Соціальна підтримка дітей-сиріт є пріоритетним напрямком діяльності міської влади Кропивницького

Вівторок, 5 листопада 2019 14:12

Питання організації соціальної підтримки кропивницьких дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у 2019 році стало одним із головних на апаратній нараді міського голови у понеділок, 04 листопада.

За інформацією начальника управління з питань захисту прав дітей, Тетяни Тимоховської, гострою у Кропивницькому залишається  проблема соціального сирітства.  Протягом 2019 року в закладах охорони здоров’я на території міста було залишено десятеро дітей. Народження чотирьох дітей взагалі не було зареєстровано батьками.

У результаті скоординованих дій управління  двох дітей усиновлено, а двох  влаштовано у сім’ю патронатного вихователя.  Матеріали  ще по двох дітях направлено для постановки на первинний облік до інших районів Кіровоградської області. Стосовно інших чотирьох дітей  триває робота щодо влаштування їх до сімейних форм виховання.

У 2019 році управлінням виявлено 47 дітей, покинутих батьками або дітей, що залишились без батьківського  піклування. З них 32 дитини влаштовано до сімейних форм виховання, 5 дітей - до комунального закладу Дитячий будинок «Наш дім»,  7 -  до будинку дитини. Під опіку професійно-технічного закладу направлена 1 дитина.

- У місті Кропивницькому запроваджено нову форму сімейного виховання дітей, які перебувають в складних життєвих  обставинах та дітей, які залишились без батьківського піклування – патронат над дитиною.  На сьогодні в сім’ях патронатних вихователів проживають 3 дітей-сиріт та  2 дітей, які залишились без батьківського піклування, - зазначила Тетяна Тимоховська.

На виконання заходів Програми соціально-правового захисту дітей, профілактики правопорушень у дитячому середовищі та популяризації сімейних форм виховання на 2017-2019 роки, у 2019 році передбачено кошти в сумі 127, 1 тис. грн. Протягом січня - вересня 2019 року  використано  58, 2 тис. грн.

- На обліку Управління перебуває 390 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - зауважила начальник управління. -   Сімейними формами виховання охоплено 88%  від загальної кількості таких дітей. До інтернатних закладів діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, влаштовуються лише тоді, коли вичерпані всі можливості влаштувати дитину в сім’ю.

Крім того, у Кропивницькому зареєстровано 8 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з Донецької, Луганської областей.

Станом на 01 жовтня 2019 р.  на обліку перебуває 82 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, які можуть бути усиновлені.

- Проте кандидати в усиновлювачі  переважно бажають усиновити по одній дитині віком від 2 місяців до трьох років, рідше до п’яти. Із 82 дітей, що перебувають на обліку, тільки 8 дітей запитуваного віку. Це складає 9,6% від загальної кількості дітей, - підкреслила Тетяна Тимоховська.

В судах Кропивницького усиновлено 29 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 6 дітей - іноземними громадянами.

У місті Кропивницькому здійснюється нагляд за 153 сім’ями, в яких виховується 165 усиновлених дітей.

В місті функціонує 27 прийомних сімей, в яких виховується  40 дітей та 3 дитячі будинки сімейного типу, в яких проживає  25 дітей.

Управлінням ведеться  облік  неповнолітніх  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком  від 16  до 18 років, які потребують поліпшення житлових умов.

Спільно з адміністраціями закладів, піклувальниками дітей, прийомними батьками та батьками – вихователями постійно проводиться робота щодо постановки дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування на квартирний облік.

За словами Тетяни Тимоховської у 2019 році з метою придбання житла погоджено виплату грошової компенсації за кошти субвенції з державного бюджету 5 особам з числа дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2018 році діти-сироти отримали 11 квартир, куплені за кошти субвенції.

Усі новини