Водопостачання у трьох мікрорайонах Кропивницького стане якіснішим

Середа, 14 квітня 2021 17:44

Кропивницьке водопровідно-каналізаційне господарство завершує заміну аварійної ділянки трубопроводу на вулиці Короленка в обласному центрі від насосної станції «Зона 2б» до ліцею «Сокіл». Ця мережа постачає воду на Лелеківку, Стару Балашівку та частково Новомиколаївку – у тому числі й до лікарні швидкої медичної допомоги  та госпіталю ветеранів війни.

- Тут часто траплялися пориви, адже водогону вже близько 50 років, - відзначила директор Кропивницького ВКГ Валентина Давидчук. -  Спеціалісти підприємства вивели з експлуатації 400 метрів труби діаметром 400 мм вивели і в стару сталеву магістраль протягують сучасну пластикову діаметром 200 мм. Перед заміною ми провели необхідні розрахунки. Через зменшення водоспоживання, а до 2000-го року підприємство постачало 120 тисяч кубометрів води за добу, сьогодні – 35-40 тисяч кубометрів, необхідність у трубах великого діаметру зникла.

За інформацією очільниці міського ВКГ, замінюють саме ту ділянку, на якій найчастіше траплялися пориви – бувало, що ремонт на цьому відрізку робили двічі на місяць. Нова труба прослужить щонайменше 50 років – таку гарантію на неї дає виробник.

Важливо, що під час виконання ремонтних робіт мешканців без води не залишають – підключили резервний водогін.  Матеріали закуплені власним коштом ОКВП «Дніпро – Кіровоград», роботи також виконані за рахунок підприємства. На все витратили приблизно 600 тисяч гривень.

Після заміни цієї ділянки аварійність трубопроводу зменшиться і водопостачання мікрорайонів міста стане стабільнішим.

Усі новини