Тонка крига - основні правила безпеки і поведінки на льоду

П'ятниця, 13 січня 2023 15:58

Цьогорічна зима видалась досить теплою і супроводжується значними коливаннями температури. Після нещодавніх  морозів синоптики прогнозують значне потепління, крига на водоймах і так досить тонка, а під час відлиги стає в рази небезпечнішою.

Рятувальники вкотре звертаються до громадян з проханням не виходити на тонку кригу, а тим паче не дозволяти дітям бавитися на річках

Закликають кропивничан бути вкрай обережними та виконувати елементарні правила поведінки на льоду і у  відділі з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради.

- Особливо звертаємо увагу батьків на те, що необхідно провести бесіди зі своїми дітьми і розповісти про основні  правила поведінки на льоду, - наголошує начальник відділу Сергій Коваленко.

Рекомендації стосовно порушеної теми, наступні:

  • не виходьте на тонку кригу, крижаний укрив можна вважати міцним тільки за тривалої (протягом кількох днів) температури від — 10⁰С;
  • не поспішайте, придивіться, чи немає  на кризі будь-яких тріщин, розломів, підозрілих місць або нерівних поверхонь;
  • найбільш міцний і надійний крижаний укрив – прозорий, що має синюватий (чи зеленкуватий) відтінок, якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся, не біжіть, а відходьте повільно не відриваючи ступні ніг від льоду.

Пам’ятайте! Безпека кожного залежить від правильних дій! Тому не будьте легковажними та дотримуйтесь елементарних правил безпеки, що в результаті збереже ваше життя і життя людей, які знаходяться поруч з вами.

Обов’язково поділиться цими правилами з близькими та дітьми.

Усі новини