефонами мобільних бригад: 063 216 87 35, 063 216 90 82.

Усі, хто стикнувся з проблемою домашнього насильства мають знати, що є небайдужі люди та організації, готові їм допомогти. Страх за своє майбутнє не має бути причиною залишатись поряд із кривдником.


25.07.2023

Щороку 30 липня в Україні відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, заснований у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй.

Мета Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.

В цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі є торгівля людьми. Це явище, яке порушує права людини, принижує її честь та гідність.

Торгівля людьми - це вербування, перевезення, передача, переховування або одержання людей шляхом примусу, шахрайства або обману з метою експлуатації з метою отримання прибутку.

Форми торгівлі людьми наступні:

- трудова експлуатація;

- сексуальна експлуатація, примушування до проституції;

- використання у порнобізнесі;

- примусове жебрацтво;

- примусове втягнення у злочинну діяльність;

- торгівля людьми з метою вилучення органів тощо.

Чоловіки, жінки і діти різного віку і з різним соціальним походженням можуть стати жертвами цього злочину, який трапляється в кожному регіоні світу.

Торговці людьми часто використовують насильство або шахрайські агентства з працевлаштування, а також багато різних тактик для вербування своїх жертв, включаючи як силу, так і психологічні маніпуляції.

Іншими словами, торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ столітті для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.

Після початку повномасштабної війни Росії проти України зафіксовано різке зростання випадків торгівлі людьми. Багатьом українцям через повномасштабне вторгнення рф довелося покинути рідні домівки і виїхати за кордон, частина переміщена всередині держави, а значна кількість людей примусово вивезені на територію росії та белорусії.

Жертв заманюють в інтернеті за допомогою фальшивих обіцянок, вони зазнають насильства при приватному розміщенні за кордоном, або їх перехоплюють торговці людьми просто на кордоні. Часто в цю справу залучена організована злочинність. Ці безцеремонні злочинці зустрічають людей, яким потрібна допомога, яким доводиться заробляти гроші, які не говорять мовою нової країни і часто мають психологічні травми внаслідок війни. Вербувальникам простіше знайти підхід до тих людей, які перебувають в сильному психо-емоційному стресі. Вони вразливі, а вразливість – це той фактор, який робить їх легкими жертвами організованих груп по експлуатації людей.

 З початку війни побільшало онлайн-запитів на сексуальні послуги та порнографічні зображення українських жінок та дітей. Зросла й кількість випадків торгівлі вагітними жінками.

Важливим напрямом державної політики є протидія торгівлі людьми. Сучасне рабство – серйозне порушення прав людини. Форми експлуатації та вербування активно змінюються, що вимагає реагування та інформування громадян. Наша держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим особам.

Урядом схвалено Концепцію Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року (розпорядження КМУ від 14 липня 2021 р. № 800-р) та розроблено проєкт Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року.

В умовах воєнного стану Мінсоцполітики продовжує забезпечувати виплату матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, згідно з Порядком виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

 Розмір матеріальної допомоги (станом на 01.07.2022 р) становить:

 для дітей віком до 6 років – 6603,00 грн

 для дітей віком від 6 до 18 років – 8232,00 грн

 для працездатних осіб – 7800,00 грн;

 для осіб, які втратили працездатність 6081,00 грн.

Оскільки торгівля людьми визнана міжнародною проблемою, вона не може бути розв’язана на рівні однієї України. Така боротьба потребує і національних, і міжнародних спільних дій та співробітництва, так і зусиль кожного з нас. Необхідно об’єднаними зусиллями перервати цей ланцюг насильства.

Потрібно повідомити про випадок торгівлі людьми? Будь ласка, не зволікайте. Негайно зверніться на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми за номером 1547

Щодо захисту прав і свобод людини звертайтесь до органів Національної поліції, телефонуйте 102.

Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, до Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОВА за телефоном (0522) 32 23 48.

Якщо зіткнулися з випадками торгівлі людьми ви можете звернутись до Виконавчого партнера МОМ у Кіровоградській області ГО «Чистий аркуш» за телефоном +380 66 277 19 17.

 


12.07.2023

Торгівля людьми в умовах війни: як не стати жертвою?

Суть поняття “торгівля людьми” визначає Закон України “Про протидію торгівлі людьми”, зокрема абзац 15 частини першої статті 1, а саме: торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Оцінюючи зусилля України в боротьбі з торгівлею людьми, необхідно зазначити, що наша держава однією з перших у Європі ухвалила закон про кримінальну відповідальність за здійснення зазначеного злочину. Так, ключовими актами у національному законодавстві, що діє у сфері протидії торгівлі людьми є Конституція України, Кримінальний кодекс України, Закон України “Про протидію торгівлі людьми”, Закон України “Про охорону дитинства”, Закон України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” тощо.

