У Кропивницькому триває ліквідація наслідків підступного удару російських агресорів по цивільній інфраструктурі Кропивницького

П'ятниця, 28 березня 2025 15:18

Обстеження житлових будинків, що постраждали від удару російських агресорів по цивільній інфраструктурі Кропивницького у ніч із 19 на 20 березня фактично завершені. Про це повідомив секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка під час брифінгу сьогодні, 28 березня.

- Дев’яту добу у Кропивницькому тривають роботи з ліквідації наслідків повітряного удару російських безпілотників по території  міста, - відзначив Олег Колюка. - Підступний удар ворога по зоні житлової забудови обласного центру призвів не тільки до руйнувань і пошкоджень житла і соціальної інфраструктури міста, але і до загибелі та поранень серед кропивничан.

Вчора, 27 березня, у лікарні помер 49-літній чоловік, його серце не витримало  отриманих в результаті повітряної атаки численних переломів, черепно-мозкової травми та опіків близько 90% тіла.  

Олег Колюка висловив щирі співчуття родині загиблого і відзначив,  що місто підтримає родину і виділить необхідну матеріальну допомогу на поховання.

Секретар міської ради  подякував усім комунальним і державним спеціалізованим службам, обласній військовій адміністрації і  виконавчим органам міської ради, районним у місті радам, представникам благодійних фондів, громадських організацій та  небайдужим кропивничанам, молоді міста, які відразу згуртовано  включилися в роботу, підтримали своїх земляків, брали активну участь в розчищенні територій і закритті розбитих вікон.

Створений оперативний штаб з ліквідації наслідків руйнувань відпрацював у мікрорайонах, що найбільше постраждали від удару - Новомиколаївки і Балашівки: фахівці здійснювали побудинковий обхід, вели прийом заяв про пошкоджене майно, надавали людям психологічну та юридичну допомогу.

- Станом на 28 березня до міської ради надійшло 382 заяви про шкоду, заподіяну атакою безпілотників: 296 особисто і 86 – через гарячу лінію, - звернув увагу Олег Колюка. -  Після аналізу повідомлень з’ясувалося, що у 44 випадках люди зверталися одночасно письмово і на гарячі лінії, тому зафіксована кількість адрес, де є пошкодження – їх 338.

Будівельні експерти  обстежили 199  квартир в багатоквартирних будинках і 123 помешкання в приватних будинках.

Підтримка постраждалих здійснюватиметься за декількома напрямками: це і державна програма «еВідновлення», і резервний фонд бюджету громади, і допомога благодійних фондів та міжнародних організацій.

- Першочергова увага сьогодні приділяється складанню запитів на отримання допомоги за програмою єВідновлення, - наголосив Олег Колюка. -  Станом на вечір 27 березня зафіксовано 45 таких запитів від громадян  і по 40 з них будівельні експерти склали відповідні акти і передали їх до комісії з питань надання державної допомоги. Це важливо, оскільки на опрацювання надання такої допомоги встановлено обмежений термін виконання.

Одночасно розпочалися роботи із заміни  розбитих вікон і нескладного ремонту пошкоджених дахів. Сьогодні вже триває встановлення 214 віконних блоків загальною площею 534 кв.м у будинках по вулиці Миру.

- Маючи результати обстежень і розуміючи загальну картину пошкоджень вчора, 27 березня, відбулося чергове засідання комісії ТЕБ та НС, на якому ми прийняли низку важливих рішень, - зазначив секретар міської ради. – Зокрема визначений список із чотирьох будинків, які потребують виконання невідкладних аварійно-відновлювальних робіт і перелік із трьох багатоквартирних будинків та двох закладів освіти – гімназії імені Олени Журливої та Регіонального центру професійної освіти імені Єгорова, де потрібна масова заміна віконних блоків.

Комісія доручила Фортечній районній у місті Кропивницькому раді,  головному управління житлово-комунального господарства,  управлінню капітального будівництва, управлінню освіти міської ради здійснити невідкладні аварійно-відновлювальні роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації воєнного характеру, пов’язаної з атакою ворожих безпілотних літальних апаратів 19-20 березня 2025 року, із залученням підрядних організацій необхідного профілю.

Для цього їм  доручено  направити необхідні розрахунки та перелік невідкладних робіт для виділення коштів з резервного фонду бюджету Кропивницької міської територіальної громади згідно з переліком об'єктів

Фінансове управління міської ради має перевірити звернення, а департамент з питань економічного розвитку  підготувати проєкт рішення виконавчого комітету Кропивницької міської ради «Про виділення коштів з резервного фонду бюджету Кропивницької міської територіальної громади» на проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт по ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

- Одночасно ми продовжуємо зустрічатися із представниками благодійних фондів і міжнародних організацій з питань максимального використання можливостей нашої співпраці для допомоги людям, - пояснив Олег Колюка. -  Мали зустрічі із представниками громадських організацій "Десяте квітня", «Право на життя». Йдеться  передусім про допомогу зі встановлення вікон у житлових будинках і закладах освіти, опрацьовуються варіанти облаштування модульних будинків на місці повністю або значною мірою зруйнованих приватних будинків. Важливою також є матеріальна підтримка громадян, яку можуть надати організації-партнери, а також психологічна та юридична допомога. Сьогодні ми  маємо використати кожну можливість допомогти родинам, які потрапили в біду, щоб якнайшвидше відбудувати і відремонтувати  пошкоджене житло.

Усі новини