Рятувальники Кропивницького рекомендують дотримуватися правил безпеки під час святкування Водохреща

Вівторок, 18 січня 2022 11:20

Вже у середу, 19 січня,  на кропивничан очікує завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу – Хрещення Господнє. У цей день прихожани святять воду, яка зберігає свої цілющі властивості протягом року, а також пірнають в ополонку.

Напередодні  свята відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кропивницької міської ради  звернувся до містян із застереженням бути вкрай обережними, перебуваючи поблизу водних об’єктів під час святкування.

- До купання на Водохреща необхідно  ретельно підготуватися й дотримуватись усіх правил безпеки, оскільки для організму подібні процедури – це значний стрес, - наголосив начальник відділу Сергій Коваленко. -  Щоб не зашкодити здоров`ю під час купання на Водохреща, слід неухильно дотримуватися правил безпеки.

Посадовець порекомендував кропивничанам купатися лише в спеціально обладнаних місцях, що мають спуск із поручнями, а також у присутності медичної та рятувальної служби. Крім того, Сергій Коваленко  наголосив на безумовному врахуванні наступних порад фахівців перед зануренням у холодну воду:

  • Перед тим, як пірнути в ополонку, необхідно обов`язково порадитися з лікарем, адже існує цілий перелік гострих та хронічних захворювань, при яких зимове плавання протипоказане, особливо це стосується сьогодення, в період поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
  • Якщо ж рішення зануритись в холодну воду 19 січня на свято Водохреща таки прийнято, порада від медиків: пірнати в ополонку лише в тому разі, якщо Ви повністю здорові.
  • До пірнання в ополонку потрібно готуватися: організм повинен бути загартований. Для цього найкращий спосіб – контрастний душ: чергувати холодну та гарячу воду.
  • Ніяких алкогольних напоїв до купання! Вони сприяють розширенню судин, відтак організм швидко втрачає тепло і людина замерзає.
  • Перед  тим як зайти у воду потрібно зробити зарядку, побігати, пострибати, словом, максимально розігріти тіло. Для занурення обов’язково вибирайте ополонку, де є обладнаний спуск до води, щоб не підсковзнутися і щоб можна було легко та швидко вийти з крижаної води. Пам’ятайте, що купатися слід виключно в присутності медичної та рятувальної служби.
  • Занурюватися в ополонку потрібно поступово: перебувати у воді можна не більше 10-15 секунд. Після цього одразу загорнутися у теплий, сухий одяг, випити теплого чаю.
  • Стежте за тим, аби діти не купалися у холодній воді без нагляду дорослих. Не виходьте без потреби на лід (якщо він є), не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний.

Нехай ваш відпочинок буде безпечним!

Усі новини