Юлія Вовк: Кропивницька міська рада максимально сприяє інтеграції вимушених переселенців у нашу громаду

Вівторок, 17 січня 2023 17:21

Понад 26 тисячам вимушених переселенців торік надав прихисток Кропивницький. Про підсумки роботи щодо соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб у 2022 році розповіла директорка департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради Юлія Вовк.

- Протягом минулого року ключовими завданнями департаменту соціальної політики були дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, а також забезпечення їх нагальних потреб, а саме: охоплення державними соціальними гарантіями та допомогами; облаштування тимчасового прихистку; надання соціальних та реабілітаційних послуг; надання гуманітарної допомоги; вирішення поточних проблемних моментів щодо забезпечення базових потреб ВПО, - повідомила Юлія Вовк. - Нині на обліку в департаменті перебуває 17992 внутрішньо переміщені сім’ї. Наразі довідки про взяття на облік оформлено 26302 внутрішньо переміщеним особам, серед яких за час війни обліковано  24294 особи, через портал «Дія» – 5609. З них осіб чоловічої статі – 10770, осіб жіночої статі – 15532, осіб працездатного віку – 14343, дітей – 6360, осіб з інвалідністю – 1273, пенсіонерів – 4326. Найбільше звернень щодо надання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб до департаменту соціальної політики надійшло у квітні 2022 року - 15206.

Кропивницька міська територіальна громада надала прихисток громадянам із 13 областей України. Найбільше до міста Кропивницького перемістилося жителів Донецької, Харківської , Херсонської, Луганської, Запорізької та Миколаївської областей через проведення на їх територіях постійних бойових дій.

Свою роботу продовжує міський штаб із розселення вимушених переселенців, при якому організовано роботу цілодобової «гарячої лінії».

- З метою надання підтримки українцям, які перемістилися з тимчасово окупованих територій та територій бойових дій, відповідно до визначеного Мінрегіоном переліку, на державному рівні переселенцям надається допомога на проживання. Станом на  01 січня цього року допомогу на проживання нараховано 19227 отримувачам на суму 453 083 767,14 гривень, в січні 2023 року допомогу нараховано 16961 отримувачу на суму 51 267 390,31 гривень. Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу, яка отримала довідку ВПО. З 01 січня виплати для ВПО автоматично продовжено. Одержувачам соціальної допомоги не потрібно наново подавати заяви для продовження виплат. Їх продовжуватимуть автоматично на період дії воєнного стану, - зазначила посадовиця.

Для забезпечення виконання державних гарантій щодо соціального захисту вимушених переселенців, які проживають у Кропивницькому, департамент здійснює призначення більше 10 видів державних допомог.

Також допомогу від держави отримують і власники житлових приміщень, які безкоштовно надали житло переселенцям. Станом на 01 січня цього року до департаменту надання адміністративних послуг надійшло 6154 заяви від 1481 жителя на компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. Компенсація їм виплачується за рахунок коштів Товариства Червоного Хреста України. З березня 2022 року компенсацію нараховано 1378 власникам житла, які прихистили понад 4200 осіб, на загальну суму 10 288 420,00 гривень.

Окрім того, тимчасовий прихисток для внутрішньо переміщених осіб надають комунальні заклади соціального спрямування міста Кропивницького.

За словами Юлії Вовк, Кропивницький міський соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, починаючи з березня минулого року, прийняв 304 особи, міський центр обліку та тимчасового перебування бездомних осіб прихистив 35 вимушених переселенців, комунальний заклад «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» надав тимчасовий прихисток 1378 внутрішньо переміщеним особам.

- З метою соціальної інтеграції переселенців у життя міської територіальної громади комунальні заклади соціального спрямування разом із департаментом соціальної політики  створили оптимальні умови для надання всього спектру соціальних послуг.  Фахівці закладів у співпраці з громадськими організаціями та благодійними фондами забезпечують надання психологічної, юридичної, гуманітарної, домедичної допомоги. Особлива увага приділяється роботі з дітьми з родин ВПО, внутрішньо переміщеним особам похилого віку та особам з інвалідністю, - розповідає Юлія Вовк. - Комунальний заклад «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» здійснює реабілітаційні заходи із надання комплексних реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю з числа сімей ВПО. До закладу зараховано 17 дітей з інвалідністю з їх числа. На обслуговуванні в структурних підрозділах Кропивницького міського територіального центру соціального обслуговування перебуває 22 вимушені переселенці, які мають можливість скористатися послугами служби «Соціальне таксі», перукаря, швачки, прання, пункту прокату технічних засобів реабілітації, отримати безкоштовні соціальні послуги у відділеннях організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Департамент соцполітики міської ради співпрацює з гуманітарними міжнародними організаціями та фондами. Станом на 01 січня до департаменту надійшла гуманітарна допомога на загальну суму 10 752 426,75 гривень.

За допомогою гуманітарної допомоги місця компактного розселення ВПО в комунальних закладах забезпечено матрацами, постільною білизною, предметами вжитку, технікою, ємностями для води. Переселенці забезпечені продуктовими наборами, дитячим одягом для дітей віком від 2 до 9 років, гігієнічними наборами та наборами для лежачих хворих.

- Основними завданнями департаменту соціальної політики у цьому році щодо подальшої інтеграції внутрішньо переміщених осіб у життя міської територіальної громади є забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту внутрішньо переміщених осіб; розробка комплексної програми підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2023-2025 роки; організація додаткових місць для розселення внутрішньо переміщених та евакуйованих осіб, - зазначила Юлія Вовк.

 

Усі новини