У Кропивницькому на даху гуртожитку розпочався демонтаж комуністичної символіки

Середа, 12 травня 2021 16:58

Коли слова не розходяться з ділом: як і було заявлено міською владою, металеву конструкцію з комуністичним лозунгом на будинку по вулиці Соборній, 22, літери якої перебувають в аварійному стані, почали демонтувати одразу ж після травневих свят.  Сьогодні, 12 травня, хід виконання робіт перевірив секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка.

Демонтують символіку працівники КП "ЖЕО №3", на балансі якого і перебуває цей гуртожиток.

Опісля Олег Колюка разом із заступником міського голови Олександром Вергуном зустрівся із громадськими активістами в Кропивницькій міській раді.

- Сьогодні зранку я оглянув хід робіт по демонтажу літер на даху будинку по вулиці Соборній. Виконують роботи працівники ЖЕО і буквально за пару днів цей напис буде повністю знято. Отже, свої обіцянки ми виконуємо, - наголосив Олег Колюка.

Під час зустрічі обговорили також поточний стан справ щодо виконання норм законодавства про декомунізацію й на інших об'єктах із радянською символікою у Кропивницькому. Зокрема, йшлося про пам'ятники  Комсомольським поколінням Кіровоградщини та Героям Громадянської та Великої Вітчизняної воєн.

Демонтаж напису і радянської символіки на пам'ятнику Героям Громадянської та Великої Вітчизняної воєн також розпочнеться найближчими днями, це буде перший етап декомунізації даного об'єкту. Сам же пам'ятник, ймовірно, буде знесено на етапі підготовки до будівництва церкви у сквері Слави. Однак попереду на організаторів  іще чекає низка організаційних моментів: обрахування кошторису і проведення тендеру на здійснення будівельно-монтажних робіт.

Є питання і по пам'ятнику  Комсомольським поколінням Кіровоградщини, щодо якого раніше озвучувалися пропозиції про його осучаснення і надання йому нового проукраїнського патріотичного вигляду. У свою чергу, міська рада вже розпочала  роботу у цьому напрямку: управління культури і туризму проводить відповідні консультації із скульпторами. Однак громадські активісти планують проводити свої консультації з волонтерами, ветеранами АТО-ООС. Останні схиляються до позиції, що цей пам'ятник теж потрібно зносити.

- Декомунізація має бути в серцях і в думках, вона не повинна зводитися до тотальної руйнації різних об'єктів архітектури. Сподіваюся ми дійдемо консенсусу з громадськістю. І далі працюватимемо з вами у такому ж конструктивному руслі, - підсумував Олег Колюка.

Усі новини