Яким буде Пантеон Героїв у Кропивницькому: у міській раді представили проєкт реконструкції Алей Слави

Середа, 10 травня 2023 18:11

У Кропивницькому завершено процедуру розробки проєкту реконструкції секторів для почесних поховань військовослужбовців на територіях Рiвнянського та Далекосхідного кладовищ у Кропивницькому.

Першими, хто ознайомилися з виглядом майбутнього Пантеону кропивницьких Героїв стали члени ініціативної групи – рідні загиблих воїнів.

- Ми хотіли спершу порадитись з вами, обговорити заплановану реконструкцію і зібрати пропозиції, врахувати їх перед початком  реалізації проєкту, - зазначив на початку зустрічі заступник міського голови Олександр Мосін. 

До розмови долучилися також секретар міської ради Олег Колюка та заступники міського голови Сергій Колодяжний і Олександр Вергун.

Робота над проєктом реконструкції  секторів для почесних поховань військовослужбовців розпочалась влітку минулого року, коли був визначений розробник-підрядник, ним стало ТОВ “Енергоплюс-Люкс”. 

Готові напрацювання представив ініціативній групі Олександр Вергун. За його інформацією меморіальний комплекс на Далекосхідному кладовищі, це власне, той сектор, де зараз і відбуваються воїнські поховання, згідно з проєктом реконструкції  буде ідентичний до комплексу на Рівнянському кладовищі — матиме вхідну групу з іменами всіх похованих воїнів, з алеями, доріжками між могилами, з огорожею. З протилежного боку передбачається облаштування майданчика для паркування, також по периметру комплексу плануються зелені насадження  з туй смарагд, будуть встановлені лавочки та урни.

Загальна площа ділянки - 0,548 га,  а вартість проєкту реконструкції становить 25 мільйонів.

Розроблений проєкт передбачає також дооблаштування частини сектору почесних воїнських поховань і на Рівнянському кладовищі. Тут площа  ділянки становить 0,063 га,  вартість проєкту - 3,1 мільйона гривень.

У учасників діалогу було досить багато пропозицій, здебільшого до окремих деталей. Своєю чергою посадовці були максимально уважними до усіх побажань рідних загиблих воїнів, аби максимально врахувати їх  і в результаті реалізувати. 

- Нам треба зробити усе належне, щоб гідно вшанувати і зберегти пам'ять про наших Героїв. Попереду нас чекає надзвичайно важлива і відповідальна робота, ми ще будемо спілкуватися з усіма рідними, контролювати увесь процес реконструкції, щоб на жодному з етапів він не затягувався. Іще необхідно визначити підрядника — виконавця робіт, і не всіх можна допускати до реалізації цього проєкту, адже це мають бути справжні патріотичні фахівці-будівельники, які  забезпечать передусім належну якість Пантеону і створять його загальний унормований вигляд, - наголосив Олександр Мосін.

Учасники зустрічі з-поміж іншого обговорили питання щодо обслуговування території меморіальних комплексів,  їхню охорону, підсилення конструктивів опор пам'ятників і зміну параметрів тумб під ними для встановлення стаціонарних ваз та лампадок з граніту, облаштування місць кріплення для синьо-жовтих стягів біля кожного місця поховання.

Усі новини

Вісім років, як ми — кропивничани!
П'ятниця, 12 липня 2024 15:21