Творчий мікс художньої школи імені Олександра Осмьоркіна

Понеділок, 10 грудня 2018 17:14

«Творчий мікс: викладачі-учні» - під такою символічною назвою презентовано виставку у Кропивницькому в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна напередодні дня народження видатного художника і педагога.

 Її експозицію складають понад тридцять доробків викладачів та кращих учнів міської художньої школи, якій в 1992 році з нагоди відзначення 100-річного ювілею митця було присвоєно ім’я Олександра Осмьоркіна. Живописні та графічні композиції, скульптурні доробки та декоративні вироби вражають розмаїттям образотворчих технік та професіоналізмом виконання. Виставка, за словами директора школи Ганни Тимофієнко, адресована, перш за все, потенційним учням художньої школи, а також всім шанувальникам прекрасного з метою популяризації образотворчого мистецтва, сприяння розвитку дитячої та юнацької творчості.

Слід зазначити, що в художній школі працює надзвичайно творчий педагогічний колектив.  Досвідчені викладачі, багато з яких є членами Національної Спілки художників України та Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, лауреатами обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна, професійно передають дітям свої знання з живопису, рисунку, скульптури, декоративного мистецтва та історії світової образотворчості.

Чимало учнів школи, а їх зараз навчається понад 350, є активними учасниками та дипломантами міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок-конкурсів, в тому числі започаткованого музеєм за підтримки відділу культури і туризму Міської ради міста Кропивницького Художнього конкурсу до Міжнародного дня захисту дітей «Молодіжна палітра», що носить ім’я відомого художника і педагога - заслуженого працівника культури України, члена Національної Спілки художників України, лауреата обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «національна традиція» Леоніда Івановича Бондаря (1938 - 2013), який понад двадцять років очолював міську дитячу художню школу. Тож, нинішня виставка присвячена 80-річчю з дня народження Леоніда Бондаря, мистецькі та педагогічні традиції якого продовжуються і втілюються в життя, зберігаючи основи академічної школи та впроваджуючи новітні форми навчання, адаптовані до сучасності.

Спільний вернісаж зрілих художників та їх юних вихованців привернув чималу увагу поціновувачів образотворчості, адже не так вже й часто можна наочно прослідкувати переємність творчих традицій та мистецьких уподобань. З презентацією виставки її учасників привітала начальник відділу культури і туризму Анна Назарець і  висловила подяку колективу школи за активну участь в проведенні міських культурно-просвітницьких заходів. Поділилися своїми спогадами про школу також її випускники - заслужений художник України Андрій Надєждін і завідуючий картинною галереєю Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» обласного художнього музею Анатолій Кімнатний, добрим словом вони згадали і свого вчителя Леоніда Бондаря, який навчав їх не лише живопису, а й вмінню цінувати прекрасне і відображати його в своїх мистецьких роботах.  

Запрошуємо всіх мешканців та гостей міста завітати до музею і познайомитися з виставкою, що надихає на творчість і спонукає до світлих думок, сповнюючи радістю і гарним настроєм.

 

Чернова Віта, директор

художньо-меморіального

музею О.О.Осмьоркіна

Усі новини