У Кропивницькому презентували унікальний етнокалендар “Баба Єлька”

Четвер, 10 лютого 2022 15:42

Сьогодні, 10 лютого, у Кропивницькому Музеї мистецтв презентували унікальний календар “Баба Єлька” на 2022 рік, у якому зібрані кращі світлини з етнографічних експедицій проекту“Баба Єлька”.

Календар — це ще один етнографічний продукт діяльності громадської організації “Баба Єлька”, повідомила її голова Інна Тільнова. Більш як за два роки дослідники етнографії зібрали кілька сотень пісень, старовинних речей, світлин, які стали основою етнолабораторії “Баба Єлька”, записали десятки усних історій, а ще – близько сотні рецептів, які побачили світ у виданні “Смачна Кропивниччина”. 

Календар “Баба Єлька” - це 12 світлин фотографів Олександра Майорова, Мирослави Липи і Майкла Ендрюса, які в різні часи побували в експедиціях Кіровоградщиною.

- На кожній зі світлин - чесно зафіксована мить, без прикрас та декорацій. На кожній зі сторінок зображена історія, яка спонукає поринути у спогади про пишні бабусині подушки, про дідові жорна, про риболовлю на світанку, про скриню і вишиті рушники. Серед світлин ви побачите і наших Атлантид - Настю Павлівну Зеленько із с. Розумівки та Неонілу Мороль із Нечаївки, а ще - традиційних музик із Копенкуватого Григорія Нечипоренка та Анатолія Форманчука. Це та справжня культура, традиції, звичаї наших предків, які хочемо зберегти і передати наступним поколінням, прищепити любов до свого, українського, зробити це модним, - наголосила голова громадської організації “Баба Єлька” Інна Тільнова.

Календар вийшов накладом 300 штук. Дизайнерка видання - Наталія Андріянова. Придбати його можна в етнолабораторії “Баба Єлька”.

Усі новини