З початку війни ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми значно підвищився. Це пов’язано з тим, що частина людей виїхала на тимчасове місце проживання до Європи, частина переміщена всередині держави, а значна кількість людей примусово вивезені на територію росії та білорусі. Окрім того, російська агресія та злочини, вчинені представниками держави-агресора стосовно мирного населення України, зокрема, їх незаконне утримування, перебування в полоні та використання у збройному конфлікті, загострили проблему трудової та сексуальної експлуатації крізь призму ст. 149 Кримінального кодексу України.

Варто зазначити, що 19 липня 2022 року Держдепартамент США включив росію до списків країн, що ведуть політику або практику торгівлі людьми та примусової праці або чиї сили безпеки та підтримувані урядом збройні організації вербують чи використовують дітей як солдатів.

Жертви торгівлі людьми – це і чоловіки, і жінки, і діти. Цілями торгівлі можуть бути примусова праця, сексуальна експлуатація, жебрацтво, трансплантація органів.

Примусова праця — це ситуація, в якій жертви змушені працювати проти їхньої власної волі, під погрозою насильства або інших форм покарання, їхня свобода обмежена і на ступінь володіння власністю здійснюється тиск. До примусової праці може належати праця домашньою прислугою, сільськогосподарська праця, виснажлива праця на заводах, праця сантехніками, в громадському харчуванні та в інших сферах послуг, і жебрацтво.

Привабливі пропозиції з працевлаштування можуть виявитися пасткою торгівців людьми. Це означає, що зароблених коштів ви не отримаєте. Це означає, що вас можуть бити, залякувати та змушувати виконувати роботу, яку ви не хочете робити.

Секс-торгівля людьми в своїй діяльності включає міжнародних агентів і брокерів, які організовують поїздки і працевлаштування для жінок з якоїсь однієї країни. Жінок заманюють супроводжувати торговців людьми на підставі обіцянки дуже вигідних можливостей, недосяжних в їхній рідній країні. Однак, щойно вони досягають місця свого призначення, виявляється, що жінок було обдурено і лише тепер вони дізнаються про справжній характер роботи, яку вони повинні будуть виконувати. Більшості з них було сказано неправду щодо фінансових механізмів та умов їхньої роботи, але жінки вже перебувають у примусових або образливих для них ситуаціях, з яких вирватися важко і небезпечно.

У разі, якщо знайшли роботу за кордоном, переконайтеся, чи все безпечно:

1) перевіряйте інформацію заздалегідь, користуйтеся у тому числі ресурсами Інтернету, наприклад: www.stoptrafficking.orgwww.527.org.ua;

2) підписуйте лише документи, складені зрозумілою вам мовою;

3) легальна праця можлива тільки з дійсною робочою візою або посвідкою на проживання;

4) не залишайте свого паспорта в заставу та не віддавайте його роботодавцям або іншим особам;

5) дізнайтеся контакти найближчого посольства України;

6) тримайте копії документів окремо від оригіналів, один примірник залиште своїм близьким (чоловіку, жінці, батькам, дітям та іншим родичам);

7) розкажіть близьким про деталі подорожі, підтримуйте з ними постійний контакт;

8) домовтеся про кодову фразу, яка повідомить, що ви потрапили в небезпеку.

Якщо вам запропонували роботу за кордоном чи в іншому регіоні України звертайтесь на Національну безкоштовну гарячу лінію з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 (безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні), 0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні

Графік роботи гарячої лінії: пн-нд з 08:00 до 20:00 527.org.ua – електронні консультації

Окрім того, можна звернутися на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації за номером телефону 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного). Гаряча лінія організована та діє з
1997 року завдяки ГО “Ла Страда – Україна”. 

Державна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми:
15-47, Національна поліція України - 102;

Департамент боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми Національної поліції України (044)254 74 30 або Департамент боротьби зі злочинами, що пов'язані з торгівлею людьми Національної поліції України (044)374 37 85

Графік роботи гарячої лінії: пн-сб з 09:00 до 18:00 Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном (044)238 16-57

В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих закордоном можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу: (044) 256 12 53 (цілодобово).

Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, до обласної державної адміністрації та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.

В Кіровоградській області особа, яка постраждала від торгівлі людьми може звернутись до Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОВА за телефоном (0522) 32 23 48.

У разі коли постраждалою особою є дитина, суб’єкт невідкладно повідомляє про неї відповідну службу у справах дітей та уповноважений орган Національної поліції України. Усі дії щодо такої дитини здійснюються відповідно до вимог нормативно-правових актів щодо захисту прав дитини.

