Зцілення мистецтвом: у Кропивницькому обласна філармонія запрошує на відкриття концертного сезону

Четвер, 21 вересня 2023 16:48

Кіровоградська обласна філармонія запрошує кропивничан і гостей міста на відкриття 79-го концертного сезону. Нинішній сезон спрямований на зміцнення духу і підтримку українських Збройних сил. Що підготували артисти філармонії і яку музику слухатимуть відвідувачі, розповіли директорка закладу Наталія Агапєєва, її заступниці Оксана Буртова і Наталія Сафронова та художній керівник філармонії Анна Шуть.

Фактично концертна діяльність у філармонії уже стартувала виступом камерного оркестру “Концертіно” з концертом “У променях вечірнього сонця”. Проте на глядача чекає ще грандіозніший гала-концерт, який офіційно відкриє передювілейний концертний сезон.

- Ми дякуємо нашим Збройним силам за те, що можемо працювати і зустрічати гостей. В умовах війни ми навчилися працювати по-іншому, ми підтримуємо один одного, допомагаємо нашим захисникам, працюємо на Перемогу. Наші артисти приєдналися до творчих волонтерів і збирають кошти для ЗСУ, ми проводимо благодійні концерти, щоб зібрати гроші для наших колег, які пішли на фронт. Сьогодні багато наших артистів балету, музикантів, технічних працівників стали на захист країни. Замінити їх у творчих колективах важко, але ми не опускаємо руки, переформатовуємося і готуємо такі програми, які підтримують бойовий дух, віру у Перемогу, які об’єднують, - розповідає Наталія Агапєєва. - Саме такий гала-концерт ми підготували цьогоріч до відкриття нового концертного сезону..

Участь у традиційному гала-концерті “Моя держава — благословенна земля” візьмуть усі творчі колективи і солісти філармонії. Гостями сцени стануть солісти Національної філармонії України: заслужена артистка України Єлизавета Ліпітюк (сопрано) та лауреат міжнародних конкурсів Сергій Бортник (тенор). Шанувальникам музики відкриють і юний талант — ученицю Кропивницької музичної школи №2 імені Юлія Мейтуса Маргариту Тютюнник. Відбудеться концерт 10 жовтня.

Цього року у філармонії стартував новий мистецький проєкт “Митці Кіровоградщини”. Це по суті творчі зустрічі з талановитими музикантами, вокалістами, художниками, іншими митцями, якими багата вся область і місто Кропивницький. Ведучим проєкту став відомий лектор-мистецтвознавець Олександр Полячок. Перша така зустріч відбудеться 03 листопада із заслуженою діячкою мистецтв України, художнім керівником камерного оркестру Наталія Хілобокова. А 10 листопада усіх шанувальників запрошують на сольний концерт солістки академічного театру музики, пісні і танцю “Зоряни” Тетяни Яковенко.

Запрошують гостей до філармонії і на традиційні музичні вечори духовної музики “Різдвяні передзвони”, на новорічний концерт. Крім того, відбудуться і гастрольні концерти творчих колективів філармонії за обміном в рамках проєкту “Об’єднаємо мистецтвом Україну”.

Чекають тут і на юного глядача на відкритті 33-го концертного сезону дитячої філармонії із символічною назвою “Діти сили, свободи і волі”. Для них 25 жовтня відбудеться концерт за участю талановитих дитячих творчих колективів та солістів обласної філармонії. На дітей чекають сюрпризи, подарунки та яскраві фотозони.

Цікаву програму артисти філармонії спільно зі всеукраїнським конкурсом “Щаслива дитина — квітуча Україна 2023” готують до Дня Святого Миколая. Звісно ж на дітей чекатиме тут новорічна музична, казкова шоу-програма “Мавка та 4 стихії”.

Усі концерти в умовах війни відповідають сьогоденню, артисти філармонії готують програми патріотичні і зворушливі, а ще концертами збирають кошти на дрон для свого колеги, артиста Олексія Перепелиці, який нині захищає нашу землю на передовій.

- Олексій – артист балету академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни». Наразі він захищає усіх нас на сході, тому наш обов’язок підтримати його. Плануємо провести два концерти для збору коштів: 26 вересня - рок-концерт на площі перед обласною філармонією, а 04 жовтня - концерт для дітей, – зазначила Наталія Агапєєва і запросила усіх кропивничан і гостей міста прийти на концерти і підтримати українських захисників.

Усі новини