У Кропивницькому відбулась робоча зустріч з головою Національної служби здоровʼя України Наталією Гусак
Медична реформа викликає чимало запитань у лікарів, представників місцевої влади і людей. Поговорити прямо і детально, без пафосу, про програму «Доступні ліки», про ефективність закладів охорони здоровʼя, про реабілітацію у сфері охорони здоровʼя під час робочої зустрічі в Кіровоградській ОВА з головою Національної служби здоровʼя України Наталією Гусак мали змогу міські голови та очільники територіальних громад області.
Участь у розмові взяли начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович, заступник міського голови Олександр Мосін, керівники закладів охорони здоров’я Кропивницького.
Питання, які окреслили в ході розмови — серйозні і стосуються не тільки діяльності лікувальних закладів, а перш за все життя і здоров’я людей, можливості отримати якісні медичні послуги. У сьогоднішніх умовах війни на перший план виходить ще й реабілітація військових.
- Робимо все, щоб медичні заклади області працювали ефективно, а лікарі мали змогу себе реалізувати. Ми працюємо за програмою “Доступні ліки”, формуємо кластери, удосконалюємо базові медичні заклади. На меті маємо створення центрів реабілітації, а для цього потрібні нові надсучасні принципи медичної допомоги, - зазначив начальник ОВА Андрій Райкович. - Силами бюджетів територіальних громад підтримуємо медичну галузь області, але нам потрібне чітке розуміння по кожному закладу. І в цьому напрямку розраховуємо на підтримку Національної служби здоров’я України. Дякуємо команді НСЗУ за сприяння в роботі медичних закладів, підтримку, консультації і поради.
Оскільки зустріч була робочою, то голова НСЗУ Наталія Гусар конструктивно говорила про виклики і загрози у медичній системі. Це і фінансування пакетів медичних послуг, реалізація програми “Доступні ліки”, екстрена допомога, доступ до медичних послуг і увага військовим та їхнім родинам.
- Засновники медичних закладів — основні наші партнери і найбільше наближені до людей, добре знають їхні проблеми. Але вони ж є і відповідальними за сплачені НСЗУ кошти за надані медичні послуги. Цього року НСЗУ законтрактувала два мільярди гривень на оплату пакетів медичних послуг. Півтора мільярда вже профінансували. Наголошую, що НСЗУ не фінансує медичні заклади, а закуповує медичні послуги для жителів громад. Від того, як ефективно медзаклади надають послуги, залежить їхня фінансова спроможність, - звернулася до учасників наради Наталія Гусак.
Голова Національної служби здоровʼя України детально проаналізувала роботу медичних закладів області, вказала на недоліки і зазначила шляхи вирішення проблем. Розмова була досить серйозною, адже від роботи очільників територій, керівників медичних закладів і роботи лікарень залежить життя і здоров’я людей.
- Медицина повинна бути для людей безплатною, а для цього нам потрібно багато працювати, щоб розуміти, де можна отримати фінансування НСЗУ, а де докласти кошти місцевих бюджетів. Відповідні висновки зробимо, проаналізуємо і вдосконалимо нашу роботу, щоб люди могли отримувати вчасну і якісну медичну допомогу, - підсумував зустріч Андрій Райкович і подякував Наталії Гусак та команді НСЗУ за допомогу, оперативне реагування та роз’яснення, які надає служба здоров’я.
Наприкінці розмови голови громад могли отримати відповіді від очільниці служби здоров’я на запитання, які є актуальними для жителів їхніх територій.