У Кропивницькому розроблена комплексна програма підтримки ВПО

Четвер, 27 квітня 2023 17:21

Сьогодні, 27 квітня, у Кропивницькій міській раді відбулося засідання круглого столу з обговорення проєкту Комплексної програми соціальної підтримки, адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Кропивницькій міській територіальній громаді на 2023-2025 роки. Ініціювала грунтовний аналіз надзвичайно важливої для міста програми голова профільної постійної депутатської комісії з питань охорони здоров'я, освіти, соціальної політики, культури та спорту Наталя Чередниченко. Крім посадовців міської ради та депутатів, участь у засіданні взяли представники релігійних організацій міста, волонтери, керівники та представники громадських організацій.

Презентувала програму заступниця директора департаменту соціальної політики міської ради Олена Костенко.

- Кількість внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих наразі у Кропивницькому, становить 25980 осіб із 13 областей: Донецької, Харківської, Херсонської, Луганської, Запорізької та Миколаївської. Більшість цих людей потребують вирішення житлових питань, матеріальної, соціальної, гуманітарної та інших видів допомоги, надання медичної, психологічної допомоги  - всі ці потреби, якраз і враховувалися під час розробки програми, - наголосила Олена Костенко.

За словами посадовиці, метою Комплексної програми є зниження впливу негативних наслідків внутрішнього переміщення, зумовленого збройною агресією проти України, сприяння адаптації та подальшій інтеграції внутрішньо переміщених осіб через усунення перешкод у реалізації їх прав та основоположних свобод, забезпечення повного доступу до адміністративних, соціальних, культурних та інших послуг, а також створення умов для розвитку потенціалу та посилення спроможності внутрішньо переміщених осіб у Кропивницькій міській територіальній громаді.

Створену програму виконавча директорка громадської організації "Територія успіху" Інга Дуднік назвала важливим досягненням, але разом з тим надала низку рекомендацій, зокрема і використання  гендерного підходу у написанні такого програмного документа. Її підтримала і депутатка міської ради Катерина Шамардіна.

- При розробці програми буде правильно враховувати усі ті сучасні вимоги від Міністерства соціальної політики України, зокрема і гендерний підхід, - наголосила депутатка.

Учасники засідання порушували й досить проблемні питання, що стосуються соціального захисту ВПО, зокрема розселення людей із судимістю, або тих, хто перебуває на замісній терапії, чи хворіє на СНІД.

Сформувати і надати департаменту соціальної політики свої зауваження та рекомендації до Комплексної програми закликав учасників наради секретар міської ради Олег Колюка.

- Хоч це і перша така програма, але ж вона не буде догмою. Ті ваші пропозиції, які, відповідно до законодавства, можна зараз включити до програми, ми це зробимо. Ті із них, які потрібно буде додатково опрацювати, теж опрацюємо. Тому надавайте пропозиції, ми їх врахуємо, а саму програму плануємо затвердити на черговій сесії міської ради, - зазначив Олег Колюка.

Усі новини