Працевлаштування
Повідомлення
18.09.2023
31.05.2023
Програма «єРобота» діє
Грантова програма єРобота — це дієва допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних на ринку праці спеціальностей.
- Все про урядову програму «єРобота» за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/mikrogrant-vlasna-sprava
- Гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей https://www.dcz.gov.ua/storinka/granty-na-stvorennya-abo-rozvytok-vlasnogo-biznesu-uchasnykam-boyovyh-diy-osobam-z
31.05.2023
Ваучер на навчання: нові професійні навички та компетенції
Ви маєте професійно-технічну або вищу освіту, не зареєстровані в Державній службі зайнятості як безробітні і є бажання опановувати нові знання або підвищувати власні професійні компетенції? Отримайте ваучер та навчайтеся! Скориставшись такою можливістю, у вас відкриються нові перспективи професійного розвитку та росту.
Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/6czbRh
21.07.2022
Кабінетом Міністрів України запроваджено експеримент «Старт в ІТ»
Вступив в дію Порядок реалізації експерименту з організації навчання осіб за освітніми програмами у сфері інформаційних технологій «Старт в ІТ», який затверджено постановою КМУ від 24.06.2022 року
№ 737.
Цей Порядок визначає механізм реалізації експерименту з організації навчання осіб за освітніми програмами у сфері інформаційних технологій «Старт в ІТ», використання коштів, передбачених Мінекономіки у загальному фонді за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету
Ця програма передбачає оплату вартості навчання для громадян України, які втратили роботу, перебувають у простої або неоплачуваних відпустках, внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих безробітних та людей, які бажають отримати нову спеціальність у сфері IT.
Заявки разом із пакетом документів приймають центри зайнятості через Портал Дія. Сертифікат, який гарантує оплату навчання, буде видаватися одноразово в електронному вигляді теж через Портал Дія. Цей сертифікат необхідно використати протягом 10 робочих днів, уклавши на його підставі договір.
Учасники програми мають пройти курс навчання і після його завершення протягом 30 днів працевлаштуватися за новою спеціальністю або відкрити власну справу в цій галузі.
Детально ознайомитись з постановою можна тут
23.06.2022
Мінреінтеграції: Як на тимчасово окупованій території подати заяву про надання чи поновлення статусу безробітного та призначення допомоги
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України надає роз'яснення, як мешканцям тимчасово окупованих територій або тих територій, де тривають бойові дії, подати заяву про надання чи поновлення статусу безробітного та призначення державної допомоги.
Зауважимо, що в безпечних регіонах можна зареєструватись як дистанційно (через портал чи мобільний додаток Дія), так і офлайн - звернутись особисто до найближчого Центру зайнятості, що працює.
Особа, яка перебуває на тимчасово окупованій території або на території, де тривають бойові дії, може отримати чи поновити статус безробітного та право на державну допомогу, звернувшись до Центру зайнятості в режимі онлайн.
Є п’ять варіантів, як це зробити:
- подати заяву в електронній формі через Дію;
- заповнити онлайн-анкету;
- скористатись чат-ботом;
- надіслати пакет документів електронною поштою inbox@es.dcz.gov.ua;
- звернутись на гарячу лінію: 0 800 509 966.
Статус безробітного надається особі з дня реєстрації її у Центрі зайнятості, а допомога призначається з першого дня надання відповідного статусу.
Усі деталі ви знайдете на інфографіці.
Надання статусу безробітного внутрішньо переміщеним особам, а також особам, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території, де точаться бойові дії, - за умови, що люди не мають документів, необхідних для реєстрації їх як безробітних та/або документального підтвердження страхового стажу, трудової діяльності, заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) - здійснюється на підставі відомостей, наявних у державних реєстрах, інформаційних системах та базах.
