У Кропивницькому відбувся перший щорічний форум цифрової трансформації

Четвер, 8 червня 2023 16:55

Перший щорічний обласний форум із презентації планів цифрової трансформації Кіровоградщини у 2023 році "CentralUkrainian DigitalEvent" відбувся у Кропивницькому сьогодні, 08 червня. Участь у цьому мегаважливому заході взяли начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович, керуюча справами виконавчого комітету Кропивницької міської ради Світлана Балакірєва, народні депутати, представники консультативної місії Євросоюзу, територіальних громад області та бізнесу.

Цифровізація сьогодні увійшла буквально в усі сфери життєдіяльності. Багато послуг надається онлайн, інформаційні технології використовуються в освіті, управлінні, виробництві. Але у напрямку діджиталізації ще є куди рухатися. Тож учасникам форуму презентували плани цифрової трансформації області.

- Всупереч війні думаємо про сьогодні і про майбутнє території. Цифровізований простір – це також засіб для забезпечення повоєнного відновлення України, трансформації економіки нашої держави у модернову та інноваційну. І тут Кіровоградщині є над чим працювати. Нам треба не просто рухатись, а бігти на цій дистанції, - наголосив начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович, вітаючи учасників форуму.

В умовах війни інформаційні технології — це теж потужна зброя проти ворога. Крім того,  надзвичайно важливо дотримуватися інформаційної гігієни. Цього року при Кіровоградській ОВА створили обласний координаційний центр з питань реалізації заходів та проектів цифрової трансформації, цифрового розвитку та цифровізації. Цей проєкт покликаний організаційно та технологічно допомогти цифровій трансформації Кіровоградщини. За допомогою застосування сучасних цифрових технологій центр планує забезпечити максимально комфортні умови для навчання, роботи і повсякденного життя жителів та гостей області.

Учасники форуму мали змогу послухати зарубіжних представників інформаційних систем і поділитися власним досвідом. Про здобутки у сфері цифровізації Кропивницької громади розповіла керуюча справами виконавчого комітету міської ради Світлана Балакірєва.

- Ми активно впроваджуємо цифрові технології в різних сферах діяльності на території нашої громади. Маємо певні позитивні результати. Яскравим прикладом цьому є широкий спектр послуг нашого Центру надання адміністративних послуг, в якому сьогодні проходить цей форум, - зазначила Світлана Балакірєва. - Тут сьогодні надається 456 адміністративних послуг для містян та бізнесу, а з початку повномасштабного вторгнення працівники Прозорого Офісу розглянули понад 120 тисяч звернень.

За словами Світлани Балакірєвої, адміністратори Прозорого Офісу мають доступ до реєстрів, надають послуги через портал “Дія”, виконавчі органи міської ради активно використовують електронні сервіси, а цифрові сервіси високими темпами впроваждуються в освіту Кропивницького.

Важливим завданням на найближчі роки є розвиток власних цифрових технологій та інновацій, їх широке використання, наголосила доповідачка і додала: міська рада врахує в своїй роботі матеріали сьогоднішнього форуму, нові ідеї і передовий досвід.

Усі новини