У Кропивницькому презентували «Довідник безбар'єрності»

П'ятниця, 5 травня 2023 16:08

«Довідник безбар'єрності» - це гід з коректного спілкування у якому зафіксовані нові норми безбар'єрної мови та взаємодії з різними людьми; це унікальне мультиформатне видання зі шрифтом Брайля, конгревним тисненням, QR-кодами на переклад українською жестовою мовою.

Сьогодні , 05 травня, це безпрецедентне видання, та й власне сам проєкт, презентували у кропивницькому ЦНАПі.

Посібник був створений за ініціативою першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.

Побачити світ друковане видання мало у травні 2022 року, проте через повномасштабну війну видавництво у Харкові, до якого книга була передана на друк, тимчасово втратило можливість працювати, і лише в листопаді минулого року довідник презентували широкій аудиторії.

Презентація «Довідника безбар'єрності» у Кропивницькому також зібрала поважне представництво - людей з інвалідністю, керівників області та міста, керівників громадських організацій, які опікуються питаннями людей з інвалідністю, депутатів міської ради, до онлайн трансляції приєднався народний депутат Олександр Дануца, представники територіальних громад області . Модерувала захід депутатка Кропивницької міської ради Анна Зарічна. Також під час презентації начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович підписав Декларацію про підтримку Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.

- Стратегія прийнята з ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Це важливо. В ній - ті системні задачі, що допоможуть створити безбар’єрне, відкрите суспільство, доступне кожному українцю і українці.  Зауважу, що обласна військова адміністрація активно долучена до процесу. Затверджено Обласний план заходів на 23-й і 24-й роки. Це грунтовний документ. В ньому – майже півсотні цілей і 80 заходів. Важливий кожен напрямок. Але найголовніше саме зараз - максимальна увага і опіка нашими захисниками і захисницями. Спільно з громадськими активістами, людьми з інвалідністю, волонтерами, депутатами, психологами, предметно обговорили кроки реалізації програми. Нюансів безліч. Питання важливе. Спільно нам є над чим працювати. Розуміємо, що цей процес не на один рік. Це формула нашого подальшого життя, - наголошує Андрій Райкович.

Увесь презентаційний захід проходив у форматі двох панельних дискусій, під час яких обговорили і принципи безбар'єрності у нашому місті, розвиток протезування в Україні , потреби в інваспорті - про проблеми говорили без прикрас, відкрито і конструктивно, тим більше представники влади були готові до такого відкритого діалогу.

Друкований “Довідник безбар'єрності”, поки що в єдиному екземплярі на Кіровоградщині, наразі зберігається у фондах обласної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.

Але Довідник - це продукт з відкритим кодом, ознайомитися з ним можна за лінком https://bf.in.ua/

Розробники закликають не просто використовувати Довідник, а й доповнювати, адже робота над проєктом не завершена. Команда розробників залишає місце для дискусій, розвитку і наповнення довідника новими сенсами, словами та розділами, надсилати пропозиції можна на електронну пошту bezbaryernist@gmail.com

Усі новини