У Кропивницькому оприлюднили підсумки голосування за громадські проекти
Сьогодні, 24 травня, під час круглого столу, у якому взяли участь секретар міської ради Андрій Табалов, автори проектів та представники Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ, було оголошено проекти, які під час голосування отримали найбільшу підтримку кропивничан.
За словами Андрія Табалова, Кропивницький став лідером серед інших подібних міст, у яких уже була реалізована програма «Громадський бюджет», оскільки для участі у голосуванні було зареєстровано 96 проектів. Для прикладу він навів міста Житомир та Чернігів, де було подано 50-60 проектів.
Також секретар міської ради відзначив, що під час реалізації програми громадської ініціативи було виявлено і певні недоліки. Так, багато поданих проектів мали вузьконаправлениу спеціалізацію, в основному переслідували мету вирішення питання енергозбереження у навчальних та виховних закладах міста, які можна було б реалізувати в рамках профільних галузевих програм.
- Пpoфiльним упpaвлiнням булo нaдaнo пpoтoкoльнi дopучення пpoaнaлiзувaти вci мaлi тa великi pейтингoвi пpoекти, i визнaчити мoжливicть фiнaнcувaння чеpез вiдпoвiднi бюджетнi пpoгpaми тих, щo мaють вузьку гaлузеву cпецiaлiзaцiю, - наголосив Андрій Табалов. - Це неoбхiднo зробити для тoгo, щoб кoшти з гpoмaдcькoгo бюджету пішли на реалізацію тих пpoектів, якi мaють зaгaльну coцiaльну кopиcть.
Секретар міської ради подякував кропивничанам за активну участь у розробці проектів, їх просуванні і підтримці, а спеціалістам Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ за допомогу в реалізації програми “Громадський бюджет” у Кропивницькому.
- Нарешті між міською владою і громадськістю скресла крига, почалась активна співпраця і взаємодія, - підкреслив начальник відділу з питань внутрішньої політики міської ради Сергій Запорожан. - Це стало вагомим досягненням в рамках реалізації програми “Громадський бюджет”.
Слова подяки за можливість втілити власні ідеї в життя пролунали і від присутніх на заході авторів проектів. Вони запевнили, що і надалі генеруватимуть цікаві та корисні ідеї для міста.
Нагадаємо, що серед малих проектів у Кропивницькому визначилися 22 переможці:
-
Створення вiльної wi-fi зони в ЗОШ I-II ст. – лiцей № 19 - 1073 голосів (37,65 тис грн.);
-
Проведення енергетичного аудиту в дошкiльному навчальному закладi (ясла- садок №74 «Золотий пiвник») - 837 голосів (50 тис грн.);
-
Реконструкцiя спортивного майданчику в центрi мiста - 730 голосів (100 тис грн.);
-
ЗОШ I-III ст. №24 – ЦДЮТ «Оберiг» - тепла та затишна школа - 582 голоси (89,5 тис грн.);
-
Встановлення спортивного майданчику на територiї НВО № 35 - 404 голоси ( 90 тис грн.);
-
Шкiльний марафон роздiльного збору вiдходiв Let’s do it, Ukraine – school recycling! - 375 голосів (51 980 тис грн.);
-
Проведення енергетичного аудиту в КЗ «НВО лiцей-школа- дошкiльний навчальний навчальний заклад "Вiкторiя-П" - 355 голосів (50 тис грн.);
-
Сучаснiй школi – сучасний вигляд ЗОШ I ст. «Мрiя» - 302 голоси (100 тис грн.);
-
Проведення енергетичного аудиту в КЗ НВО ЗНЗ I-III ст. № 1 ДЮЦ «Перлинка» - 268 голосів (50 тис грн.);
-
Замiна вiкон в навчальному закладi на металопластиковi Спецiалiзована ЗОШ I-III ст. № 14 - 240 голосів (100 тис грн.);
-
Сквер «Молодiжний громадський простiр» мiж вулицями Жадова i Попова - 235 голосів (100 тис грн.);
-
Проведення енергетичного аудиту КЗ НВО «СЗОШ №1- ДНЗ» - 225 голосiв (50 тис грн.);
-
Освiтлення територiї ясла- садочку комбiнованого типу № 54 - 211 голосів (100 тис грн.);
-
Замiна вiкон гiмназiя нових технологiй навчання - 188 голосів ( 99 820 тис грн.);
-
Здоровi дiти – наше майбутнє Облаштування спортивно- iгрового майданчику для проведення урокiв фiзкультури для вихованцiв дошкiльного НЗ – спецiалiзована школа I-II ст. лiцей «Ор-Авнер», КЗ «Центр соцiальної реабiлiтацiї (денного перебування) дiтей iнвалiдiв - 182 голоси (80 тис грн.);
-
Кiнотеатр пiд вiдкритим небом проспект Винниченка Парк «Козачий острiв» - 178 голосiв (100 тис грн.);
-
Проведення енергетичного аудиту в НВО № 20 - 143 голоси (50 тис грн.);
-
Здоровий спосiб життя – успiшна нацiя України (Обладнання мультифункцiонального спортивного майданчику вул. В. Чмiленка, 71 та 73 прибудинкова територiя) - 131 голос (96 815 тис грн.);
-
Благоустрiй прибудинкової територiї для вiдпочинку жителiв буд. 29 та 101 мiкрорайону - 116 голосiв (95 200 тис грн.);
-
Проведення енергетичного аудиту в ДНЗ (ясла-садок) № 3 «Незабудка» - 106 голосiв (50 тис грн.);
-
«Сiмейний вiдпочинок» (Облаштування зон вiдпочинку на подвiр’ї житлового будинку вул. Волкова, 30 ОСББ «Рiдний дiм-30») - 105 голосiв (99 859 тис грн.);
-
Встановлення огорожi навколо подвiр’я ЗОШ ст. № 3 - 97 голосiв (100 тис грн.).
Безсумнівним лiдером серед великих проектів став “Благоустрiй скверу "Покровський” із кошторисом 740,5 тисяч гривень. Він набрав 1839 голосiв і на 135 пунктів випередив проект, що посів друге місце – “Зiгрiємо наших дiтей та покращимо обличчя нашого мікрорайону”, яким передбачається заміна вікон в приміщеннях НВО №8. Вартість енергоощадного проекту складає 795,6 тисяч гривень і не може бути профінасована у повному обсязі, адже бюджет великих проектів не може перевищувати 1,2 мільйона гривень.
Якщо проект НВО №8 міська рада Кропивницького знайде можливість реалізувати через програму розвимтку закладів освіти, то в рамках Громадського бюджету може бути реалізована ідея створення у селищі Новому літнього концертного комплексу “Амфітеатр”. Цей проект з бюджетом 500 тисяч гривень фінішував третім, за нього віддали свої голоси 1269 кропивничан.
З повним рейтингом голосування за проекти громадської ініціативи можна ознайомитися за посиланням.