Яким буде водопостачання селища Нового у Кропивницькому: фахова робоча група розпочала свою роботу
Сьогодні, 01 листопада, у Кропивницькій міській раді відбулося перше засідання робочої групи з вивчення питання доцільності приєднання водопровідних мереж селища Нового до мереж ОКВП “Дніпро-Кіровоград”.
Перш ніж розпочати роботу, заступник міського голови і одночасно голова робочої групи Олександр Вергун зазначив, що її створили відповідно до розпорядження міського голови, резолюції громадських слухань і депутатського запиту та назвав її персональний склад.
Зокрема, заступник голови робочої групи - депутат Кропивницької міської ради Олександр Цертій, секретар - провідний спеціаліст головного управління житлово-комунального господарства міської ради Ірина Ігнатко.
До складу робочої групи увійшли:
начальник виробничо-технічного відділу КП “Теплоенергетик” Ігор Богуславський,
голова квартального комітету №29 Юлія Глущенко,
директор ВКГ ОКВП “Дніпро-Кіровоград” Валентина Давидчук,
головний інженер ТОВ “Фалькон агро груп” Анатолій Дудка,
начальник Кропивницького районного управління Держпродспоживслужби Віктор Заброда,
головний технолог КП “Теплоенергетик” В’ячеслав Карауш,
депутатка Кропивницької міської ради Наталія Кліменкова,
начальник головного управління житлово-комунального господарства Віктор Кухаренко,
начальниця управління економіки департаменту з питань економічного розвитку Тетяна Ломова,
староста Новенського старостинського округу Любов Марченко,
житель селища Нове Михайло Михайлов,
начальник планово-економічного відділу КП “Теплоенергетик” Олена Миценко,
депутат Кропивницької міської ради Дмитро Овчінніков,
заступниця голови квартального комітету №27 Олена Поставочкіна,
виконуючий обов’язки генерального директора ОКВП “Дніпро-Кіровоград” Микола Романюк,
головний спеціаліст Кропивницького районного управління Держпродспоживслужби Тамара Третяк,
уповноважена ГО “Баланс прав”, представниця ініціативної групи громадських слухань Маріанна Федотова,
житель селища Нове Євген Шевченко,
депутатка Кропивницької міської ради Валентина Яремчук.
- Проаналізувавши протокол громадських слухань, зрозуміло, що необхідно спрямувати роботу групи за двома напрямками: технологічним і економічним, аби детально вивчити стан мереж, можливості і економічну доцільність використання свердловин і приєднання водомереж селища Нового до ОКВП “Дніпро-Кіровоград”, - зазначив на початку засідання Олександр Вергун.
Перш ніж планувати подальшу роботу групи, начальник управління житлово-комунального господарства Віктор Кухаренко ознайомив усіх учасників засідання з історією водопостачання селища Нового і причинами виникнення питання альтернативного водозабезпечення селища.
Михайло Михайлов, який у минулому будував мережу водопостачання селища, повідомив, що за дослідженнями, зробленими того часу, дебету води у свердловинах Обознівського водозабору було цілком достатньо, щоб забезпечити нею не тільки жителів селища, а й частково міста Кропивницького. Утім він підтримує ідею будівництва водомережі ОКВП “Дніпро-Кіровоград” до станції другого підйому, оскільки це стане додатковим джерелом забезпечення водою жителів міста і селища на випадок аварії. Цю думку підтримали й інші фахівці, які увійшли до робочої групи.
Ще один аргумент, який переконує у необхідності об’єднання водомереж, навела директорка департаменту з питань економічного розвитку Ніна Рахуба.
- Економічно обгрунтований тариф для комунального підприємства “Теплоенергетик”, яке надає послугу водопостачання жителям селища Нового, становить 132,13 гривень за кубічний метр води. Його востаннє переглянув виконавчий комітет Кропивницької міської ради торік у грудні. Утім новенці сплачують за куб 45,97 гривні — як і споживачі ОКВП “Дніпро-Кіровоград”. Різницю в тарифі компенсує міський бюджет. Але виконавчий комітет згідно з чинним законодавством зобов’язаний встановлювати економічно обгрунтовані тарифи, що підприємство могло працювати. Чи готові новенці отримувати таку воду? - зазначила Ніна Рахуба.
Були у членів робочої групи і зауваження до якості води з Обознівського водозабору. Представники Держпроспоживслужби зауважили, що її треба досліджувати, щоб зробити точні висновки.
Результатом першого засідання робочої групи з вивчення питання доцільності приєднання водопровідних мереж селища Нового до мереж ОКВП “Дніпро-Кіровоград” стало рішення зробити виїзне засідання до зони другого підйому, аби на місці розбиратися з технічними можливостями водопровідної мережі.