У Кропивницькому провели в останню путь земляків, які стали до лав небесного Воїнства

П'ятниця, 5 травня 2023 16:11

Сьогодні, 05 травня, кропивничани провели в останню путь земляків, які стали до лав небесного Воїнства. Солдат Олексій Папуша і старшина служби цивільного захисту Віталій Дубіна тут, на землі, виконали до кінця свій обов’язок мужності й честі.

Гранатометник Олексій Папуша загинув в бою 25 квітня неподалік Бахмута. На війні нині один із його синів та доєа братів. Сьогодні вони прийшли провести у засвіти дорогу людину. 

- Олексій родом з Бобринецького району, але вже давно перебрався до Кропивницького. Працював водієм у зерновій компанії. Повістка прийшла йому на роботу, він не ховався, пішов у військкомат. Фактично, сам наполіг, аби його призвали. Ми казали, що у 59 років важкувато брати зброю до рук. Але він дуже не хотів, аби замість нього гинули молоді хлопці. Ми теж вже люди не молоді і нам теж не хочеться ховатися за спинами пацанів. Брат був прямим, відкритим, не строїв героя, а просто мовчки пішов туди, де було найважче. Ще казав, що хоче дати росіянам відповідь за вбитих ними українських діточок, - розповідають брати загиблого воїна.

Рятувальник Віталій Дубіна загинув під час  розмінування звільнених територій.

- Тяжка новина для всієї пожежно-рятувальної служби Кіровоградщини....03 травня під час розмінування території Чугуївського району Харківської області загинув старшина служби цивільного захисту Віталій Дубіна. З 2011 року він проходив службу в органах і підрозділах цивільного захисту Кіровоградського гарнізону. Його завжди вирізняли мужність, витримка та виваженість рішень, відповідальність та професійність при виконанні поставлених завдань. Віталій був рятувальником не лише за професією, а й за покликом серця. Готовий щохвилини, ризикуючи собою, прийти на допомогу кожному, хто потрапив в біду. Таким його запам’ятають друзі й колеги. Війна забирає найкращих, а тонни вибухонебезпечного металу, залишені ворогом в українській землі, безжально знищують усе живе. І перші, хто потрапляє під удар, герої без зброї — наші сапери, які  стали для українців міцним щитом від небезпеки. Висловлюємо щирі співчуття родині з приводу передчасної смерті турботливого сина. Важко знайти слова, неможливо загоїти біль втрати, коли зупиняється серце рідної людини. Вічна пам’ять Герою-рятувальнику!, - написав на своїй сторінці у мережі Фейсбук начальник Управління ДСНС України у Кіровоградській області Віталій Миронюк.

Попрощалися із Героями на Алеї почесних воїнських поховань Далекоcхідного кладовища. Панахиду за загиблими відслужив архієпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк.

Усі новини