Шелтеру у Кропивницькому бути: громада стала учасником проєкту “Міста, вільні від домашнього насильства”

Вівторок, 1 червня 2021 21:31

Заступник міського голови Кропивницького Сергій Колодяжний взяв участь у координаційній зустрічі керівників міст та громад – переможців проєкту “Міста, вільні від домашнього насильства” із представниками Уряду України, посольств Великої Британії та Канади в Україні та представниками Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA)

Учасники зустрічі познайомилися із регіональними координаторами проєкту, які проводитимуть тренінги з працівниками майбутніх притулків для жертв домашнього насильства і здійснюватимуть  консультативну підтримку на всіх етапах створення шелтерів.

У своєму коментарі після координаційної зустрічі Сергій Колодяжний зазначив, що у Кропивницькій міській раді вже ведеться активна робота у цьому напрямку, оскільки у 2021 році на створення мережі спеціалізованих служб для постраждалих від насильства передбачено і державну субвенцію місцевим бюджетам. За словами посадовця, міська влада винайшла приміщення для притулку з найоптимальнішим його розміщенням, створено мобільну групу, а департамент соціальної політики готує проєктно-кошторисну документацію для шелтеру і готує заявку до профільного міністерства щодо отримання необхідного фінансування.

 

Довідково:

У травні 2020 року Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) розпочав новий проєкт «Міста, вільні від домашнього насильства». Ключовим завданням проєкту є посилення спроможності та ролі міст і громад України у розбудові стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим особам, розвитку мережі якісних спеціалізованих послуг, покращення координації та міжвідомчої взаємодії суб’єктів на місцевому рівні, а також активізації та залученню мешканців громад до попередження та раннього виявлення таких випадків. За результатами проведеного у травні 2020 року конкурсного відбору, партнерами Проєкту на 2020-2023 роки стали 15 українських міст.

Завдяки підтримці урядів Великої Британії та Канади у 2021 році проєкт «Міста й громади, вільні від домашнього насильства» розширив підтримку у розбудові місцевих систем запобігання та протидії насильству та провів конкурсний відбір ще 15 територіальних громад партнерів проєкту з усіх областей України на 2021-2024 роки — серед відібраних громад партнерів проєкту і Кропивницька територіальна громада.

Усі новини