У Кропивницькому стартував «Smart Krop»: професіонали в ІТ-сфері робитимуть місто комфортнішим для мешканців
Сьогодні, 07 грудня, у Кропивницькому розпочав свою роботу дводенний міський хакатон «Smart Krop», ініціатором проведення якого виступила міська рада обласного центру.
Серед учасників творчих змагань майстрів у сфері ІТ, які вперше проходять в місті у такому форматі - студенти, досвідчені програмісти, що працюють для потужних і знаних в світі компаній. і це добрий знак зацікавленості ініціативами громадськості та міської влади. Кропивницький сьогодні, як і інші міста України, гостро потребує активних кроків в напрямку діджиталізації зв’язків громади і влади. І саме сьогоднішній хакатон дає можливість відпрацювати необхідні комунікації органів місцевого самоврядування, громадськості, бізнесу і ІТ-сфери.
Відкрив «Smart Krop» заступник міського голови Андрій Паливода. Він відзначив надзвичайну важливість вирішення поставлених перед хакатоном завдань.
- Знайдені рішення дозволять зробити діяльність міської влади максимально публічною і прозорою, - підкреслив посадовець. – Передаю учасникам хакатону вітання від міського голови Андрія Райковича з відкриттям першого міського турніру і побажання якнайкраще проявити свої професійні якості і успішно виконати завдання. адже у цьому максимально зацікавлені і громадяни, і бізнес, і ми, представники влади. Дякуємо всім учасникам, що відгукнулись взяти участь у міському хакатоні «Smart Krop» та бажаємо всім командам позитивного настрою, вдалих ідей, нових знайомств та обміну знаннями, а також креативному IT-простору KOWO за приємну гостинність.
Метою проведення «Smart Krop», акцентувала увагу начальник відділу комп’ютерного забезпечення міської ради Оксана Бабаєва, є, передусім, пошук ефективних IT-рішень, які дадуть можливість містянам без проблем використовувати інформацію у формі наборів відкритих даних, що є у володінні виконавчих органів міської ради.
- Сьогодні виконавчі органи міської ради Кропивницького вже оприлюднили 183 таких наборів даних, - наголосила начальник відділу. – Чим більше відкритих даних, тим зручніше мешканцям, адже розміщені у вільному доступі вони можуть вільно використовуватися та розповсюджуватися. При цьому, на основі таких даних як неприбуткові організації, так і комерційні установи можуть ініціювати розробку будь-яких IT-рішень для розумного міста.
Учасникам хакатону запропоновано за два дні розробити і запропонувати IT-рішення у трьох сферах життєдіяльності громади міста: по галузях освіти, охорони здоров’я та торгівлі, а також запропонувати цікаві власні IT-ініціативи.
Результатом спільної роботи стануть корисні інноваційні IT-рішення для жителів і гостей міста. А основним результатом впровадження таких проєктів будуть суттєве просування міста у напрямку діджиталізації та зміцнення довіри громади до влади.
Вже у неділю, 08 грудня, команди учасників презентують створенні демо-продукти та матимуть додатковий термін на доопрацювання та введення в експлуатацію IT-продуктів і сервісів.