Віктор Кухаренко: підприємства ЖКГ Кропивницького при обмеженому фінансуванні спрацювали у 2021 році задовільно

Вівторок, 22 лютого 2022 13:57

У минулому році, не зважаючи на обмежені обсяги фінансування, житлово-комунальне господарство Кропивницького працювало у задовільному стані: ремонтували дахи будинків і дороги, здійснювали благоустрій парків, скверів, утримували кладовища тощо. Про це повідомив начальник головного управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради Віктор Кухаренко під час звіту за результатами виконання бюджетних програм 2021 року у вівторок, 22 лютого.

Діяльність управління була спрямована на забезпечення належної життєдіяльності міста та на виконання завдань, розроблених і затверджених Комплексною програмою розвитку житлово-комунального господарства та безпеки дорожнього руху в місті Кропивницькому на 2021-2025 роки.

- Торік загальна сума видатків головному управлінню ЖКГ, як розпоряднику бюджетних коштів, склала понад 731 мільйон гривень, з яких майже 286 мільйонів — по загальному фонду і понад 445 мільйонів — по спецфонду. Ці кошти забезпечили основні напрямки діяльності управління за бюджетними програмами, - повідомив Віктор Кухаренко.

Зокрема, за бюджетною програмою «Забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та надають житлово-комунальні послуги» у 2021 році чотири комунальні підприємства отримали фінансову підтримку, а саме:«Аварійно-диспетчерська служба» Кропивницької міської ради» на відшкодування витрат по ліквідації аварійних ситуацій у житловому фонді міста, комунальне підприємство по утриманню шляхів, «ЖЕО № 3» на ремонт аварійного під'їзду житлового будинку по вул. Яновського, 159, КП «Благоустрій» Кропивницької міської ради» на реконструкцію парку «Козачий острів».

Крім того, фінансову підтримку на покриття збитків у сумі 122 мільйони гривень отримало комунальне підприємство “Теплоенергетик”, 106,5 мільйона гривень спрямовано на благоустрій міста, зокрема, на дорожню розмітку, ліквідацію сміттєзвалищ, вилов безпритульних тварин, на зовнішнє освітлення вулиць, благоустрій кладовищ і меморіального комплексу на Фортечних валах, утримання зелених насаджень, ремонт доріг, утримання світлофорних об’єктів.

За словами Віктора Кухаренка, у 2021 році зі спеціального фонду майже 395 мільйонів гривень спрямували на реалізацію 10 бюджетних програм. Зокрема відремонтували 9 покрівель житлових будинків, 5 внутрідворових доріг, зробили капітальний ремонт 8 будинків і частковий у чотирьох будинках. З цих коштів 1,4 мільйона витратили на капітальний ремонт житлового будинку по вулиці Михайлівській, 2 (де стався вибух газу у квартирі) і будинку по вулиці Яновського, 159 (де обвалилися перекриття покрівлі). 8,3 мільйона гривень витратили на ремонт 123 ліфтів, експертизу понад 90 ліфтів і втановлення нового ліфтового обладнання у житловому будинку по вулиці Полтавській, 32.

За рахунок державної субвенції торік зробили поточний ремонт важливої магістралі Кропивницького — вулиці Вокзальної. На ремонт витратили 50 мільйонів гривень. Ще 10 мільойнів витратили на капітальний ремонт вулиці Василя Нікітіна.

Також за рахунок субвенції з державного бюджету КП “Теплоенергетик” відшкудували майже 277 мільойнів гривень заборгованості різниці в тарифах на тепло, зазначив Віктор Кухаренко.

Усі новини