У Кропивницькому на виборах Президента України діятимуть 123 виборчі дільниці

Понеділок, 18 березня 2019 17:52

Питання стану готовності виборчих дільниць Кропивницького при підготовці та проведенні чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року стало одним з головних порядку денного апаратної наради міського голови Андрія Райковича з керівниками виконавчих органів міської ради сьогодні, 18 березня.

- З метою сприяння окружній виборчій комісії та дільничним виборчим комісіям у Кропивницькому, належному матеріально-технічному забезпеченню при підготовці і проведенні виборів, міським головою видано розпорядження від 21.02.2019 № 19 «Про підготовку та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року», яким утворено міську робочу групу з підготовки та проведення виборчої кампанії, - відзначила начальник управління апарату міської ради Людмила Масло. - Також розпорядженням міського голови були визначені працівники, відповідальні за здійснення контролю за належним матеріально-технічним забезпеченням дільничних виборчих комісій при підготовці та проведені чергових виборів Президента України.

За інформацією Людмили Масло, по місту Кропивницькому утворено 123 виборчі дільниці: по 99 виборчому округу - 110 виборчих дільниць, по 100 виборчому округу - 13. Звичайних виборчих дільниць - 107, спеціальних виборчих дільниць - 16.

Голова міської робочої групи з підготовки та проведення чергових виборів Президента України. секретар міської ради Андрій Табалов особисто проінспектував приміщення окружної виборчої комісії по вулиці Яновського, 60. Окружна виборча комісія в повному обсязі забезпечена усіма матеріально-технічними засобами.

За звітами відповідальних працівників міської ради, виборчі дільниці у Кропивницькому на 99 % забезпечені матеріально-технічним обладнанням (відповідно до вимог Постанови ЦВК), а саме, мають у достатній кількості столи, стільці, сейфи або металеві шафи, комп’ютери, принтери, державні прапори, зовнішнє та аварійне освітлення, медичні аптечки, засоби протипожежної безпеки тощо.

- Хочу звернути увагу, що перед керівниками комунальних закладів, підприємств, установ, де розташовані виборчі дільниці, систематично ставиться питання щодо неухильного дотримання нормативів законодавства, - підкреслила начальник управління. -  Зокрема. це дотримання вимог до приміщень, які мають бути обладнані пандусом або кнопкою виклику, що дозволить людям з інвалідністю реалізувати їх права, голосувати та брати участь у виборах.

З ініціативи секретаря міської ради робот із технічної підготовки виборчих дільниць у Кропивницькому були розпочаті завчасно. Так, було оперативно проведено наради щодо перенесення виборчих дільниць, а саме:

  • в/д № 350816, розташована в приміщенні центру дитячої та юнацької творчості, перенесено в приміщення школи-інтернат, ліцей «Сокіл»;
  • в/д № 350913, розташовану в приміщенні кібернетико-технічного коледжу, перенесено в приміщення КЗ навчально-виховного об’єднання № 6;
  • в/д № 350903, розташована в приміщенні дочірнього підприємства шпагатно-вірьовочні вироби, перенесено в ДНЗ «Ластівка»;
  • в/д № 350908, розташовану в приміщенні Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати, перенесено в приміщення комунального некомерційного підприємства «Обласна клінічна дитяча лікарня Кіровоградської обласної ради»;
  • в/д № 350916, розташована в міському палаці культури ім. Компанійця, перенесена в приміщення державного закладу професійно-технічної освіти, ліцей сфери послуг і торгівлі;
  • в/д № 350 878, яка була розміщена в приміщенні товариства з додатковою відповідальністю «МЕТАЛПРОМТАРА», перенесена в приміщення Кіровоградського районного будинку культури.
  • спеціальну в/д № 350932, розміщену в комунальному закладі «Міської лікарні № 2 ім. Святої Анни міста Кропивницького» тимчасово закрито, у зв’язку з проведенням ремонту приміщення.

Крім того відділ ведення державного реєстру виборців Фортечної районної у місті Кропивницькому ради був переведений із приміщення кібернетико-технічного коледжу, де триває реконструкція, до приміщення за адресою: вул. Гоголя, 131.

Під час засідання обласної робочої групи з питань підготовки та організації проведення виборів під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Коваленка голова міської робочої групи Андрій Табалов порушив питання щодо сприяння та впливу на керівників установ, підприємств, організацій, які не належать до комунальної форми власності міста, але в приміщеннях яких розміщені виборчі дільниці, щодо забезпечення їх повною мірою комплектуючою технікою, обладнанням, інвентарем тощо.

Всього члени міської робочої групи з підготовки та проведення виборчої кампанії здійснили 19 виїздів на підприємства, де розташовані виборчі дільниці.

У п’ятницю, 15 березня, на «Гарячій лінії» міського голови мешканці міста мали можливість отримати відповіді на запитання щодо реалізації виборчих прав від керівників відділів ведення державного реєстру виборців Подільської та Фортечної районних у місті Кропивницькому рад.

Виконавчі комітети Подільської та Фортечної районні у місті Кропивницькому ради провели інвентаризацію щодо придатності та використання виборчих скриньок для голосування.

Відділи ведення Державного реєстру виборців Подільської та Фортечної  районних у місті Кропивницькому рад забезпечили складання та видачу попередніх списків виборців для проведення голосування та іменні запрошення, які будуть передані ДВК не пізніше 22 березня 2019 року.

Одночасно, для мешканців Кропивницького надаються систематичні консультації щодо реєстрації та включення до списків виборців.

Усі новини