За умовами воєнного часу: як перелаштували роботу суб’єкти господарювання у Кропивницькому

Вівторок, 17 січня 2023 17:14

Військова агресія росії дуже негативно вплинула на українську економіку. Утім, попри війну, багато підприємств не зупинилися, а навпаки продовжили працювати, утримали робочі місця  і наповнювали бюджети. Не став виключенням і Кропивницький. Завдяки яким чинникам суб’єктам підприємництва вдалося вистояти в умовах воєнного стану, розповів заступник міського голови Михайло Бєжан.

- Частина суб’єктів підприємництва доклали зусиль і перелаштували свою роботу в складних умовах воєнного стану, застосували нові підходи в організації своєї діяльності. Підтвердженням тому є те, що, за даними Державної податкової служби, загальна їхня кількість не зменшилась порівняно із довоєнним періодом, - відзначив Михайло Бєжан. - Станом на 01 грудня 2022 року на обліку в органах ДПС перебувало 14139 юридичних осіб і 14234 фізичних осіб — суб’єктів господарювання.

За словами посадовця, частина суб’єктів для цього скористались механізмами державної фінансової підтримки. Зокрема, за програмою Є-робота: прийнято позитивні рішення по  31 заявці на загальну суму понад 10 мільйонів гривень, із них грантові кошти – в сумі понад 6 мільйонів гривень, із використанням яких створено нові виробництва товарів і послуг в різних галузях економіки (швейне виробництво, виробництво кондитерських виробів, меблів, промислових пральних машин, ресторанне господарство, зоомагазин, фотостудія, косметологічний кабінет, стоматкабінет, дитячий розважальний центр тощо), передбачається створення більше 50 робочих місць.

Пільгами по сплаті податків, зокрема сплатою 2% від доходу, скористалися 386 юридичних осіб, 1981 ФОП з міста Кропивницького. Платників І групи єдиного податку зареєстровано 1885, ІІ групи  – 3091. За програмою Доступні кредити «5-7-9%» суб’єкти оформили 332 кредити за пільговими ставками. 116 роботодавців скористались механізмом отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування 303 внутрішньо переміщених осіб. Виплачено компенсації за працевлаштування вимушених переселенців на суму більше 3,7 мільйона гривень. За рахунок коштів обласного і міського бюджету фінансову підтримку отримали дві фізичні особи-підприємці з Кропивницького на загальну суму 299,74 тисячі гривень.

- На ситуацію на споживчому ринку, на жаль,  мали вплив такі ж фактори, як і в реальному секторі економіки. На початку минулого року діяли суттєві обмеження в роботі підприємств через епідемію коронавірусу. Із введенням воєнного стану діяльність підприємств була значно обмежена введенням комендантської години та заборони на реалізацію алкогольних напоїв. На даний час працюють практично всі магазини, заклади ресторанного і готельного господарства, побутового обслуговування населення, всі ринки, а також аптеки, АЗС. За таких умов суб’єкти господарювання цієї галузі також роблять значний внесок в наповнення міського бюджету, - зазначив Михайло Бєжан.

Усі новини