17.06.2022
Центр працевлаштування для внутрішньо переміщених осіб
КП "Регіональний центр розвитку послуг" спільно з Кіровоградською обласною радою створено проект "Центр працевлаштування". Метою даного проекту є працевлаштування внутрішньо переміщених осіб або людей, які втратили роботу через війну. Всі бажаючі ВПО можуть долучитися до даного проекту шляхом заповнення анкети в електронному вигляді за посиланням: http://surl.li/cfusa або безпосередньо в Центрі, який знаходиться за адресою: м.Кропивницький, вул. Преображенська, буд.2 (2 поверх). |
01.06.2022
Питання – відповідь
Який наразі мінімальний розмір допомоги по безробіттю?
Наразі мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 650 грн. Проте на період дії карантину та протягом 30 календарних днів після його закінчення мінімальний розмір збільшено до 1000 грн.
Постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2022 № 630 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 та продовжено термін дії карантину до 31.08.2022
У зв’язку з цим строк дії мінімального розміру допомоги по безробіттю продовжено і він становить 1000 грн.
Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості
26.05.2022
З актуальними вакансіями для працевлаштування шукачі роботи можуть ознайомитись в Кіровоградському обласному центрі зайнятості за адресою: вул. Леоніда Куценка, буд. 12, м. Кропивницький, телефон 0522 245 575, та в Кропивницькому міськрайонному центрі зайнятості за адресою: вул. Євгена Маланюка, буд. 15, телефон 0522 322 048.
Комунальне підприємство «Регіональний центр розвитку послуг» (далі – Центр) у співпраці з обласним центром зайнятості, міськрайонними центрами зайнятості, філіями Кіровоградського обласного центру зайнятості, Управлінням Держпраці в Кіровоградській області, Центром надання адміністративних послуг, територіальними громадами області, гуманітарними центрами, підприємствами, організаціями та приватними підприємцями організовує допомогу та підтримку внутрішньо переміщених осіб, а також координування дій між роботодавцями і громадянами, які шукають роботу.
Також Центр співпрацює з приватними підприємцями, які перемістили власний бізнес із тимчасово окупованих територій або територій, де ведуться бойові дії, та продовжують вести свою підприємницьку діяльність в Кропивницькому.
Центр знаходиться за адресою: вул. Преображенська, буд. 2 ( 2 поверх), м. Кропивницький.
13.05.2022
Більше 120 медичних працівників потребують лікувальні заклади Кіровоградщини
На Кіровоградщині затребувані фахівці медичної сфери. Зокрема станом на 12 травня 2022 року у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості зареєстровано 121 вільне робоче місце, призначенедля медичних працівників.
Потреба існує у лікарях різного профілю: сімейний лікар, акушер-гінеколог, анестезіолог, гінеколог-онколог, хірург, терапевт, стоматолог,педіатр, психіатр, офтальмолог, отоларинголог та інші. Усього – 109 вакансій. Із представлених вакансій 16 передбачають неповну зайнятість лікарів (0,25 та 0,5 ставки). Заробітна плата – від 4100,12 до 20 000 гривень.
Що ж до медичних сестер, то на Кіровоградщині потрібні: сестра медична (брат медичний), сестра медична-анестезист (брат медичний-анестезист) та сестра медична (брат медичний) з дієтичного харчування. Розмір заробітної плати коливається від 6500 до 13500 грн.
Крім того, вакантним є 1 робоче місце молодшої медичної сестри (молодшого медичного брата) (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін.). Заробітна плата, яку роботодавці пропонують своїм працівникам, становить 6500 грн.
Серед зазначених вакансій 31 пропонується з наданням житла.
Якщо вас зацікавили вказані вакансії, звертайтеся до Кіровоградського та Олександрійського міськрайонних центрів зайнятості, Світловодської та Знам’янської міськрайонних, Благовіщенської, Голованівської, Добровеличківської, Компаніївської, Маловисківської, Олександрівської, Петрівської та Устинівської районних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Довідково: 12 травня традиційно відзначають Міжнародний день медичної сестри.
Щирі вітання медичним сестрам із професійним святом!
Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості
12.05.2022
Питання – відповідь
Чи може переселенець припинити трудові відносини без відвідування роботодавця?
