У Кропивницькому посилили можливості інтенсивної терапії Центральної міської лікарні
Міська влада продовжує активно протидіяти поширенню коронавірусної інфекції на території обласного центру та закликає містян суворо дотримуватися запроваджених карантинних обмежень для помаранчевої зони надзвичайної ситуації, запровадженої у Кропивницькому.
Про поточний стан із захворюваннями на COVID-19, форму роботи закладів освіти, розширення можливостей міської галузі охорони здоров’я йшлося на прес-конференції у міській раді, яку провели за наслідками прийнятих міською комісією з ТЕБ та НС рішень заступник міського голови Сергій Колодяжний, начальники управління охорони здоров’я Оксана Макарук, управління освіти Лариса Костенко та з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Сергій Коваленко.
- У Кропивницькому продовжує спостерігатися негативна динаміка захворювань на коронавірус, але ситуація ускладнюється і суттєвим збільшенням кількості двосторонніх пневмоній без позитивного тесту на COVID-19. – відзначив Сергій Колодяжний.
Якщо позавчора до головної антиковідної бази Кропивницького – Центральної міської лікарні поступили для лікування 48 хворих, то вчора вже 75. Із 225 ліжок стаціонару №1 зайнято 219. у стаціонарі №2 – із 175 місць вільними залишаються лише 11.
- Сьогодні на стаціонарне лікування приймаються лише хворі, які потребують, крім медикаментозного лікування, кисневої терапії, - наголосила Оксана Макарук. – Навіть при цьому кількість тих, хто лягає на лікування щодня у 1,5 рази перевищує кількість тих, хто виписується.
У такій ситуації місто активно готується до нових викликів пандемії. Відповідно до прийнятого рішення комісії з ТЕБ та НС, у стаціонарі №1 відкривається додатковий ІІ-й пост інфекційного відділення інтенсивної терапії по наданню цілодобової медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу, спричинену SaRS-COV-19 на базі потужностей приміщення терапевтичного відділення Центральної міської лікарні на період карантину. Фактично, це дозволить збільшити кількість місць у реанімації із 9 до 20, що надзвичайно важливо сьогодні. Для кадрового забезпечення посту розроблена схема чергування, у якій будуть задіяні лікарі та медичні сестри з інших закладів охорони міста: лікарні швидкої медичної допомоги, пологового будинку тощо.
- Ми ще і ше раз закликаємо кропивничан дотримуватися карантину: носити індивідуальну засоби захисту, зберігати дистанції, користуватися антисептиками, уникати скупчень людей, - підкреслила Оксана Макарук. – Варто бути відповідальними перед собою і громадою і пам’ятати, що медичні працівники працюють сьогодні на межі власних сил.
Паралельно, у Кропивницькому опрацьовується питання будівництва на території міської лікарні на Салганних пісках власної кисневої станції та прокладання кисневих магістралей до стаціонарного відділення.
У закладах освіти обласного центру завдяки вчасно запровадженій дистанційній формі навчання і оголошеним канікулам, рівень захворювання на ГРВІ серед школярів скоротився із 12% до 5% дітей.
- Після вивчення поточної ситуації і проведених консультацій ми прийняли рішення продовжити онлайн- навчання із 12 по 24 квітня, - повідомила Лариса Костенко. – Розраховуємо, що це додатково дозволить розірвати ланцюжки контактів під час нової хвилі пандемії і зменшити рівень захворювань серед учнів і педагогів. І, хоч дистанційне навчання не може бути повноцінною заміною стаціонарному, сьогодні головним нашим завдання є адаптація до нових реалій, збереження життя і здоров’я людей. Тільки спільними і злагодженими діями ми подолаємо новітній виклик часу всім нам.