Виправляти «правопорушників» без ув’язнення

Четвер, 13 липня 2017 13:43

Сьогодні, 13 липня, у міській раді Кропивницького відбувся круглий стіл, на якому обговорювали нову ефективну модель роботи з повнолітніми суб'єктами пробації. У засіданні взяв участь міський голова Андрій Райкович, а також керівники виконавчих органів міської влади, юристи, члени громадської ради, соціальних служб, благодійних та волонтерських організацій обласного центру.

В Україні пробація є відносно новим інститутом. Проте, як переконують учасники зібрання, досвід європейських держав підтверджує, що він відкриє нові механізми роботи з правопорушниками. Суть пробації полягає у встановленні нагляду за засудженим із покладанням на нього певних зобов’язань і обмежень, без ізоляції його від суспільства. Засудженого можна відвідувати у центрах пробації, періодично зустрічатися з наглядовим офіцером. Також йому дозволяється брати участь у певних різновидах діяльності, дотримуючись законослухняної поведінки.

Відкриваючи засідання міський голова Андрій Райкович зазначив,

- Пробація – відносно новий інститут у нашій державі, проте за нею є перспектива, - зазначив Андрій Райкович. - Впровадження цієї служби в Україні — це не лише крок на зустріч європейським стандартам дотримання прав людини, але й значна перспектива “виправити” правопорушників без ув'язнення.

Міський голова запевнив присутніх, що громада міста зацікавлена у реалізації цього проекту, а міська влада завжди надасть належну допомогу і підтримку в його реалізації. Андрій Райкович наголосив на тому, що в обласному центрі ведеться посилена робота з попередження правопорушень — встановлюються відеокамери, зокрема й на громадський транспорт.

У свою чергу, директор департаменту пробації Міністерства Юстиції України Олег Янчук зазначив, що у майбутньому планується вибудувати таку модель роботи, щоб вона була зразком для всієї України.

- Ми маємо мету та плани, маємо розуміння, що робити, – зазначив Олег Янчук. – Пробація – хороший підхід, це буде ефективніше, ніж просто позбавлення людини волі. Це складна робота, але результат буде того вартий. 

Усі новини