Здорове місто: у Кропивницькому презентували оновлені відділення неонатальної допомоги
У Кропивницькому пологовому будинку запрацювали найсучасніші відділення неонатальної допомоги. Сьогодні, 16 вересня, міський голова Андрій Райкович разом із начальницею управління охорони здоров’я Оксаною Макарук взяли участь в презентації їхніх можливостей.
Ще кілька років тому в Кропивницькому функціонували два пологових будинки. Врешті місто зважилося на важливий крок у реформі медичного простору обласного центру – об’єднання двох закладів і створення одного, але ефективного та потужного з функціями перинатального центру ІІ рівня. Час підтвердив – рішення було правильним і задум вдався. Пологовий будинок у Кропивницькому поступово перетворюється на сучасний, європейського зразка медичний заклад, де постійно вдосконалюється акушерсько-гінекологічна служба, а якість медичної допомоги виводиться на найвищий рівень.
Оскільки функції перинатального центру передбачають роботу відділень, де надають допомогу недоношеним та тяжкохворим дітям, в пологовому капітально відремонтували та оснастили сучасною технікою відділення інтенсивної терапії новонароджених та відділення другого етапу їх виходжування.
- Раніше у пологовому функціонувала палата інтенсивної терапії. Тепер тут відділення на 5 місць, де медики виходжують глибоко недоношених та тяжкохворих дітей до стабілізації їхнього стану, - розповіла Оксана Макарук. - Відділення повністю оснащене сучасним обладнанням, все виконано відповідно до медичних регламентів.
Після перебування в цьому відділенні, дітей переводять у відділення постнатальної реабілітації та ІІ етапу виходжування новонароджених. Тут дітки можуть перебувати разом з мамами, та обов’язково отримують необхідну медичну допомогу до виздоровлення, а це може бути 2-3 місяці.
- У разі тяжкої вродженої патології та необхідності тривалого високоспеціалізованого лікування, транспортуються мобільною бригадою та спеціалізованим реанімобілем, що придбаний за кошти державного та міського бюджету, у заклади ІІІ рівня, - розповіла головний лікар пологового будинку Людмила Романів. – Ми виходжували навіть діток, що народжувалися по 500 – 800 грамів. Вони тепер – абсолютно здорові!
У відділенні передбачена і палата для покинутих малюків - на жаль, такі випадки трапляються. Для них тут забезпечені абсолютно комфортні умови перебування. У нові відділення закуплене необхідне сучасне медичне обладнання, зокрема апарат УЗД преміум класу, кольпоскопи, аналізатор біохімічний напівавтоматичний, апарати штучної вентиляції легенів для дорослих та новонароджених, концентратори кисню, монітори пацієнта, лампа фототерапії для новонароджених, пересувний рентгенологічний апарат для новонароджених та ще низка устаткування. необхідного для порятунку життя дитини.
Ремонт тривав з минулого року: на його виконання, разом з закупівлею обладнання пішло понад п’ять мільйонів гривень з міського бюджету.
- Важливо, що наше місто має чіткі програми розвитку і послідовно їх реалізує. Кілька років тому, коли ми об’єднували пологові будинки, було багато нарікань. Але, я переконаний, ми змогли довести, що зробили правильний крок. Адже набагато краще мати один потужний пологовий будинок, ніж два неефективних, - переконаний міський голова. – Якщо порівняти пологовий будинок 2015 – го і 2021 – го років, зрозуміємо, яку різницю маємо. За ці роки в нього вклали майже один мільйон доларів. Але це не все, ми й далі працюватимемо, щоб, умoви, в яких нapoджуються діти, відпoвідaли світoвим мeдичним стaндapтaм.