Ситуація під контролем: у Кропивницькому триває ліквідація наслідків повітряної атаки і надання допомоги постраждалим
Шістнадцяту добу у Кропивницькому тривають роботи з ліквідації наслідків повітряного удару безпілотників російських агресорів по території міста. Про ситуацію з ліквідацією наслідків ворожої атаки та надання допомоги постраждалим поінформував на брифінгу заступник міського голови Олександр Мосін сьогодні, 04 квітня.
На жаль, внаслідок підступного удару ворога по зоні житлової забудови обласного центру є не тільки поранені, а й один загиблий кропивничан. У лікарні помер 49-літній чоловік, який отримав в результаті повітряної атаки численні переломи, черепно-мозкову травму та опіки близько 90% тіла. Від тяжких уражень 27 березня його серце не витримало…
- Зрозуміло, що місто підтримає родину і виділить матеріальну допомогу на поховання, - запевнив Олександр Мосін і підкреслив, що всього до закладів охорони здоров’я за медичною допомогою внаслідок отриманих поранень звернулося 14 жителів міста, семеро з яких діти.
Посадовець подякував усім комунальним і державним спеціалізованим службам, фахівцям виконавчих органів міської ради, районних у місті рад, представникам благодійних фондів, громадських організацій, та і небайдужим кропивничанам, молоді міста, які одразу згуртовано включилися в роботу, підтримали своїх земляків, допомогли з розчищенням територій і закриттям вибитих вікон.
Створений оперативний штаб з ліквідації наслідків відпрацював у мікрорайонах, що найбільше постраждали від удару: Новомиколаївки і Балашівки: проводили побудинковий обхід, вели прийом заяв про пошкоджене майно, надавали людям психологічну та юридичну допомогу.
У той же час, число заяв про пошкоджене майно від мешканців міста щодня збільшується.
- Станом на 03 квітня до міської ради надійшло 396 заяв про шкоду, заподіяну атакою безпілотників: після аналізу з’ясувалося, що у 45 випадках люди зверталися одночасно письмово і на гарячі лінії, тому зафіксована кількість адрес, де є пошкодження – 351. Будівельні експерти опрацьовують їх, - повідомив Олександр Мосін. - Підтримка постраждалих здійснюватиметься за декількома напрямками: передусім це державна програма «еВідновлення», резервний фонд бюджету громади, допомога благодійних фондів та міжнародних організацій.
Першочергова увага, за словами посадовця, сьогодні приділяється складанню запитів на отримання допомоги за програмою єВідновлення. Станом на 03 квітня зафіксовано 91 такий запит, на 72 з них будівельні експерти склали відповідні акти і передали комісії з питань надання державної допомоги. Комісія опрацювала 33 акти і 19 з них вже внесла до Реєстру пошкодженого і знищеного майна, що дозволяє почати роботу з надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України. Максимальна сума компенсації може бути 350 тисяч гривень для квартири і 500 тисяч гривень для приватного будинку.
- Крім цієї державної компенсації, жителі пошкоджених будинків можуть отримати ще додаткову матеріальну допомогу з бюджету громади. Для цього постраждалі мають звернутися у відділ звернень громадян міської ради і написати відповідну заяву. Грошова допомога складатиме від 3 до 60 тисяч гривень. Також матеріальна допомога передбачена особам, які зазнали поранень. Залежно від ступеня тяжкості поранення на підставі відповідного медичного висновку, вона становить: 20 тисяч гривень — тяжке поранення, 5 тисяч — інші поранення. У разі загибелі чи смерті особи внаслідок атаки ворожих безпілотників призначається допомога в розмірі 30 тисяч гривень, - повідомив заступник міського голови.
Разом із цим Олександр Мосін зазначив, що працівники комунальних підприємств продовжують ліквідацію наслідків повітряної атаки. Завершені роботи із заміни розбитих вікон у будинку по вулиці Миру, 10, тут загалом встановили 99 вікон. Також зроблені заміри віконних отворів у будинках по вулиці Миру, 8 та 12 і по вулиці Василя Нікітіна, 23в. У квартирах з дерев’яними рамами спеціалісти ЖЕО №1 виконують заміну скла власними силами. Триває ремонт дахів на трьох багатоповерхівках: вулиця Братиславська,9а , Поповича, 10/2, Казанська, 7а. Тут роботи здійснюється за кошти резервного фонду міського бюджету.
Проведені заміри вікон і в будинках по вулиці Поповича 6, 8, 7б, 7в, провулку Ковалівський, 1а, 11/7, вулиці Чигиринська, 2, вулиці Братиславська 9, а, б, в, г, д. Тут нам допомогу надає міжнародна організація GEM. У неділю вікна мають бути завезені.
- Щодо вікон в закладах освіти, то ми розраховуємо на допомогу від громадської організації «Десяте квітня», яка співпрацює з УВКБ ООН. Вони розглядають наше клопотання щодо заміни вікон в гімназії Олени Журливої і Центрі професійної підготовки імені Єгорова. Ми маємо використати кожну можливість допомогти родинам, які потрапили в біду, щоб якнайшвидше відбудувати і відремонтувати пошкоджене житло, - насамкінець додав Олександр Мосін