За стандартними правилами працівник вирішує питання звільнення з роботи безпосередньо з роботодавцем. В умовах запровадження воєнного стану в областях, де проводяться (проводились) активні бойові дії, громадяни (які прийняли рішення переїхати в іншу місцевість) не завжди мали можливість написати заяву на звільнення, узгодити це питання з роботодавцем та отримати трудову книжку із внесеним записом про звільнення.
Якщо такі громадяни (за умови, що вони переїхали в іншу місцевість, не виконують роботу дистанційно і фактично припинили трудові відносини) мають намір звільнитися з роботи (для пошуку нової за сприяння державної служби зайнятості як зареєстрованого безробітного, отримання права на допомогу по безробіттю), вони можуть вирішити таке питання у встановленому порядку.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022) внесено зміни до законів «Про зайнятість населення» та «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» у частині припинення трудових відносин.
Нормами статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (із змінами, ознайомитись з повним текстом можна на вебпорталі Верховної Ради України) визначено, що внутрішньо переміщена особа (яка не мала можливості припинити трудовий договір відповідно до пункту 1 статті 36, статей 38, 39 Кодексу законів про працю України у зв’язку з неможливістю продовження роботи за таким трудовим договором за попереднім місцем проживання) має право припинити такий трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості) за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору. Форма такої заяви затверджена наказом Державного центру зайнятості від 07.05.2022 №45 (ознайомитися з цією формою можна в центрах зайнятості).
Датою припинення трудового договору буде день, наступний за днем подання такої заяви.
При цьому центр зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи у день припинення трудового договору повідомляє про це роботодавця (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними) та територіальні органи Пенсійного фонду України та державної податкової служби.
Примітка. Слід зазначити, що схожа процедура була передбачена і раніше нормами статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (в редакції до змін). Але вона передбачала нотаріальне завірення підпису працівника і була трохи складнішою за процедурою.
Детальніше за посиланням: https://cutt.ly/4HoBiRy
Кіровоградський обласний центр зайнятості
12.05.2022
Питання – відповідь
Чи може бути призначена допомога по безробіттю внутрішньо переміщеній особі за відсутності належної інформації про страховий стаж?
Питання призначення допомоги по безробіттю врегульовані нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Одним із ключових моментів при її призначенні є наявність відповідних документів та даних у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану” (набрав чинності 07.05.2022) доповнено розділ VIII “Прикінцеві положення” вищевказаного Закону пунктом 3-3. Цей пункт, зокрема, містить норму, що під час дії воєнного стану внутрішньо переміщеній особі, яка не має документів про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітну плату, допомога по безробіттю призначається з урахуванням інформації, що міститься у державних інформаційних реєстрах.
До отримання всіх необхідних відомостей, допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі (наразі це 1 тисяч грн), а загальна тривалість виплати такої допомоги не може перевищувати 180 календарних днів.
Після надходження необхідних відомостей тривалість виплати допомоги та її розмір переглядаються відповідно до законодавства.
#Правовий_порадник_шукача_роботи
12.05.2022
В умовах війни спростили порядок отримання статусу безробітного та виплати допомоги по безробіттю
7 травня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» від 21.04.2022 № 2220-ІХ.
Закон № 2220-ІХ передбачає, зокрема, такі зміни у сфері зайнятості під час воєнного стану:
- статус безробітного надаватимуть з першого дня реєстрації без вимог до наявності підходящої роботи;
- внутрішньо переміщеним особам (ВПО) статус безробітного буде надаватимуть з першого дня реєстрації в центрі зайнятості та призначатимуть допомогу по безробіттю;
- ВПО, які не розірвали трудові відносини, також зможуть зареєструватися в центрі зайнятості в якості безробітних за особистою заявою. Припинити трудовий договір вони зможуть в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості заяву на ім’я роботодавця. Центр зайнятості повідомить про це роботодавця, ПФУ та ДПС, а дані про трудовий стаж отримає в держреєстрах. Датою звільнення вважатимуть наступний день після подання такої заяви;
- виплати допомоги по безробіттю нараховуватимуть без особистого відвідування центру зайнятості, якщо особа підтвердить статус безробітного не рідше ніж раз на 30 календарних днів будь-якими засобами комунікації, в т. ч. електронними;
- максимальний розмір допомоги по безробіттю не перевищуватиме 1,5 мінімальної зарплати, тобто - 9750 гривень;
- виплату допомоги припинятимуть в разі, якщо безробітний понад 30 днів знаходиться за кордоном;
- роботодавці зможуть подати заяву, щоб отримати або продовжити дію дозволу на застосування праці іноземців чи осіб без громадянства будь-яким засобом комунікації.
