Родина лікарів-переселенців із Луганщини стали кропивничанами

Четвер, 21 квітня 2022 16:17

Родина лікарів-анестезіологів Радислав Єрьоменко і Олена Бузаєва, які приїхали із Лисичанська з двома маленькими дітьми і вже працюють у лікарнях Кропивницького, отримали службову квартиру. Ключі від нового помешкання переселенцям вручив начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович разом із заступником міського голови Олександром Мосіним і секретарем міської ради Олегом Колюкою сьогодні, 21 квітня.

Двокімнатна квартира у новому будинку по вулиці Жадова, зведеному бюджетним коштом, стала справжнім приємним сюрпризом для родини медиків, адже вони очікували на однокімнатну. Ця несподіванка викликала сльози радості у мами і збентеження у тата.

- Маю честь вручити ключі від двокімнатної квартири у прекрасному місті Кропивницькому громадянам України. Нам потрібні висококласні лікарі. Ми познайомилися з Оленою і Радиславом у парку Перемоги, коли висаджували алею дубів. Слухати історію, що вони пережили, коли тікали від обстрілів, без болю в серці не можливо. Запропонував їм, щоб вони оселилися в нашому місті постійно. Коли дізнався, що у них двоє діток, вирішив, що їм потрібна двокімнатна квартира. Це був справжній сюрприз для родини. Дуже хочеться, щоб Кропивницький став для них рідним містом, - сказав начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович, вручаючи главі сімейства ключі, а дружині — документи на житло.

Рішення про виділення двокімнатної квартири лікарям-переселенцям виконавчий комітет Кропивницької міської ради прийняв у середу, 20 квітня, а вже наступного дня родина отримала ключі від нового помешкання. У їхній історії втечі від ворожих обстрілів на Луганщині Кропивницький став щасливим фінішом.

- Ми поїхали з Лисичанська буквально за кілька днів після початку війни. Їхали через Краматорськ, Дніпро, від міста до міста, щоб час у дорозі не перевищував п’ять годин, бо довго їхати з маленькою дитиною на руках важко. Так доїхали до Кропивницького, - розповідає Олена Бузаєва. - Тут живе моя подруга, з якою разом училися в медуніверситеті. Вона запропонувала залишитися в цьому місті. Чесно, ми навіть не планували довго тут бути, думали їхати далі, куди очі бачать. Але нас так тепло тут зустріли, стільки людей допомогли з харчами, з одягом, ми відчули тут себе у повній безпеці, що вирішили залишитися, почали шукати роботу. Це ми вдруге тікали від ворожих обстрілів. Перший раз у 2014 році, тоді старшій донечці був рік, і зараз вдруге, коли синові рік.

Висококласні фахівці у Кропивницькому одразу знайшли роботу. Жінка працює у центральній районній лікарні, а чоловік — у міському пологовому будинку. Саме головна лікарка цього закладу Людмила Романів потурбувалася, щоб лікарі-анестезіологи лишилися тут і працювати, і жити. Сьогодні Радислав Єрьоменко допомагає з’являтися на світ маленьким кропивничанам і діткам, чиї мами приїхали у Кропивницький з територій, де нині лютує війна.

У Лисичанську сім’я жила у трикімнатній квартирі, проте сьогодні навіть не знають про долю свого житла. Новому помешканню у Кропивницькому родина лікарів дуже радіє. Як і годиться, першим у квартиру зайшов кіт, якого позичили нові сусіди Радислава й Олени.

- Ми не сподівалися на таку квартиру. Чекали однокімнатну, а тут аж дві кімнати, - зі сльозами радості на очах каже Олена Бузаєва. - Тепер у доні буде власна кімната! Ми дуже вдячні місту, голові облдержадміністрації, міській владі, нашим роботодавцям і всім кропивничанам, які нас прийняли так тепло.

- Нам потрібні фахові лікарі зі східних регіонів України, з Чернігівщини, з Київщини. Надаватимемо їм можливість не тільки тимчасово пожити у Кропивницькому, а й залишитися тут. Ми запрошуємо до нас навчальні заклади з Донецької області, щоб вони повноцінно сюди перемістилися. Це розширення нашого простору і можливостей, погано тільки, що причиною такого переміщення є війна. Але ми переможемо! Все буде Україна! - зазначив начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.

Усі новини