Загальні правила поведінки та безпеки при обстрілах і бомбардуваннях

П'ятниця, 25 березня 2022 09:31
  1. Якщо почався обстріл, одразу ляжте на землю або підлогу, озирніться, за можливості оберіть надійніше укриття.
  2. Не панікуйте! Спробуйте себе відволікти. Можна рахувати вибухи або хвилини. Так ви краще зорієнтуєтесь в ситуації. Артилерійський обстріл триває максимум двадцять хвилин, авіаційний наліт - значно менше. У наш час не буває довготривалих  бомбардувань, великі групи бомбардувальників не застосовуються.
  3. Прислухайтесь! Якщо обстріл не затихає, намагайтесь відповзти подалі від високих будинків, знайти глибоку канаву, підземний перехід або інше більше надійне заглиблене укриття.
  4. Якщо ви чуєте свист снаряду, то це означає, що він вже пролетів повз. Снаряди реактивної установки "Град" і подібні їм свистять завжди із шиплячим звуком, який ви почуєте за секунду до його прильоту або влучання. Крім того, не всі снаряди вибухають при влучанні в ціль, деякі вибухають над землею. Мінометні міни падають вертикально.
  5. Снаряди не вибухають величезними вогняними "грибами" — лише невеликий спалах з наступним розльотом осколків. Звичайний снаряд має 50 м розльоту осколків і смертельного ураження.
  6. Якщо ви бачите великі "гриби" від вибухів, то скоріше за все супротивник застосував авіабомби. Вони набагато потужніші снарядів, тому укритися від них можна в сховищах цивільного захисту та інших підземних спорудах.
  7. Якщо ви бачите білі сліпучі спалахи з великою кількістю білястого диму, можливо ведеться обстріл фосфорними запальними снарядами, які є особливо небезпечними. Під час вибуху розповсюджуються гранули білого фосфору, які при потраплянні на шкіру людини викликають дуже глибокі опіки. Також утворюються смертельно небезпечні задушливі та отруйні гази.
  8. Касетні бомби та снаряди створюють мінні поля. Зрозуміти, що територія обстріляна таким видом боєприпасів можна по чисельній кількості невеликих вирв. Якщо ви помітили невеликі металеві циліндри, в жодному разі не підходьте до них.
  9. Ніколи не підходьте до снарядів, мін, бомб та інших боєприпасів, що не розірвалися - це смертельно небезпечно!

Будьте обачними і бережіть себе!

Усі новини