«Спільно до навчання»: школи Кропивницького отримали необхідну комп'ютерну техніку від ЮНІСЕФ
Сьогодні, 21 жовтня, директорам кропивницьких шкіл передали комп'ютерну техніку придбану в рамках ініціативи “Спільно до навчання” дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, що реалізується в партнерстві з Асоціацією міст України. Зокрема, це ноутбуки, планшети, проєктори, настінні екрани та інтерактивні панелі, всього 70 одиниць техніки на загальну суму 1,5 мільйона гривень.
Освітній галузі міська влада приділяє особливу увагу, так було до війни і навіть зараз у Кропивницькому намагаються тримати цей вектор, відзначив начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович.
- Ми дуже задоволені тим, як розвивається освіта міста, базовим показником у цьому процесі якраз і є комп'ютеризація. Високий рівень уваги до освітньої галузі підтверджує міський бюджет, де 60% видатків передбачено на цю сферу. І ми маємо відповідний результат у якості навчання і у рівні знань наших учнів, - підкреслив Андрій Райкович.
Кіровоградщина, як тиловий регіон виконує надзвичайно важливі завдання зараз, під час війни. Найперше, це прийом вимушених переселенців, серед яких тільки дітей понад 20 тисяч — і охопити та забезпечити їх якісною освітою стало ключовим завданням. Саме тому Кропивницький разом з областю і потрапили до цього проєкту.
- Ініціатива “Спільно до навчання” спрямована на захист прав кожної дитини та створення можливостей безперервного навчання під час війни. Взагалі, одним із пріоритетів дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні є забезпечення навчання для всіх дітей у активній співпраці із профільним міністерством і владою на місцях, - наголосила координаторка освітньої програми Кропивницького офісу ЮНІСЕФ Світлана Стукало.
Під час зустрічі Андрій Райкович акцентував увагу га тому, що Кропивницький як і вся область, плідно співпрацює із фондом ЮНІСЕФ, і ця взаємодія в інтересах всієї громади продовжуватиметься і надалі. Підтримала позицію очільника регіону і Світлана Стукало.
Особливі слова подяки начальник ОВА адресував присутнім директорам-освітянам за виконувану ними активну роботу з виховання патріотичного національно свідомого молодого покоління.
- Більше того, педагоги тримають не лише освітній фронт, вони також невтомні волонтери фронту воєнного, - зазначив Андрій Райкович.
Довідково
«Спільно до навчання» – це ініціатива, започаткована Міністерством освіти і науки у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Першою леді України для підтримки освітнього процесу у 2022/2023 навчальному році. Ініціатива спрямована на захист прав кожної дитини та створення можливостей безперервного навчання у цей важкий час. У межах ініціативи МОН спільно з ЮНІСЕФ допоможе дітям налаштуватись на освітній процес, поліпшити їхнє фізичне та психічне здоров’я. Найголовнішим компонентом ініціативи є підтримка шкіл, освітян, батьків та дітей залежно від формату навчання.
Зростає кількість учнів, які повертаються до офлайн та змішаного формату навчання. Саме тому ЮНІСЕФ разом із партнерами запустив комплексну програму «СПІЛЬНО до навчання», яка включає різноманітні аспекти підтримки системи освіти. Зокрема, йдеться про підтримку Всеукраїнської школи онлайн, тренінги для вчителів, роздачу освітніх наборів для шкіл, обладнання освітніх просторів.