Особа, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання:

1) інформації щодо своїх прав та можливостей, викладеної мовою, якою володіє така особа;

2) медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги;

3) тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема у зв’язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі;

4) відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України;

5) одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

6) допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.

У Законі України «Про безоплатну правову допомогу» до переліку категорій, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, не входять особи, що постраждали від торгівлі людьми. А тому такі особи мають право на БВПД на загальних засадах, тобто виходячи з їхніх доходів, або належності до пільгових категорій.

Проте, первинну правову допомогу може отримати кожен.

Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)

 


15.05.2023

В Україні під час війни від домашнього насильства найбільше страждають вразливі категорії – жінки, люди похилого віку, особи з інвалідністю і, особливо, діти.

Дитина, яка постраждала від домашнього насильства, – особа, яка не досягла 18 років та зазнала домашнього насильства у будь-якій формі або стала свідком (очевидцем) такого насильства.

Діти відчувають на собі подвійний вплив війни. Якщо у родині відбувається домашнє насильство в присутності дітей – не варто тішити себе ілюзіями, що вони нічого не помічають й на них така ситуація ніяк не вплине. Діти все бачать, все відчувають, й «нездорові» стосунки між батьками можуть травмувати їх не менше, ніж війна.

Важливо, щоб діти не залишалися наодинці зі своїми проблемами, а могли поділитися наболілим й отримати кваліфіковану допомогу.

З 2013 року Громадська організація «Ла Страда – Україна» забезпечує роботу єдиної в Україні Національної гарячої лінії для дітей та молоді.

Діти, підлітки та студентська молодь мають можливість анонімно і конфіденційно отримати підтримку в будь-яких складних життєвих ситуаціях, а дорослі – проконсультуватися з психологами, юристами, соціальними працівниками та соціальними педагогами щодо ситуацій, які стосуються дітей та порушення їхніх прав. Дзвінки на лінію – безкоштовні, як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх українських операторів.

На Національній дитячій «гарячій лінії» консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники. Коло питань, з яких вже надаються консультації, досить широке і було сформовано на основі отримуваних останніми роками запитів від абонентів. Основні теми, з яких консультують спеціалісти, – насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті.


14.04.2023

В Україні запрацювала гаряча лінія психологічної підтримки для чоловіків

Ментальне здоров’я є важливою частиною благополуччя кожної людини. На жаль, через гендерні стереотипи або інші упередження чоловіки часто не звертаються за психологічною підтримкою. У час повномасштабної війни кількість стресових ситуацій значно збільшується, а тому вчасне вирішення проблеми та подолання психологічної напруги є життєво необхідними.

Чоловіки в Україні часто живуть з думкою, що мають вирішувати свої проблеми самостійно. Через це вони не звертаються за професійною допомогою. Водночас майже кожен третій українець перебуває у стані значного дистресу, при якому людина не в змозі адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків.

Психологічні розлади руйнують не лише внутрішню стабільність, а й особисті стосунки. Міжнародні дослідження доводять, що при збільшенні частоти проблем з психологічним здоров’ям, зростає кількість випадків домашнього насильства. 

Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), за підтримки уряду Великої Британії у співпраці з ГО “Інноваційні соціальні рішення” запустив роботу безкоштовної анонімної та цілодобової лінії психологічної підтримки для чоловіків: http://2345.in.ua

Гаряча лінія покликана допомогти чоловікам стабілізувати свій емоційний стан, знайти внутрішні ресурси для виходу зі складних ситуацій та усвідомити проблемні аспекти поведінки.

Гаряча лінія за номерами 2345* (Vodafone та Lifecell) та +38 067 752 23 45 (Київстар) безкоштовна та працює цілодобово. Операторами є кваліфіковані психологи/-ині з багаторічним досвідом психологічної практики.

Телефонувати чоловіки можуть з будь-яких питань, що викликають стрес: проблеми на роботі чи стосунках, переживання через війну, складнощі у регуляції гніву тощо.

Гаряча лінія підтримки є анонімною – персональні дані зберігатися не будуть.

*Вартість дзвінка за коротким номером 2345 є безкоштовною. Послуга надається абонентам всіх національних GSM операторів. Тільки для повнолітніх. Технічна підтримка: 0 800 75 12 35 з пн.-пт. з 9:00 до 18:00. ТОВ «Мобільний Маркетинг» (ЄДРПОУ 43475925), 03110, м.Київ, вул. ПИРОГОВСЬКОГО, будинок 19, корпус 6. Дзвінки згідно тарифів Вашого оператора.