У Кропивницькій міській раді опрацювали невідкладні заходи на місці вибуху у будинку по вулиці Юрія Коваленка

Четвер, 23 березня 2023 17:18

Сьогодні, 23 березня, у Кропивницькій міській раді відбулося вже друге засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна.

Порядок денний засідання мав єдине питання: про вжиття невідкладних заходів з ліквідації наслідків вибуху у квартирі на шостому поверсі дев’ятиповерхового будинку по вулиці Юрія Коваленка 5, корпус 2. Цим будинком опікується ОЖБК.

За інформацією ГУ ДСНС України в Кіровоградській області повідомлення про вибух надійшло сьогодні зранку о 09.23. По прибуттю підрозділу надзвичайників встановлено, що на шостому поверсі стався вибух (попередньо газоповітряної суміші) без подальшого горіння, але з руйнуванням міжкімнатних перегородок, балкону, вікон та вхідних дверей. Будівля дев'ятиповерхова на шість під'їздів, опалення централізоване, частково індивідуальне, освітлення електричне, стіни та перекриття залізобетонні. На місці виявлено одну травмовану особу, якого госпіталізовано до КНП “Кіровоградська обласна лікарня Кіровоградської обласної ради” з опіками тіла різного ступеню, стан тяжкий.

Попередньо, внаслідок вибуху, у квартирі 203 зруйновано міжкімнатні перегородки, балкон, вікна та міжкімнатні і вхідні двері. В сусідніх квартирах пошкоджено вікна та вхідні двері. На п'ятому та сьомому поверхах у квартирах пошкоджено вхідні двері. В шостому під'їзді пошкоджено двері ліфта, вибиті вікна. Пошкоджено вікна в поряд розташованих багатоповерхових будинках. Інформація щодо руйнувань конструкцій встановлюється. Протягом дня біля багатоповерхівки працював міський штаб з ліквідації надзвичайної ситуації, де обліковують потреби постраждалих — за день надійшло 49 заяв від мешканців цього будинку. Продовжить штаб свою роботу і завтра, 24 березня.

Силами ГУ НП України в Кіровоградській області організовано цілодобову охорону місця події.

Триває оцінка ступеню пошкоджень, коли буде готовий висновок, комісія ТЕБ та НС прийме рішення про кваліфікацію цієї події, з подальшими рішеннями про юридичний супровід та фінансування ремонтних робіт.

- За попередніми результатами обстежень дана подія кваліфікована як надзвичайна ситуація об'єктового рівня техногенного характеру. На цій підставі відповідні комунальні служби та виконавчі органи міської ради отримали доручення щодо організації надання допомоги людям . По-перше, є пошкоджені будівельні конструкції і зрозуміло, що потрібно речі побуту з квартир перемістити , аби надати доступ у приміщення для виконання невідкладних будівельних робіт і з цим треба мешканцям допомогти . Що стосується відселення, то запропоновано такі об'єкти: соціальний гуртожиток і готель “Турист”. Після висновку будівельної експертизи прийматиметься і рішення про відселення. Наразі штаб працює, отримуємо інформацію від постраждалих і на підставі цих звернень вирішуватимемо як далі допомагати людям. Чи готова міська рада допомагати питання не стоїть, ми повинні це робити, - прокоментував ситуацію Олександр Мосін.

Після попередніх обстежень, у ті квартири, куди дозволили експерти, люди мають змогу повернутися, мешканці найбільш постраждалих квартир від запропонованих варіантів розселення від міської ради поки що відмовились, їх прихистять родичі.

Усі новини