У Кропивницькому стартував проект «Урок літератури в музеї»
У Кропивницькому на базі літературно-меморіального музею І. К. Карпенка-Карого стартував новостворений проект «Урок літератури в музеї», присвячений Міжнародному дню рідної мови. Гостями заходу стали учні гімназії-інтернату - школи мистецтв.
Організатори проекту розповіли старшокласникам про історію свята, започаткованого у листопаді 1999 року ХХХ –ою сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. В Україні День рідної мови відзначається із 2000 року.
Головною темою уроку стало мовне питання, яке завжди було актуальним в Україні у всі віки. Щоб знищити народ, націю, достатньо знищити їхню мову. Сьогодні Україна переживає благодатний, хоч і складний, період духовного відродження. За ставленням людини до рідної мови можна говорити не тільки про її культурний рівень, а й про громадянську позицію.
Під час заходу актори-аматори драматичного гуртка творчого клубу «Натхнення» під керівництвом Людмили Френчко, що діє при Кіровоградському музичному коледжі, продемонстрували гімназистам уривок з вистави «Мина Мазайло». Проблеми самоідентифікації, усвідомлення своєї національної приналежності, повага до рідної мови, історії, культури – головні мотиви п’єси Миколи Куліша. Події, описані у ній, відбуваються у 1923 році, але п’єса залишається актуальною і у наш час.
У рамках проекту учням гімназії-інтернату школи мистецтв було запропоновано ознайомитися із мовознавчими працями письменника-земляка Володимира Гараніна: «Ну що б, здавалося, слова…», «Не бійтесь заглядати у словник», «Як парость виноградної лози». Школярам було цікаво дізнатись значення деяких стійких словосполучень, застарілих слів, які автор пояснює на сторінках своїх творів. Зокрема, висловів «Сім п’ятниць на тиждень», «Фонтан чи не фонтан?», «Лізти на рожен» та інші.
Крім того, діти взяли участь у бліц-вікторині «Знай і люби рідну мову», яка дала їм змогу не тільки перевірити свої знання з української мови, а й спробувати позбутися мовного суржику та слів-покручів.
Переможці отримали тематичні солодкі подарунки - печиво з літерами української абетки.