Як у Кропивницькому обміняти старі лампочки розжарювання на енергоощадні LED-лампи

Четвер, 12 січня 2023 16:18

Це новий проєкт Уряду, що стартує вже в січні, спершу в тестовому режимі в окремих регіонах, згодом — по всій Україні.

Проєкт реалізує Міністерство економіки, Міністерство цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» за підтримки Європейського Союзу. Ця програма впроваджується як один з інструментів енергоефективності під час енергокризи, викликаної російськими атаками на критичну цивільну інфраструктуру та має на меті забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години.

За даними НЕК "Укренерго", до 40% енергії споживається домогосподарствами. Водночас, за даними Міненерго України, українські домогосподарства досі використовують значну кількість ламп розжарювання, які в середньому споживають майже у вісім разів більше електроенергії, ніж сучасні світлодіодні лампи.

Кропивничани матимуть змогу обміняти п’ять ламп розжарювання на п'ять світлодіодних (LED) ламп.

Механізм обміну буде наступним:

  • Потрібно бути громадянином України віком від 18 років, мати паспорт, РНОКПП та лампи розжарювання для обміну.
  • Механізм програми передбачає, що людина приносить 5 ламп розжарювання у відділення Укрпошти та проводить там їх обмін на нові енергозберігаючі.
  • Обмін буде відбуватись у два способи - з попереднім замовленням і без нього. Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок Дія, то вони гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях Укрпошти п’ять робочих днів після отримання підтвердження на телефон. Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності.
  • Якщо людина не має можливості замовити лампи через застосунок Дія, то вона має прийти до відділення Укрпошти з паспортом, РНОКПП та лампами розжарювання. За наявності вільних LED ламп буде здійснено обмін.
  • При оформлені заявки через застосунок Дія треба буде обрати відділення і вказати необхідну інформацію.
  • За деякий час після подачі заявки людині автоматично на телефон надходить повідомлення з мобільного застосунку Дія про можливість отримання світлодіодних ламп в обраному відділенні поштового зв’язку АТ “Укрпошта”, отримання ламп здійснюється за номером такої заявки.
  • Якщо людина не забрала замовлення впродовж 5 робочих днів, воно анулюється. 
  • При обміні в Укрпошті фіксують паспортні дані людини, другий раз вона провести обмін не зможе.
  • Обмін проводиться виключно на справні лампи розжарювання.
  • Якщо людина вдома виявить, що одна чи декілька ламп не працюють, то в неї буде можливість обміняти їх у відділенні Укрпошти на нові. Такий обмін можна здійснити один раз, повертати несправні лампи потрібно у пакуванні від виробника.

Усі новини