"Рух без бар’єрів": у Кропивницькому опрацьовуються проєкти створення безбар’єрних маршрутів
Кропивницький став одним із 12 міст України, де запровадять безбар’єрні маршрути в рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року «Рух без бар’єрів».
Наразі фахівці департаменту містобудування та земельних ресурсів Кропивницької міської ради опрацьовують конкретні транспортно-пішохідні шляхи, які будуть організовані максимально доступно для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. На цих маршрутах всі локації будуть безбарʼєрними – це і перехрестя, переходи, заклади охорони здоров’я, освіти, соціальні та адміністративні об’єкти, заклади культури, громадського харчування, громадський транспорт тощо. Будуть наявні навігаційні знаки, тактильні позначки та інші рішення, які забезпечать не лише комфорт, а й безпеку людей.
Хід підготовки реалізації проєкту у Кропивницькому проконтролював заступник міського голови Олександр Мосін під час робочої наради у середу, 12 лютого.
- Проєкт "Безбар’єрні маршрути" спрямований на забезпечення рівних можливостей для всіх громадян, незалежно від фізичних чи соціальних особливостей. Його мета – створити максимально доступні транспортно-пішохідні шляхи, які включатимуть важливі для громадян об’єкти соціальної інфраструктури.
Над архітектурною складовою і візуалізацією проєкту працюють фахівці відділу безбар’єрного простору та культурної спадщини, - відзначив директор департаменту Роман Лунгол. – Для нас важливо, щоб маршрут об’єднував важливі обʼєкти соціального значення та локації міського середовища.
За інформацією Романа Лунгола, у Кропивницькому розробляються чотири безбар’єрних маршрути. Обрані точки тяжіння - об’єкти, які часто відвідують в обласному центрі у західній, центральній та північно-східній частинах міста.
Найдовший маршрут пролягатиме від обласної лікарні до вулиці Полтавської, частину його закільцюють на ділянці від автостанції №2 через мікрорайон Ковалівку до Центрального ринка. Два коротких безбар’єрних шляхи для забезпечення потреб ветеранів війни проляжуть від ТЦК до Центру надання адміністративних послуг.
- Важливо, що парк комунального транспорту у Кропивницькому має у своєму підпорядкуванні достатню кількість автобусів і тролейбусів, пристосованих для перевезення маломобільних груп населення, що дозволить значно розширити географію безбар’єрних маршрутів, - відзначив Олександр Мосін. – Для цього потрібно також проінспектувати готовність зупинок громадського транспорту.