“ЯМаріуполь”: у Кропивницькому відкрили центр підтримки переселенців
У Кропивницькому відкрили центр підтримки вимушених переселенців “ЯМаріуполь” сьогодні, 21 червня. Символічно центр разом відкрили начальник ОВА Андрій Райкович та міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, наголосивши, що відтепер у центрі України починає битися і серце Маріуполя.
Центр знаходиться на другому поверсі міського ЦНАПу, де сьогодні кропивничанам та вимушеним переселенцям надають чотири сотні адміністративних послуг. Аби це стало можливим, чимало зусиль доклала міська влада, яку на заході представляли заступник міського голови Олександр Мосін і керуюча справами виконавчого комітету Світлана Балакірєва. У центрі “ЯМаріуполь” працюють 11 маріупольців для маріупольців. Тут вони можуть отримати психологічну, медичну, юридичну, гуманітарну допомогу, вирішити будь-яке питання. Головне завдання центру — допомогти жителям Маріуполя, які знайшли прихисток у Кропивницькому.
Сьогодні на Кіровоградщині проживають понад п’ять тисяч маріупольців, які через війну евакуювалися зі свого міста. Історія кожного — це особиста трагедія, біль і сльози. Жахливі цифри вражають — більше 20 тисяч маріупольців загинули від бомбардувань російських військових, 50% міських будівель зруйновано, понад 200 тисяч жителів міста евакуювалися на території, підконтрольні Україні і ще 50 тисяч депортовані на територію росії, 40 тисяч виїхали закордон і ще сто тисяч людей лишаються в місті. Маріуполь розбився на сотні тисяч скалок людських сердець, які сьогодні потребують допомоги і підтримки у різних куточках України. Саме тому проект “ЯМаріуполь” реалізують в багатьох містах держави. Центри уже діють у Запоріжжі, Дніпрі, Вінниці, Києві. Ще в десятьох містах такі осередки відкриються незабаром.
- У центрі України, у Кропивницькому, починає битися частка серця Маріуполя. На Кіровоградщині понад 80 тисяч переселенців. Серед них і маріупольці. І де б вони не були, ми робитимемо усе можливе, щоб вони адаптувалися, мали дах над головою, не були без уваги, - наголосив Андрій Райкович. - Це дорогого варте - знайти рідну душу за багато кілометрів від рідного дому. А мерії Маріуполя, меценатам, які допомагають цьому офісу, особлива подяка. Ви, разом зі своїми земляками, продовжуєте комунікації, ви допомагаєте людям відчувати, що Маріуполь Є! Він живе, бореться і обов’язково вистоїть!
Кропивницький сьогодні стає і промисловим майданчиком для релокації підприємств, вищих навчальних закладів з міст, де ведуться активні бойові дії. Тож відкриття таких центрів сприятиме і працевлаштуванню, і навчанню не тільки маріупольців, а й переселенців з інших територій.
За підтримку проекту й швидке відкриття центру у Кропивницькому Андрію Райковичу від імені маріупольців щиро подякував міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.
- Я дякую Вам, Андрію Павловичу, за те, що підтримали ідею створення цього центру і допомогли його швидко реалізувати. Маріупольці будуть довіку вдячні і за те, що рятували їх від бомб та снарядів, евакуюючи із палаючого міста. Дякую нашим міжнародним партнерам, які підтримали наші намагання допомогти маріупольцям. Головне, щоб усі ми єдналися заради порятунку життя. Я вірю, що маріупольці повернуться в рідне місто, ми повернемо свої кордони і Україну, - подякував Вадим Бойченко.