У Кропивницькій міській раді триває підготовка до чергової сесії: працюють постійні депутатські комісії

Понеділок, 1 травня 2023 16:10

Депутати Кропивницької міської ради активно готуються до чергової сесії. Нині триває  робота постійних депутатських комісій. Засідання одразу двох комісій: з питань архітектурної діяльності, містобудування та капітального будівництва під головуванням депутата міської ради Артема Стрижакова, а також з питань місцевого самоврядування, прав і свобод людини, депутатської етики та регламенту, яку провів депутат Максим Линченко,  відбулися сьогодні, 01 травня.

На розгляд членів депутатських комісій виносилися низка питань, серед яких були спільні — про розгляд електронної петиції щодо заборони діяльності упц мп на території області та міста Кропивницького, а також про розгляд проєкту рішення  “Про перейменування вулиць, провулків, тупиків”.

На обох комісіях про електронну петицію щодо заборони діяльності упц мп на території  Кропивницького доповіла начальниця відділу комунікацій із громадськістю Кропивницької міської ради Оксана Горбенко.

- Законодавство передбачає два шляхи припинення діяльності релігійної громади: у судовому порядку або за рішенням самої громади за результатами загальних зборів. Нині на розгляд Верховної Ради планується винесення законопроєктів щодо заборони діяльності УПЦ. Вони, зокрема, містять таке формулювання: “Не допускається діяльність релігійних організацій, які афілійовані із центрами впливу релігійних організацій, керівний центр управління яких знаходиться за межами України в державі, яка здійснює збройну агресію проти України”. Також вносяться зміни щодо реалізації механізму дії цієї заборони, - пояснила Оксана Горбенко.

Голова депутатської комісії з питань архітектурної діяльності, містобудування та капітального будівництва під головуванням депутата міської Артем Стрижаков зазначив, що рішення щодо  діяльності упц мп у Кропивницькому прийматимуть депутати міської ради на сесії, а депутатська комісія озвучену інформацію щодо петиції взяла до відома.

Комісія ж з питань місцевого самоврядування, прав і свобод людини, депутатської етики та регламенту підтримала проєкт рішення зі зверненням до Верховної Ради України щодо прийняття відповідних  законодавчих ініціатив.

Обидві комісії погодили також проєкт рішення міської ради “Про перейменування вулиць, провулків, тупиків”.

Крім того, депутатська комісія з питань архітектурної діяльності, містобудування та капітального будівництва погодила проєкт рішення про внесення змін до Програми капітального будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів комунального господарства і соціально-культурного призначення міста Кропивницького на 2022-2024 роки. У разі ухвалення цього рішення депутатами міської ради на сесії, майже в усіх навчальних закладах Кропивницького замінять старі вікна на енергозберігаючі і відремонтують аварійні дахи. Члени комісії погодили також проєкт рішення на надання згоди на безоплатну передачу водопровідних закінченого будівництвом об’єкта по вулиці Полтавській від провулка Об’їзного до вулиці Васнецова у спільну власність територіальної громади.

Комісія з питань місцевого самоврядування, прав і свобод людини, депутатської етики та регламенту розглянула іще одну електронну петицію  - про встановлення нової комендантської години в Кропивницькому.

Авторка петиції звертається до міської ради з проханням про скорочення комендантської години в Кропивницькому з 00:00 до 04:00, пояснюючи це тим, що “багато людей працюють в нічну зміну або повинні займатися своїми справами пізно ввечері, також, є нагальна потреба в доступі до лікарень та аптек у пізній час”.

Роз'яснення з цього приводу надав військовий комендант Кіровоградської області Андрій Лисенко.

- У міської ради немає таких повноважень встановлювати коменданстьку годину у воєнний час, скорочувати її тривалість чи подовжувати. Встановлення комендантської години належить до повноважень військового коменданта області, міст та районів. Кіровоградщина транзитна область в тому числі і для військових, аби менше привертати зайву увагу до таких переміщень та ще й коли тривалість світлового дня збільшилася, тому про скорочення комендантської години мова наразі не йде. Усі об'єкти критичної інфраструктури і підприємства які працюють у нічний час мають встановлені перепустки для своїх працівників.

Андрій Лисенко зазначив, що додаткові роз'яснення іще будуть надані і автору петиції, і в публічній площині, саму ж петицію він запропонував відхилити, ці пропозиції члени комісії підтримали.

Нагадаємо, що  комендантська година в Кропивницькому, як і по всій області, діє від 23:00 до 05:00.

Також члени комісії підтримали проєкт рішення “Про встановлення партнерських відносин між Кропивницькою міською територіальною громадою і громадою німецького міста Крефельд” та низку інших важливих для забезпечення  життєдіяльності  громади рішень.

Усі новини

Вісім років, як ми — кропивничани!
П'ятниця, 12 липня 2024 15:21