У Кропивницькому змінилися правила гри в організації вивезення побутових відходів із багатоквартирних будинків

Вівторок, 27 листопада 2018 13:02

У Кропивницькому мешканці багатоповерхівок сплачуватимуть за вивезення побутових відходів безпосередньо підприємству, яке організовує збір сміття в обласному центрі – ТОВ «Екостайл». Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради Кропивницького від 13 листопада 2018 року, вивезення побутових відходів стало окремою комунальною послугою, і відповідна плата вилучена  зі структури тарифів ЖЕО щодо надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.

Про зміни в нарахуванні оплати за вивезення твердих побутових відходів для мешканців багатоквартирних будинків розповіла заступник директора ТОВ «Екостайл» Тетяна Мартовіцька сьогодні, 27 листопада, під час прес-конференції у міській раді.

- Тепер мешканці напряму сплачуватимуть ТОВ “Екостайл” за надані послуги з вивезення твердих побутових відходів, - зазначила Тетяна Мартовіцька. - Плата буде нараховуватись не за площу, на якій проживає мешканець, не за квадратні метри, а за кількість зареєстрованих осіб у даному помешканні. Це найбільш правильна форма, бо сміття виробляють люди, а не квадратні метри.

Про юридичні підстави нової системи нарахування та оплати за вивезення ТВП поінформував начальник юридичного відділу ТОВ “Екостайл” Андрій Коренчук. За його словами, зміни про виведення зі структури тарифу на утримання будинку та прибудинкової території послуги із вивезення твердих побутових відходів зумовлено прийняттям закону “Про житлово-комунальні послуги” у новій редакції. Цей закон на даний момент набрав чинність частково, а остаточно набере юридичної сили із травня 2019 року.

Виконавчим комітет міської ради Кропивницького прийняв рішення, відповідно до якого до 30 червня 2019 року ТОВ «Екостайл» має укласти з мешканцями багатоповерхівок прямі договори. Укладення договору є двостороннім обов’язком. До того ж, законодавством передбачено, що навіть при відсутності договору, при фактичному користуванні послугою, споживач має її оплатити.

За інформацією представників ТОВ “Екостайл”, вартість послуги із вивезення ТВП на сьогодні складає 11грн. 37 коп. на місяць з однієї зареєстрованої в квартирі особи. Споживачі послуг також мають право користуватись, як пільгами, так і субсидіями. Проте, особи, які мають намір отримати компенсації з боку держави, повинні надати підприємству надавачу послуг відповідний пакет документів: копія паспорта та ідентифікаційного коду, довідку про склад сім’ї, якщо це споживач пільгової категорії — копію пільгового посвідчення.

- У разі несплати споживачем за надану послугу, законом передбачено застосування пені у розмірі 0,01 % від заборгованості за кожен день прострочення, але не може перевищувати 100% від суми заборгованості, - зауважив Андрій Коренчук. - При наявності заборгованості понад два місяці, законодавством передбачено позбавлення субсидії на всі види комунальних послуг.

Бланки квитанцій для сплати за послугу доставлятимуться ТОВ «Екостайл» щомісяця. Крім цього, бланк можна роздрукувати з офіційного сайту компанії http://ecostyle.in.ua.

Для сплати за вивезення відходів, згідно з новими умовами, достатньо сплатити квитанцію будь-яким зручним способом, в тому числі через Приват24, зробивши послугу регулярним щомісячним платежем. Факт оплати послуги є підтвердженням факту укладання договору.

Усі новини