Скарбничка "Смілива гривня" у Кропивницькому ЦНАПі активно поповнюється

Середа, 10 серпня 2022 14:15

Кропивничани активно долучилися до благодійної акції "Смілива гривня", ініційованої Національним банком України. Упродовж трьох місяців по всій Україні триватиме збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень. Сума зібраних коштів буде перерахована на потреби ЗСУ.

У Кропивницькому усі охочі можуть нести монети на центральну рецепцію ЦНАП "Прозорий офіс".

"Мобілізація коштів для підтримки Збройних Сил України є одним із пріоритетних напрямів у роботі Національного банку з початку війни. 24 лютого Національний банк відкрив спеціальний мультивалютний рахунок для допомоги українським захисникам. За п’ять місяців від початку повномасштабної війни на цей рахунок  перераховано понад 20 мільярдів гривень. Проте війна триває, і підтримка для Збройних Сил України зараз потрібна, як і в перші дні війни. Наразі в обігу перебуває понад 14 млрд монет на суму понад 5 млрд грн. Значна кількість розмінних монет, зокрема монет номіналом 10 коп., а це  28,5% від загальної кількості монет в обігу та 50 коп. - 9,3% від загальної кількості,  часто не використовується громадянами для готівкових розрахунків та лежить у скарбничках чи кишенях. Водночас ці кошти можуть допомогти українським захисникам боронити країну від російського загарбника", - пишуть в НБУ.

Пункти мобілізації монет працюватимуть до 31 жовтня 2022 року у відділеннях уповноважених банків – АТ "Ощадбанк" та АТ "ПУМБ" в усіх регіонах країни, де працюють ці банки, зважаючи на безпечні умови роботи.

В НБУ додають, що можна також організувати колективний збір коштів серед громад певного району, житлового комплексу, на роботі або в інших спільнотах.

Цікаво, що 5 млрд грн – це приблизно 70 сучасних безпілотників BAYRAKTAR, або 25 реактивних артилерійських систем залпового вогню HIMARS, або 50 танків Т-90, або 150 машин бойової піхоти. 

- З кожним днем наша скринька поповнюється "Сміливими гривнями". Дорослі та діти несуть від копієчки до 10 гривень, - відзначають у Кропивницькому Центрі надання адміністративних послуг. - Сьогодні до нас з монетками завітали Василинка і Софійка. ДЯКУЄМО ВАМ!!!  Ще кілька днів і будемо викликати інкасаторів з Ощадбанку!!!

Усі новини