Звітна сесія комунальних підприємств Кропивницького триває: КП «Міськсвітло» у 2017 році спрацювало з прибутком в 1,1 мільйона гривень
Комунальне підприємство «Міськсвітло» міської ради міста Кропивницького засноване на комунальній власності, визнане одержувачем бюджетних коштів з поточного ремонту та утриманню в належному стані мереж зовнішнього освітлення.
Як повідомив директор підприємства Дмитро Тоток, КП «Міськсвітло» виконує також замовлення головного управління ЖКГ з капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення та послуг з проектування.
- Підприємство глибоко вивчило досвід експлуатації, ремонту та будівництва нових електричних мереж , як в Україні, так і за її межами, що дає можливість приймати найбільш економічні варіанти виконання робіт та послуг, застосовувати нові технології у своїй діяльності, - відзначив Дмитро Тоток. - Для забезпечення виконання замовлення підприємство займається підготовкою машин та механізмів для виконання послуг, придбанням обладнання, матеріалів, ГСМ, виконанням договірних зобов’язань з постачальниками та налагодженням нових контактів, планує виконувати роботи з застосуванням новітніх технологій у сфері енергозбереження та світлотехніки.
На підприємстві працюють 31 спеціаліст, у тому числі 9 управлінців, 5 операторів диспетчерської служби, 4 машиністи автовишки та автогідропідіймача , водій автотранспортного засобу, 7 електромонтерів, газоелектрозварювальник та четверо сторожів.
В арсеналі підприємства 10 одиниць техніки: 4 автогідропідіймачі, ГАЗ-32213 «Газель» вантажопасажирська, трактор Т-150 з БКМ, 2 причіпи, тягач ЗІЛ 431216, автомобіль ІЖ 27156.
За інформацією керівника підприємства, у 2017 році КП «Міськсвітло» отримало доходів на суму 18, 272 мільйона гривень, у тому числі на поточний ремонт та утримання в належному стані мереж зовнішнього освітлення – 6,494 мільйона гривень. За рахунок отриманих коштів виконані такі роботи:
- Замінено проводів – 16,506 км.;
- Замінено світильників – 817 шт.
- Замінено ламп всього – 2000 шт. в т. ч.: ЛОН 150 – 841 шт.; ДНАТ – 1159 шт.
- Встановлено з/б опор – 37 шт.; опори ОДО – 18 шт, опори декоративі – 12шт.
- Роботи з капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення виконано на 25-ти об’єктах, вартість яких склала 4, 172 мільйона гривень. Протяжність мереж – 19,541 км, за рік встановлено 600 світлодіодних світильників та 269 опор. – акцентував увагу керівник підприємства. - На диспетчерський пункт надійшло всього 2059 заявок, з них 268 звернень від ГУЖКГ та 1791 від громадян. Із 268 звернень виконано 151 та надано відповідь до ГУЖКГ на 117 . Вартість електроенергії у 2017 році склала – 6 млн. 475 тис. грн.
Фінансовим результатом підприємства у 2017 році є прибуток у розмірі 1100,0 тис. грн. Дебіторська заборгованість склала – 40,5 тис. грн., кредиторська заборгованість відсутня. Сплачено податок на прибуток -241,5 тис. грн.
Загалом, повідомив Дмитро Тоток. У Кропивницькому нараховується 9548 світильників. Із них 567 світильників з лампами розжарювання, які передбачено до заміни згідно з Проектом енергоефективності у навчальних закладах і модернізації системи вуличного освітлення в м.Кропивницькому, 6146 світильників з натрієвими лампами, і 2835 сучасних світлодіодних світильників з яких 300 працюють в найсучасному режимі димінгу. Це зменшення потужності світильника по складному графіку роботи до 10% від його потужності в залежності від часу доби. Протяжність мереж зовнішнього освітлення складає майже 342 км.
На переконання Дмитра Тотка, освітлювальні установки в місті повинні забезпечувати не тільки вимоги безпеки руху транспорту і людей, але і бути частиною гармонійної композиції вечірнього вигляду міста.
У штучному освітленні міста розрізняються окремі елементи, такі як: висвітлення проїжджої частини міста, світлові покажчики, сигналізація, освітлення архітектурних споруд: малі форми архітектури, пам'ятники, зелені насадження тощо, інформаційне та рекламне освітлення: освітлення вітрин магазинів, ресторанів і різних установ культури і відпочинку.
Святкове освітлення теж взаємодіє з іншими елементами освітлення міста. Освітлення вулиць і прилеглих до них тротуарів здійснюється не тільки вуличними світильниками. Значна частина світлового потоку на них потрапляє і від світильників архітектурного освітлення фасадів будівель, освітлених вітрин і світлової реклами.
- В освітлювальних установках міста необхідно визначити рекомендовані типи джерел світла і світильників, розподілити їх по площах і вулицях міста, встановити висоту їх розміщення щодо проїжджої частини вулиці або площі, вибрати висоту і конструкцію опор. У комплексі з освітленням вулиці розробляють освітлення фасадів будівель історичного або культурного призначення, - наголосив Дмитро Тоток. – А в архітектурно-художньому аспекті складний комплекс штучного освітлення є гармонійно пов'язаним художнім твором.