Святковий концерт в музеї Олександра Осмьоркіна

П'ятниця, 1 жовтня 2021 09:32

З нагоди відзначення Міжнародного дня музики – свята, яке за ініціативою Міжнародної музичної ради при ЮНЕСКО щорічно відзначається 01 жовтня, в музичній вітальні художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна Кропивницькому відбувся традиційний концерт учнів та викладачів музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза.

Юні музиканти грою на фортепіано, скрипці, віолончелі, флейті і бандурі, а також вокальними виступами створили надзвичайно гармонійну атмосферу, яка всім слухачам надала можливість не лише насолодитись мелодійними композиціями, а й зцілитися духовно, емоційно та фізично в такий суперечливий час.

- Символічно, що це є спільний мистецький захід міських закладів культури – музичної школи і  музею, яких поєднує той факт, що вони розміщені в ошатних будівлях – пам’ятках архітектури кінця 19 століття, зведених за проєктами талановитого єлисаветградського зодчого Якова Паученка, 155-річчю з дня народження якого і присвячено концерт, - відзначила директорка музею Віта Чернова.

Всіх присутніх зачарували оксамитові звуки старовинного роялю, який є окрасою колишнього будинку архітектора Якова Паученка, де нині  розміщується музей його племінника професора живопису Олександра Осмьоркіна. Особливо ж сподобався слухачам виступ ансамблю скрипалів «Промінчики». Юні музиканти під керівництвом свого викладача Олександра Романченка виконали надзвичайно ліричний твір «Ясени» відомого українського композитора-пісняра Олександра Білаша. В концерті взяли участь як учні випускного 8-го класу - вокалістка Марія Майстренко, так і ті, хто лише почав опановувати музичні інструменти. Нікого не залишила байдужим і гра на бандурі, яка є справжнім символом української культури. Доречним візуальним доповненням концертних номерів були тематичне слайдшоу, яке підготувала організаторка заходу завідувачка фортепіанного відділу Вікторія Делестьянова.

А завершилось святкове музичне дійство виступом ансамблю струнно-смичкових інструментів «Дивосвіт», одним з керівників якого є директорка школи Євгенія Малявкіна. Саме їй належить ідея влаштовувати концерти в музеї, під час проведення яких розширюється світогляд юних музикантів та виконується найважливіше завдання  школи - виховання високих естетичних смаків. До того ж, слова музей і музика мають спільний корінь, з давньогрецької мови музей – храм Муз, музика – мистецтво Муз, а Музи, як відомо, є богинями поезії, мистецтв і наук.

Ось так осінній концерт став подарунком не лише шанувальникам музичного мистецтва, а й всім викладачам до Дня вчителя та митцям пензля, адже незабаром і День художника.

Усі новини