Від бюджетних питань — до перейменування вулиць: у Кропивницькій міській раді працюють депутатські комісії

Вівторок, 10 травня 2022 17:20

Сьогодні, 10 травня, під головуванням депутата Кропивницької міської ради Дмитра Бірця відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань бюджету та податкової політики. Члени комісії опрацювали 13 питань, що будуть винесені на розгляд депутатського корпусу під час чергової сесії міської ради.

Зокрема, це питання щодо надання пільг внутрішньо переміщеним особам в закладах культури, організації роботи Кропивницької міської ради у воєнний час, про передачу майна, а також матеріальних цінностей, про звільнення окремих категорій громадян від оплати певних адмінпослуг.

Значний блок питань стосувався бюджетної теми, йшлося про виконання бюджету за 2021 рік, а також за перший квартал поточного року. Розглянули депутати і зміни до цьогорічного міського бюджету у період дії воєнного стану. 

Окрім цього депутатська  комісія погодила заяву міської ради “Про засудження агресії російської федерації проти України та підтримку територіальної цілісності і суверенітету України”, яку зачитав секретар міської ради Олег Колюка.

Жваве обговорення серед членів комісії викликало питання перейменування вулиць та однієї площі у Кропивницькому. Зрештою депутати погодили його, але з певними доповненнями. Зокрема, були враховані пропозиції депутатки Катерини Шамардіної про поділ на блоки за мікрорайонами наступних перейменувань, які будуть здійснюватися у Кропивницькому із широким обговоренням варіантів назв у публічному просторі. Ще одна пропозиція стосувалась перейменування усієї вулиці Волкова, а не лише її частини від вулиці Героїв України до вулиці Комарова - на вулицю Героїв-рятувальників.

- Ми не виносимо зопалу питання про перейменування вулиць на сесію, як це мало місце бути в інших містах. Ми провели три засідання топонімічної комісії і у підборі назв керувалися указом Президента України та рекомендаціями Українського інституту національної пам'яті. Погоджені варіанти обговорили і з членами громадської ради. Новина про нові назви вулиць була оприлюднена на вебсайті міської ради, в соціальних мережах, інших новинних ресурсах міста. Ці назви позитивно сприйняті громадськістю, - наголосив Олег Колюка. 

Усі новини