У ветерана партизанського руху, визволителя Кіровограда Марії Майданюк сьогодні день народження. Довгих років життя Вам, Маріє Петрівно!
Сьогодні. 26 червня, ветеран війни, учасник визволення рідного міста від нацистської окупації Марія Майданюк відзначає свій 92-ий рік народження.
З нагоди визначної дати привітати ветерана партизанського руху прийшов міський голова Кропивницького Андрій Райкович. Очільник міста вручив іменинниці квіти і подарунок та побажав Марії Майданюк доброго здоров’я, щастя, радості і ще довго залишатися в строю, передавати свій досвід молоді, займатися патріотичним вихованням школярів міста.
Марія Майданюк щиро подякувала міському голові за турботу і увагу, адже саме за сприяння міської влади у її будинку зробили ремонтні роботи – тепер тут світло і затишно.
Незадовго до окупації Кіровограда, Марії Майданюк виповнилося всього 16 років, дівчина перед війною закінчила лише восьмий клас школи на своїй рідній Новомиколаївці. А наступного року вже була членом підпільно-диверсійної групи, що входила до складу партизанського загону імені Ворошилова, яким командував Семен Долженко.
У партизанському загоні вчорашня школярка була розвідницею. Загін імені Ворошилова пускав з рейок ешелони з окупантами й військовою технікою, підривав мости, щоб не пропустити на фронт німецькі танки й живу силу, спилював дерев’яні стовпи з дротовим зв’язком, позбавляючи противника можливості підтримувати зв’язок між своїми підрозділами.
Коли наприкінці грудня 1943 року партизанський загін імені Ворошилова зустрівся з підрозділами Червоної армії Другого Українського фронту, всіх боєздатних партизанів призвали до війська. Серед них була й Марія Майданюк, якій довелося у складі 252-ї стрілецької дивізії визволяти не лише нашу область, а й Кіровоград, де вона через сильну застуду потрапила до госпіталю. Одужавши, дівчина продовжила службу телефоністкою в окремому батальйоні зв’язку 299-ї Харківської стрілецької дивізії. У її складі пройшла воєнними дорогами рештою України, Молдавією, Румунією, Угорщиною, де була поранена, а закінчилася для неї війна в Австрії – поблизу Відня.
Двадцятого травня 1945 року рядову Марію Майданюк було демобілізовано з війська. Її нагороджено багатьма державними нагородами й відзнаками. Серед них – ордени Вітчизняної війни 2-го ступеня, "За мужність" 3-го ступеня, княгині Ольги 3-го ступеня, медаль "За відвагу", пам’ятний знак "Партизан України", відзнаки виконавчого комітету Кіровоградської міської ради "За заслуги" І та ІІ ступенів.
Після війни Марія Петрівна закінчила Київський інститут народного господарства. Працювала економістом-інженером на кіровоградському ремонтно-механічному заводі ім. В. Таратути й вийшла на пенсію з трудовим стажем у 50 років. Нині вона є головою міського ветеранського клубу "Патріот" і членом ради міського ветеранського клубу "Ветеран", головою комітету колишніх підпільників та партизанів Кіровоградської міської організації ветеранів України, веде активну громадську діяльність, зустрічаючись, передусім, зі школярами і студентами, розповідаючи їм про свою буремну молодість та незліченні жертви, ціною яких вдалося перемогти могутнього й жорстокого ворога.