У Кропивницькій етнолабораторії “Баба Єлька” презентували вишиванку із закодованим символом України

Четвер, 19 травня 2022 16:45

У Кропивницькому в етнолабораторії “Баба Єлька” презентували вишиванку, знайдену на смітнику, із закодованим символом України, під час виставки, яка відкрилася сьогодні, 19 травня, у всесвітній День вишиванки.

Чотири десятки експонатів, представлених на виставці, привезені з фольклорних експедицій учасників проекту “Баба Єлька”. Утім головною “зіркою” експозиції стала сорочка, знайдена на смітнику у Кропивницькому. Історію знахідки розповіла засновниця етнолабораторії Інна Тільнова.

- Цю сорочку знайшла на смітнику кропивничанка-волонтерка і принесла її до гурту волонтерів, які плели сітки, щоб подерти на дрантя. Коли ж там побачили знахідку, з’ясувалося, що це вишиванка, зроблена в 50-ті роки минулого століття. Сорочка дивом вціліла і потрапила до етнолабораторії “Баба Єлька”. Я впевнена, що знайдена на смітнику саме під час війни фантастична вишита сорочка – це знак, який свідчить, що не так просто знищити те, що має потужну силу, - розповіла Інна Тільнова. - До того ж, якщо придивитися до малюнка, вишитого на сорочці, можна помітити поєднання двох кольорів — жовтого і синього. Це закодований у вишивці символ України.

В музеї можна побачити і нові експонати, привезені з експедицій селами Кіровоградщини - весільну сорочку, яка зберігалася в шкільному музеї села Димине Новоукраїнського району, чоловічу сорочку з Розумівки Олександрівського району, керсетки та інший одяг, який носили українці.

Проанонсувала Інна Тільнова і ще один проект, який реалізовуватиме спільно з майстринею Анною Барановою — уродженкою Кропивницького, яка жила у Харкові, а з початком воєнних дій переїхала у рідне місто. Дівчата готуватимуть до видання книгу про вишиванки Кіровоградщини. В книзі будуть представлені фотографії вишиванок, історії про них, а також доступні схеми і техніки вишивки.

А поки побачити вишиті сорочки і традиційний одяг, притаманний жителям області, можна виставці в етнолабораторії “Баба Єлька”, яка триватиме до 26 травня.

Усі новини