У Кропивницькому виховують справжніх юних піаністів-віртуозів

П'ятниця, 18 червня 2021 15:40

В музичній вітальні художньо-меморіального музею О. Осмьоркіна відбувся сольний концерт учня 7-го класу музичної школи №3 міста Кропивницького Кирила Федосєєва. Юний піаніст вразив всіх присутніх своєю майстерною грою на фортепіано. Концерт організувала  викладачка Ірина Іванова.

За останні два роки у Кирила уже чимало здобутків — розповідає його вчитель. У травні 2019 року відбувся його перший концерт. За минулі два роки найяскравішими подіями у творчості юного музиканта стали: виступ на Міжнародному конкурсі «Каштановий рояль» у Києві, був ще запис програми «Шість поетичних картинок Едварда Гріга» на телеканалі «TTV». Кирило Фєдосєєв отримав чимало перемог і відзнак на різних конкурсах:  лауреата ІІІ-го Всеукраїнського конкурсу молодих піаністів імені Серафими Могилевської, який проходив в Одесі, Гран-прі на відкритому виконавському  конкурсі-огляді «Український ренесанс» в Києві, перші місця на ІІ-му відкритому конкурсі-фестивалі «Карабиць-дебют» у місті Торецьк Донецької області, ІІ-му Всеукраїнському конкурсі піаністів «Зірки твої, Україно» пам’яті Людмили Гінзбург в Одесі та І-му Всеукраїнському конкурсі фортепіанної музики «Piano Junior» в Черкасах. Призові місця на інших міжнародних та всеукраїнських конкурсах юних музикантів. За рік - 16 конкурсів!

- У зв’язку з пандемією та карантинними обмеженнями, більшість конкурсів «пішли в online режим». З одного боку це і простіше – зробив запис і відправляй. Але у кожного конкурсу свої умови, вимоги до запису. У результаті підготовки до таких відборів у нас склалася програма, яку ми і представляємо на розгляд публіки, - зазначає Ірина Іванова.

Всі, хто прийшов на концерт, а це в основному викладачі по класу фортепіано міських музичних шкіл, із захопленням слухали у виконанні юного піаніста  класичні твори відомих композиторів Йоганна-Себастьяна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта, Фелікса Мендельсона, Ференца Ліста та Сергія Рахманінова. Звучали твори геніальних українських композиторів Мирослава Скорика та Віктора Косенка, а також композиції музикантів-єлисаветградців зі світовою славою Кароля Шимановського та Фелікса Блюменфельда.

“Такі учні – велика рідкість, - зізнається Ірина Іванова, викладач з понад сорокарічним педагогічним стажем, - Вдумливе і чуттєве виконання музичних творів, серйозний і відповідальний підхід до щоденних репетицій, які тривають годинами, безмежна закоханість в музику та величезне бажання досягти вершин виконавської майстерності піаніста-віртуоза – все це характеризує п’ятнадцятирічного Кирила Федосєєва не просто як музиканта-початківця, а музиканта, який професійно освоює складний інструмент, весь час вдосконалюючи свою гру на фортепіано”.

Успіхів і невичерпної творчої наснаги бажали Кирилу Федосєєву директор художньо-меморіального музею О.Осьмьоркіна Віта Чернова, викладачі фортепіанного відділу його рідної школи та директор музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза Євгенія Малявкіна. Слова вдячності лунали і на адресу батьків юного музиканта за підтримку і всіляку допомогу в здобутті музичної освіти.

           

Усі новини