Виключення становлять дозволи на застосування праці громадян рф та білорусі – їх потрібно погоджувати з СБУ.
Окремо в Законі № 2220-ІХ прописали особливості отримання допомоги по частковому безробіттю у разі втрати працівниками частини зарплати через те, що підприємство зупинило чи скоротило виробництво (виконання робіт, надання послуг) у період воєнного стану. Закон № 2220-ІХ передбачає також додаткові економічні стимули для роботодавців, які працевлаштовують ВПО. Натомість ВПО, які хочуть розпочати власний бізнес, отримають фінансову допомогу від держави. Особи, які не мають повного пакету документів для подачі заявки, зможуть стати на облік по безробіттю за спрощеною процедурою - через додаток або портал Дія.
06.05.2022
До уваги осіб, що шукають роботу!!!
У роботодавців Кіровоградської області є вакансії, які чекають на Вас.
Актуальні вакансії та інформацію про них можна переглянути тут.
Консультації з питань щодо працевлаштування можна отримати за телефонами:
(0522) 24-55-75 – Кіровоградський обласний центр зайнятості
(0522) 24-48-91, (0522) 24-07-91, 0500111207 - Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості.
Відновимо Україну разом!
13.04.2022
Допомагаємо працевлаштуватися внутрішньо переміщеним особам!
Громадяни можуть подати заяву про надання статусу безробітного за допомогою порталу або мобільного додатку "Дія", електронних сервісів Державної служби зайнятості або при особистому відвідуванні центру зайнятості.
Для реєстрації в службі зайнятості внутрішньо переміщена особа пред'являє такі документи:
- паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
- довідку про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
- трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості);
- документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката);
- військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися зі строкової військової служби.
Крім документів, зазначених вище, для отримання статусу безробітного подаються внутрішньо переміщеними особами у разі відсутності документів, що підтверджують факт звільнення:
- заява про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості (цивільно-правовийдоговір, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), або відповідне рішення суду - у разі припинення трудових відносин (припинення зайнятості) у судовому порядку;
- розрахунковий документ (квитанція), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення (за можливості).
Більш детально про заповнення заяв та перелік необхідних для реєстрації в службі зайнятості документів тут: https://is.gd/oMP8aK.
Головним пріоритетом у діяльності Державної служби зайнятості в період воєнного стану є сприяння працевлаштуванню безробітних на вільні робочі місця;
На даний час центри зайнятості надають адресну допомогу безпосередньо в штабах розміщення внутрішньо переміщених осіб. Фахівці центру зайнятості інформують про соціальні послуги, які надаються службою зайнятості, ознайомлюють з актуальними вакансіями, освітніми послугами та інтернет-ресурсами Державної служби зайнятості.
ШАНОВНІ ШУКАЧІ РОБОТИ!
Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості повідомляє, що дізнатись інформацію про наявність актуальних вакансій у роботодавців
Ви можете наступним чином:
- зателефонувати за номерами: (0522)24-48-91, (0522)24-07-91, 0500111207
- звернутися за адресою:
м. Кропивницький, вул..Євгена Маланюка, 15
графік роботи:
понеділок – четвер з 8:00 – 17:00 год.
п’ятниця з 8:00 – 15:45 год.
- самостійно на офіційному сайті Державного центру зайнятості: https://www.dcz.gov.ua/
- або відсканувати QR-код за допомогою мобільного пристрою та перейти за посиланням:
Телефонна «гаряча» лінія з питань працевлаштування, постановки та перебування на обліку, з питань виплати допомоги по безробіттю, із загальних питань діяльності:
(0522) 24-53-91, (0522) 32-22-39.