У міській раді Кропивницького пам’ять загиблих ліквідаторів на ЧАЕС вшанували хвилиною мовчання

Середа, 25 квітня 2018 14:57

Сьогодні, 25 квітня, в актовій залі міської ради Кропивницького міський голова Андрій Райкович та його заступник Наталія Дзюба зустрілися з ліквідаторами наслідків Чорнобильської аварії та дружинами, чиї чоловіки загинули внаслідок цієї катастрофи.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв-ліквідаторів та мешканців ураженої підступним атомом зони.

- Ми пам’ятаємо перші години після вибуху на Чорнобильській АЕС, пам’ятаємо, які недоліки були допущені тоді на початку та в період ліквідації аварії, - відзначив у своєму виступі міський голова Андрій Райкович. - Ми також пам’ятаємо, якою гіркою ціною дісталась безпека не тільки для України, а й для більшої половини Європи. Поки ми живемо, у нашій пам’яті та думках завжди буде неперевершений подвиг українського народу, який ціною життя своїх найкращих представників врятував світ від ядерної катастрофи.

- Ваша мужність, принциповість, гостре відчуття справедливості – яскравий приклад, як треба любити свою країну, рідну землю. Як зараз, теж у нелегкі для України часи, на справжньому полі бою кращі сини захищають свободу і незалежність рідної землі, - зазначив у вступному слові Андрій Райкович. - Тому ми всі повинні жити в єдності, в порозумінні, дорожити державою. Щоб ніколи таке страшне екологічне лихо не повернулося на нашу землю.

З нагоди відзначення 32-х роковин Чорнобильської катастрофи 208 вдовам ліквідаторів та 17 інвалідам першої категорії було вручену матеріальну допомогу у розмірі одна тисяча гривень кожному. Також під час заходу секретар виконавчого комітета Фортечної районної у місті ради Дмитро Зубов вручив почесні відзнаки ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

Під час концерту, приуроченому до річниці Чорнобильської трагедії, лунали композиції у виконанні Муніципального камерного хору під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв України, почесного громадянина міста Юрія Любовича.

А вже завтра, 26 квітня, о 10.00 у Кропивницькому від площі Героїв Майдану розпочнеться пам’ятна хода, мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятника „Жертвам Чорнобиля”.

 

Усі новини