"Сюїта золотого ювілею": Кропивницька музична школа №2 імені Юлія Мейтуса відзначила 50-річчя від заснування

П'ятниця, 13 грудня 2024 11:56

Святковим концертом «Сюїта золотого ювілею» відзначила   Кропивницька музична школа № 2 імені Юлія Мейтуса 50-річчя від дня створення  мистецького навчального закладу.

Саме 1974 року в будівлі на вулиці Гоголя першого вересня тринадцять викладачів на чолі з директором школи В’ячеславом Івановим розпочали заняття зі своїми першими шістдесятьма учнями. Уже за кілька років у школі діяли музичні дуети, тріо, ансамблі учнів та викладачів, які демонстрували високий рівень виконавської майстерності. А через шість років тут виник знаний згодом серед шанувальників музики викладацький оркестр камерної музики під керівництвом Геннадія Єрьоменка. 1984 року школу очолив Зарій Макієвський. За його директорування її через сім років з вулиці Преображенської перемістили в нове приміщення на вулиці Євгена Маланюка. Із 1998 по 2021 рік заклад очолювала Валентина Ревенко, а із 2021 по 2023 – Вікторія Шелабокова. Сьогодні талановитий колектив музичної школи натхненно працює під орудою Олени Надутенко – викладача вищої категорії, кандидатки педагогічних наук.

У складний період воєнного стану музична школа №2 імені Юлія Мейтуса стала потужною складовою системи патріотичного виховання молоді у Кропивницькому, оплотом світла та віри у майбутнє України.

- Надзвичайно важливо, що школа зберегла та адаптувала до сучасних реалій традиції музичної педагогіки, тому користується надзвичайним авторитетом у громаді  і повагою у мистецькому середовищі, - відзначила Олена Надутенко. -  Батьки довіряють нам найдорожче, що у них є - своїх дітей. Підтвердженням успішності нашого колективу учнів і педагогів є високі місця на конкурсах і фестивалях найвищого рівня.  .

Яскраві концертні програми, створення сучасних творчих проєктів, успішні виступи на виконавських конкурсах всеукраїнського та міжнародного рівня, чільне місце серед кращих педагогічних колективів не тільки Кропивницького,  Кіровоградської області, але і  всієї України – це сьогоднішні досягнення школи. Заслужену славу  педагогічний колектив завоював у звитяжній повсякденній праці, у пошуках та вихованні юних обдарувань. Надзвичайною популярністю у шанувальників музичного мистецтва користуються створені у школі творчі проєкти – Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Провесінь» та Всеукраїнський фестиваль-конкурс української академічної музики «Класик-проєкт» , присвячений пам’яті Юлія Мейтуса.

Педагогічний колектив школи - це професійні майстри своєї справи, талановиті, високоосвічені та енергійні викладачі, які  мають чіткі  визначені орієнтири для зростання та зміцнення, оптимізм і позитивний настрій для подальшої  творчої роботи та авторитет однієї із кращих мистецьких шкіл України.

Особливою гордістю педагогів є учні, які обрали своєю професією музичне мистецтво, адже в музичному  коледжі  зараз навчаються багато випускників, які продовжують  традиції колективу та примножують славу мистецтва рідного краю.  

Координує роботу комунального закладу управління культури і туризму Кропивницької міської ради на чолі із Анною Назарець.

- Коли ми бачимо виступи надзвичайно талановитих вихованців музичної школи №2, то добре розуміємо і відчуваємо,  для кого ми зобов'язані працювати, і  хто насправді є головними в нашій роботі, і за ким майбутнє нашого міста, а значить і всієї країни. Це-ви: талановита молодь, обдаровані діти! – відзначила Анна Назарець. -  Щиро вітаю великий творчий колектив школи з 50-річним ювілеєм і бажаю вам творчих успіхів і нових перемог!

Справжньою гордістю школи стали творчі колективи учнів і педагогів, які гідно презентують рідне місто в Україні і далеко за межами своєї країни. Нині Кропивницька  музична школа № 2 імені Юлія Мейтуса – це творчий колектив із п’ятдесяти трьох викладачів та більш ніж трьохсот учнів, що опановують мистецтво гри на сімнадцяти музичних інструментах.  

Сімнадцять неперевершених дитячих колективів школи, які примножують славу юних мейтусян, стали учасниками «Сюїти золотого ювілею»:

Ювілейний концерт урочисто відкрила «Ода школі», написану викладачами Катериною Соломєєвою та Оксаною Осадчук, у виконанні зразкових колективів «Веселка», керівник Ольга Черняхович, «Камертон», керівник Артем Олійник та солістів Катерини Соломєєвоі, Ольги Черняхович, Олени Соколенко та Крістіни Сербіної.

Кожен номер Сюїти відзначався різноманітністю та професійністю виконання. Щиро і по-дитячому емоційно виступили з привітаннями першачки, хор «Смайлики», керівник Олена Соколенко, концертмейстер Оксана Осадчук.

Ліричними мелодіями зачарували ансамбль скрипалів «Фантазія», зведений ансамбль «Рондо», керівник Людмила Ніколенко, концертмейстер Ніна Зубченко, камерний ансамбль викладача, керівник Владислав Царенко, концертмейстер Оксана Осадчук, камерне тріо «Віола», керівник Тетяна Павлова, концертмейстер Ніна Зубченко, випускник школи бандурист Ігор Таран, ансамбль гітаристів Керівник Володимир Лобач.

Запальна українська музика звучала у виконанні ансамблю «Рей-джаз» та оркестру народних інструментів «Верея», керівник Світлана Холіна, концертмейстер Анна Лисенко, інструментальний ансамбль « Гармонія», керівники Ганна Скачкова та Людмила Ніколенко, капели бандуристів «Украіночка», керівники Тетяна Поліщук та Еліна Калашнікова, хору «Камертон», керівник Артем Олійник, концертмейстер Олександр Сербін.

Додали жартівливої нотки концерту виступи дуету Олександри Шваюк та Олексія Кравченка, квартету викладачів Ганни Полтавчук, Оксани Бормінцевоі, Анни Лисенко та Олени Надутенко, хору «Веселка», керівник Ольга Чернязович, концертмейстер Ганна Полтавчук.

Вразили неймовірною ніжністю та професійністю виконання виступи духового оркестру «Сурми Єлисавету, та ансамблю викладачів «Диксилленд» - керівник неперевершений і надзвичайний Богдан Максименко.

Дуже драйвово вели концерт Олена Соколенко та Михайло Попов. Озвучення концерту у склатних умовах відключень електропостачання бездоганно забезпечив Андрій Жуку.

Яскравим фіналом концерту став виступ ансамблю «Диксиленд», керівник Боглан Максименко, хорів та солістів - випускників школи Ірини Трегубенко, Марії Бахтіноі, Яніни Соколенко та Роберта Кояви.

Усі новини