«Зимові розваги» в музеї Осмьоркіна

Понеділок, 10 січня 2022 11:09

Віртуальну виставку «Зимові розваги» днями презентували на вебсайті художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна.

Як повідомила директорка музею Віта Чернова, експозиція діє в рамках артпроєкту «Галерея дитячого мистецтва», до неї увійшли твори учнів міської дитячої школи мистецтв. 

Виставка складається з п’ятдесяти творів юних художників. Роботи виконано в різних образотворчих техніках під керівництвом викладачів Юрія Вінтенка, Галини Ярової-Вінтенко, Лариси Яковлєвої, Юлії Бургутіної, Ольги Краснопольської та Дар’ї Костюк.

Більшість робіт є результатом виконання навчальних завдань, метою яких було розширення учнями діапазону композиційного мислення та знань художніх технік – акварель, гуаш, кольорові олівці, фломастери та  маркери, аплікація, витинанка, вишивка.

Живописні та декоративні твори об’єднані темою зими і втілюють міфологічно- літературне розмаїття Новорічних і Різдвяних свят — ворожіння на Святого Андрія, приємні сюрпризи для малечі в день Святого Миколая, умиротворення Святвечора, радісні передзвони Різдва, колядування, катання на санчатах, ліплення сніговиків. Зимові пейзажі, казкові сюжети та ілюстрації до відомих літературних творів сповнені фантазії і особистих вражень від таємничих новорічних див. Учнівським творам притаманна оригінальність виконання і яскравий прояв художніх здібностей авторів.

- Зима лише на перший погляд сумна, холодна й однотонна пора року. Насправді ж вона наповнена святами, відпочинком в родинному колі і зустрічами з друзями. Тому в дитячих малюнках зима часто насичена емоціями й кольорами. Роботи наповнюються особистими переживаннями, деталями і дрібничками, з’являються оригінальні композиційні та колористичні рішення, - так характеризує творчий учнівський доробок куратор виставки, завідувачка відділу образотворчого мистецтва Ольга Краснопольська.

Ознайомитися з виставкою дитячої творчості «Зимові розваги» можна на вебсайті музею в розділі «Вибрані виставки»  http://osmerkinmuseum.kr.ua/ex/avt187_u.html

Усі новини